• birinin hamile kalmasına sebep olmak anlamında kullanılır. ancak her durumda da kullanılmaz. daha çok olumsuz durumlarda kullanılır. bunu sebebi de belki de "bırakmak" lafının "bırakıp gitmek" şeklinde algılanmasıdır. kim bilir...
  • hamile olan bir bayanı gideceği yere kadar (genelde oto ile) götürmek üzere gösterilen nezaket örneği bir davranış biçimi...
  • "çek"i taşıyıcısına bırakmak anlamına gelir.. "hamil" arapça bir sıfat olarak elinde bulunduran, üzerinde taşıyan manasına gelir.. bu açıdan "çek"i taşıyana da "cenin"i taşıyana da hamil veya hamile( -e eki cinsi latiflikten kaynaklanmaktadır..) denilir..
  • çocuk istenmiyorsa hamile birakilmistir, yok diger turluyse hamile kalınır. hatta yeni yeni "hamileyiz" de deniyor bu ikinci durumda.
  • (bkz: gebe kalmak)
  • cunku biliyorsunuz sikmek erkeg'e mahsus eylem. yani ister adina seks de, istersen yimisak yimisak 'segismek' de, fark etmeyor. e kadin dedigin zaten iki meme bi kac delikten ibaret. onun olayda bir rolu yok biliyorsunuz. soyunsun uzansin yeter. cok ses yapmasin, cok giprasmasin, cok gastirmasin. hamile birakmak da, elbette erkeg'in ovunmesi gereken bir hareket, cunku erkeg'lik olcutu. hatta bilmiyorsaniz diye aciklayayim, ne kadar kanirtirsan o kadar erkeg'sin, ve hamile birakma ihtimalin de o kadar yuksek. hamile birakan erkege, aferim kocum ne guzel de becermissin diye sirtini sivazlayarak gaz vermek gerekir. birakamayan erkege de ipne misin lan eheheheh diye tasak gecilmelidir.

--- spoiler ---
    back to the future duzeltisi (a.k.a. zamanin otesinden gelen edit):
    butun bu erkek-egemen soylemi dile getirmis yukaridaki satirlari yazanin bir kadin oldugunu soylesek acaba durumu aciklamaya bir ipucu olusturabilir mi... yani zamanimin otesinde olmak koydugundan degil, bilakis yukarida dile gelen dusunceye katilmayanlar oldugunu bilmek ne iyi, ne hos. (yazar burada cok kotulenmeyi, dusuncesine katilmayanlar olmasiyla es tutuyor.) oysa benim bu entarideki amacim, boyle birseyin (hamile birakmak gibi) dile gelmesinin bile sacmaligini ifade etmek idi. ha ben burada abarti ve uc bir ornek ile yola cikarak olayi karikaturize ve dramatize edip kor goze parmak ettigimi dusunurken, insanlarin hakikaten boyle dusunen ve de bunu bu sekilde rencide edici bir bicimde dile getiren biri olabildigine inanmasina (ve bu birinin ben olmama) sasirdim, once. sonra niye sasiriyorsun girilen onlarca entriyi okumuyor musun be kadin dedim. hak ettin dedim. duzeltme kalsin dedim. dedim oglu dedim. dinletemedim. icimdeki ezik cikti meydana, durun aciklayabiliriiimmmm diye bastirdi susturdu oburunu. bi ise de bulasmasa su susturulamayan ic ses* hazretlerim.
    --- spoiler ---
  • son derece gerçekçi ve mantıklı aynı zamanda birilerine batan bi söz grubu gibi geldi bana. sanki sikilmeseler hamile kalabilecekler de konuşuyolar. bunun aşağılamakla vesaireyle ne alakası var? gerçek bu. kadın hamile kalıyo erkek de hamile bırakıyo haliyle. erkek hamile kalsaydı kadın hamile bırakıyo olurdu. osuruktan nem kapan, cinsiyet ayrımına karşı duruş sergiliyim derken feminizme sapan kafası karışmış bünyenin garipsediği bi eylem heralde.
  • (bkz: kaza kursunu)
hesabın var mı? giriş yap