şükela:  tümü | bugün
 • olay 2001 yılında gerçekleşiyor. 6.sınıf öğrencisi bir çocuk kendi evinde öldürülüyor. içeriye zorlanmadan girdiği belirlenen cani, önce hande'nin kafasına çekiçle vuruyor. ardından, boğazını ve sağ bileğini kopma noktasına gelinceye kadar kesiyor.. bununla da yetinmeyen gözü dönmüş katil, hande çinkitaş'ı 13 yerinden bıçaklıyor.. cinayette kullanılan, mutfaktaki bıçak setinden alınan 3 bıçaktan bir meyve bıçağı ise darbelerin acımasızlığı yüzünden kırılıyor. olay sabah saat 11 öncesi gerçekleşiyor. katil hala bulunamıyor.

  evde üvey anne ve babayla yaşıyor hande. baba da çelişkili ifadeler veriyor. üvey anne evde değildim diyor ama ispatı yok. (kadın sinir hastası). çünkü kadın olay günü hastanedeydim diyor ama hastane o gün hasta alımına kapalı. hastaneden sonra kardeşime gittim diyor. dolayısıyla nerde olduğunu ispatlayacak kardeşi dışında kimse yok. babaanne daha önce üvey annenin babaya bıçakla saldırdığını iddia ediyor. baba kızının evde eziyet görüp aç bırakıldığını söylüyor.. küçük kız evde üvey anne eziyeti çekiyor.. bunlar iddia tabi. ceset akşam baba eve geldiğinde bulunuyor. kızcağız öz annesine olay öncesi açıklamak istediğim şeyler var, babamı bu kadından kurtarmalıyız diyor. apartmanın kapıcısı da önce kızı o gün gördüm diyor bakkala giderken, sonra bakkaldan dönerken gördüm diyor. kapıcıyla karısı ısrarla kapıyı biz açtık diyorlar ama bakkal kızın bir önceki gün geldiğini söylüyor. ayrıca polisler o sabah dışarı çıkmadığını, hatta gece bile öldürülmüş olabileceğini söylüyor.

  baba cesedi bulduğumda uyuyor sandım diyor. cesedi gören polis bağlanıp vahşi bir cinayetti, mümkün değil diyor. baba kızımı bulunca yanına uzandım diyor ama üzerinde kan lekesi yok. babası okula gidip kızını almak istiyor o gün.. kızının gün içinde okula gitmediği haberini aldığı halde eve gelen baba, kızını ışıklarını yakmadığı eve girerek arıyor ve nedense en son kızın odasına bakıyor. kızın elinde kendini savunmak için bir terlik var. evde boğuşma izi yok. sadece babanın yatak odası dağınık. ve bu olaylar olurken komşular çığlık duymuyor. baba ve üvey anne boşanmış, baba üvey annenin kendisini sonun kızın gibi olur diye tehdit ettiğini söylüyor. bu cinayet bir türlü aydınlatılamıyor.

  edit: şimdi de evde bulunan kızıl saça istinaden üst kattaki kızıl saçlı osman aranıyor. arkadaşlarına göre adamın küçük kızlara ilgisi olabilirmiş. baba ise osman diye birini tanımıyorum diyor. öyle bir komşum olmadı diyor. adam yıllarca yöneticilik yapmış apartmanda. komşuları tanımıyor. duvardaki kurumuş kan lekesine takılmış olan kızıl saçın sahibi ortalarda yok. tanık savcılığa ifade vermiş. osman adında kızıl saçlı bir arkadaşının aynı apartmanda olduğunu söylüyor. osman'ın şehnaz (üvey anne) ile ilişkisi olduğunu iddia ediyor bu arkadaşı. ayrıca maktulün babasının, osman'dan her ay para aldığını iddia ediyor. babanın kız kardeşi bile ( hala) almış olabilir, abim paraya çok düşkündür diyor.

  edit 2: babasının işyerinde kanlı ütü masası ortaya çıkarılıyor. cesedin tam yanında, paralel şekilde yatırılmış ütü masası cinayet günü. 16 yıldır adam hiç mi yıkamamış, atmamış..insan kendi kızının kanının olduğu eşyayı nasıl saklar, sakladığını unutur. kızım katilden savunmak için kendini, bu eşyayı bariyer olarak kullanmış olabilir diyor adam. olayda taciz veya hırsızlık yok. o yüzden pedofili ile alakası olmadığı kanısındayım ama bilemeyiz tabi. yedi ayrı (bıçak, çekiç vs) alet kullanılmış cinayette. daha çok öfke cinayeti gibi duruyor.

  edit3: daha önce yayına bağlanıp merhumun çocukluk arkadaşı olduğunu iddia eden avukat hanım, cinayetin bir gece önce işlenmiş olabileceğini ve katilin babası olduğunu düşündüğünü söylemişti. baroya kayıtlı o isimde bir avukat olmadığı teyit edilmiş.

  şu an için komşu osman, dede, baba, üvey anne ve kapıcı aşur'un katil olma ihtimali üzerinde duruluyor.

  edit4: gizli tanık turhan, komşu osman'la beraber ailenin grup seks yaptığını, küçük kızın haberi olduğunu, üvey anne şehnaz ile osman'ın cinayeti işlediğini ve babaya da osman'ın para verdiğini söyledi. turhan nedense cinayetle alakalı her detayı biliyor çünkü osman anlatmış. daha garip olan osman diye kızıl saçlı bir komşu bulmuşlar ama turhan daha önce evlilik programlarında da gezen bir tipmiş. bu da ilginç bir detay.

  baş edit: benzer bir cinayet için..bu yavrular, en güvende olduklarını düşündükleri yerde, evlerinde boğazları kesilerek öldürüldü. tecavüz yok, hırsızlık yok, tanık yok.

  (bkz: çağla tuğaltay cinayeti)
 • tek günahı böyle bir ailede dünyaya gelmek olan masum.

  bir aile düşünün, anne sırf kızı kardeşine düşkün diye ergenlik dönemine giren bir kızı garip bir üvey anneye bırakabilmiş (hadi diyelim anne çok istedi ama kız diretti kardeşimi göreceğim diye).

  bir baba figürü var evlerden ırak. her gün başka bir ifade veriyor, adama net bir soru soruyorlar ama adam bildiğin goy goy yapıyor. evde pornografik yayın vs bulunmuş, adama soruyorlar 12 yaşında bir kızın olduğu evde bunlar ortada mı duruyordu diye, adam başlıyor yalnızken şöyle yapardım böyle ederdim diye anlatmaya.

  üvey anne desen ortada yok ama hakkında garip iddialar var. canı isterse bana tazminat davası açsın ama o tiple zaten rahat 20 yıl yemesi lazımdı.

  en son dedenin çocuk tacizcisi olduğu konuşuluyor.

  böyle giderse meşhur çam ailesini sollayacaklar.
 • tv8 de gerçeğin peşinde isimli programda irdelenen cinayet.
  ben ki bir gün bile müge anlı izlememiş, bu tür şeylere ilgi duymayan insanım ama bu cinayet, işleniş şekli aile içi gariplikleriyle beni kilitledi. hem üzülüyorum hem de bir an önce artık katilin bulunmasını diliyorum. vahşice katledilen küçücük kızın cinayetten önce öz annesine sana açıklamak istediğim şeyler var demesi, hande'nin şahit olmaması gereken şeylere şahit olmuş olabileceğini düşündürtüyor ama yine de bu şekilde katledilmesi akıl karı değil.
  babanın açıklamaları da çok tutarsız. üvey anne ortalıkta yok ve bu insanların haklarında çok garip iddialar var. şimdi de ortaya pedofili olduğu iddia edilen komşu osman çıktı.

  ay çözülsün artık.
 • katilinin bulunması yakın gibi görünen, vahşi bir cinayete kurban gitmiş çocuk. babası şimdiye kadar pek bir soğukkanlıydı, milletle alay ediyordu ama artık sinirleri bozulmuş. üvey anne de peşinden ayrılmayan yapım ekibine "katilin kim olduğunu öğrenince şok olacaksınız" demiş ancak yayına bağlanmayı kabul etmiyor. telefona kimliği belirsiz kişiler bağlanıp duruyor, geçen birisi kızın dedesinin tacizci olduğunu iddia etti, ondan önce biri ben avukatım hande'nin arkadaşıyım diyerek kendini tanıttı ve babayı suçladı ama sonra baroya kayıtlı böyle birinin olmadığı ortaya çıktı. bugün kızıl saçlı osman diye bir komşudan bahsediliyor ki bu konu açılınca soğukkanlılık ve alaycılıkta littlefingeri solda bırakan baba yapım ekibine sövmeye başladı sinirinden. garip şeyler dönüyor ama program ekibi bu işi çözecek gibi.
 • bu olay çözülene kadar yıllık izin almayı düşünüyorum.

  her gün farklı bir şey çıkıyor ve tam katil bu derken hop başka bir ihtimal ortaya çıkıyor. üvey annesi, üvey annesinin aşığı kapıcı, babası, dedesi ve bugün de kızıl osman bugüne kadarki katil adaylarımız.

  kişisel kanaatim ekibin cinayeti çoktan çözdüğü yönünde. reyting uğruna dallandırdıkça dallandırılacak konu, en sonunda açıklanacak. bu kadar çok gizli tanık varken 16 senedir bu cinayetin aydınlanamaması mümkün değil. muhtemelen tanık diye çıkanların çoğunluğu cast ekibi.
 • kanımca delil yetersizliği nedeniyle sonuca ulaşılamamış cinayet. kullanılan tüm suç aletleri eve ait, dolayısıyla sadece hane halkına ait parmak izi vs. var ve bu nedenle maddi delil sayılmıyor. şüpheliler sorguda çözülmediği için kati sonuç alınamamış, yine de insanın aklı almıyor 16 yıl boyunca bu kadar çabaya rağmen faili meçhul kalmasına.

  12 yaşındaki bir kız çocuğundan insan ne ister? gasp yok, istismar yok ama kız resmen vahşice katledilmiş. başından beri üzerinde durulan iddia bu kızcağızın ciddi bir şeye tanık olduğu ki iddia mantıklı görünse de bambaşka bir sebep de çıkabilir belli olmaz. bir bu kızın babası bir de fatma demir cinayetindeki gelin necla onca zaman çıkıp o kadar çelişkili ifade verdi de çözülmedi ya ne diyeyim.
 • henüz 1 hafta önce bu güzel kızın adını arattım ancak başlığı olmadığını gördüm.
  neden bilmiyorum ben de açmadım.
  şimdi başlığın açıldığına ve yazılan entrylere çok sevindim.

  program başladığından beri takip ettiğim ve çevremde herkese anlattığım, beni derinden üzen ve etkileyen bir cinayetin meleği artık hande.

  yayında bulunan polis orhan bey'in ''cinayet saati bilinmiyor'' demesi ben en çok şaşırtan noktalardan biri.
  bu kıza otopsi yapılmadı mı? otopsi de cinayet saati belli olmaz mı??
  hatırlarsanız programa hande'nin şu an avukat olan bir arkadaşının bağlanması ve ''hande bence 1 gece önce öldürüldü'' demesi üzerine cinayet araştırma uzmanı orhan bey'in ''cinayet saati belli değil'' demesine diyecek söz bulamıyorum.
  tabi ki 16 sene önce cinayet ile ilgilenen komiser ya da dedektifler kendisine de bu bilgiyi aktarmış.. ama bana kalırsa çok açık kalan nokta var.

  dün yayınlanan programda kızıl saçlı olarak bahsedilen kişi, hande'nin babası ve üvey annesi çapraz sorguya alınmalı diye düşünüyorum.

  bir de tanıklar için cast denmiş yukarda. geri zekalı mısın arkadaşım. senin zihniyetine sçayım.
 • program başladı da şu kızıl saçlı osman'la ilgili bilgi veren kişinin güya görüntüsünü bulanıklaştırmışlar ama tanıyan biri çok rahat anlar kim olduğunu, inşallah onun da başına bir şey gelmez bu olaydan ötürü.
 • her şey çok saçma çok tutarsız. işten gelince koşa koşa programı açıyorum ne olmuş diye.

  bugün hiç konuşmayan babaane konuştu 16 yıl sonra tam şaşıracağız bu sefer kızı (hala) çıkıp annem çok yalan söyler, oğlunu korkmak adına biliyorsa da konuşmaz 10 lafından 9'u yalandır inanmayın dedi. şimdi de osman'ı tanıyan gizli tanık; osmanın, hande'nin babasına o dönemlerde para gönderdiğini iddia etti. serap ezgü de isyanda haklı olarak kime inanacağız diyor kadın.

  bence şu an çözülmeyen şüpheliler, kendileri cinayeti işlemese dahi ucu bana da dokunacak diye susuyorlar. hande'nin babasının beklenilen tepkileri vermemesinin sebebi bu bence. çünkü zamanında susmuş ve şimdi de olağan tepkileri gösteremiyor. tüm oklar üvey anneye döndü yine ama o da bağlanmamakta ısrarcı. ayrıca bu eski arkadaş avukat ne oldu onu da anlamadım. üvey anneden şüphelenilirken, ben avukatım o dönemler handeye cok kötü davranılıyordu diyerek babayı kötüledi yani şüpheleri babanın üzerine çekmişti. sonra kadının avukat olmadığı ortaya çıkmış. hedef mi şaşırtıyordu?
  yemin ediyorum beynim yandı. en karmaşık film senaryolarında bu kadar çözülmesi imkansız konu işlenmemiştir.
  nereye varacak göreceğiz.
 • olay yerine ilk gelen polis konuşmaya çalışıyor adamı konuşturmuyorlar. adam belki olayların seyrini değiştirecek laf üstüne laf biniyor bir susun ya hu. bu ne saçmalık.

  ayrıca sırf babanın üslubu farklı diye fazla üzerine gidiliyor gibime geliyor. acemi ve fevri tepkiler veriliyor. adam ben zaten kendim bahsettim ütü masasından demesine rağmen adam katilmiş gibi sakladığı ima edilip sonra da biz kimseyi suçlamıyoruz deniliyor. sonuç olarak katil ortaya çıkmamışken telefona bağlanan insanlara karşı adil olmayan tutum sergileniyor gibi yansıyor izleyenlere.