• devlet hazinesi diyoruz ama sanki bu hazinenin kasasının kapağı kadar da deliği var. o kadar verginin harcın nereye gittiği belli değil. bu sorunu çözmenin ve hatta ekonominin biraz olsun düzelebilmesi için naçizane projem var;

tüm vatandaşların online olarak görebileceği bir kasa oluşturulmalı. halihazırda ödemekte olduğumuz deprem vergileri buraya kaydırılmalı. bu kasadan harcama yapılması mesela 5 yıl süreyle yasaklanmalı.

eğer o kasa 5 yıl sonra tüm dış borçları ödemezse benim için yazarlık bitmiştir, daha da sözlüğe girmem.

ha ayrıca kumbara pastadan yapılmış olmayacak hans ile gretel' deki gibi. o yüzden kumbaraya yemek mümkün değil. içindekilerin yenilmesi ise korkulan, bu kasanın harcama yetkisi tüm partilerin konsensusu ile seçilecek bir kurula verilebilir. böylece 5 yıl sonra harcama yapılırken çıkabilecek spekülasyonlar da önlenmiş olur.
  • son zamanlarda dillendirilen “halktan para istenecek” senaryoları için uygulanası yöntem.

sözlük genellikle svihs kafasında. ben öyle düşünmüyorum. nolursa olsun, devlet bizim. battığı zaman ben demiştim demenin kimseye faydası olmaz.
hesabın var mı? giriş yap