• paralar yatmış olacak ki övgü dolu entryler girilmete başlanmış. küfür yemek hoşunuza gidiyor olsa da ailenize karşı bir saygınız olsun. küfür yemek için üstüne para vererek gidilen bir tuhaf ergen eğlencesi.
  • öncelikle burun estetiği olması gerekiyor. kişisel bir durum değil ileride istese dahi yaptıramaz.

saçma sapan reklamlardan, yüzü eskimeden kaçmalı.

beyaz gömlek ile değil takım elbiseli konuk ağırlaması gerekiyor.

ve özel derslik konseptinden çıkıp siyah kırmızı ağırlıklı sade bir ortam dizaynı ile çok daha şık durmalı.

argo kullanımını ise kendisi yavaş yavaş bırakmalı. katılımcıları atıp tutabilir.
  • konuşanlar'daki performansına birkaç kez denk geldim. fırlama, piç diye tabir edilebilecek bir çerçeve çiziyor. liseli imajı veren beyaz gömleği ve gevşek kravatıyla adeta bağırıyor bunu hatta. kafası çalışıyor yaratıcılık ve hazır cevaplılığı ortalama bir insanın içinden geçecek seviyede, saygı duydum.
    format sakat ama. milleti, yaptığı ibnelikleri şerefsizlikleri marifetmiş gibi anlattırmaya teşvik ediyor. beğenmeyen katılmasın izlemesin re re rö rö faslını geçelim. bu formatın mayasının tutması sıkıntı çünkü içimizdeki pisliğin yansımasından başka bir şey değil.

özet: başarılı ama puştumsu. hatta puşt.
  • insanlara hakaret ediyormuş. peki o insanlar senin kadar dertleniyo mu sence bu durumu? hatuna basur dudak diyo, diyo ama ertesi hafta bu sefer basur memeli bi hatun oturuyo aynı koltuğa. yeterince dikkat çekmediğini de düşünüyo olacak ki söz alıp, 'büyük göğüslü olduğumun söylenmesinden çok sıkıldım' diyo. hürriyet gazetesi pazar eki anasayfa başlığı gibi. hasan can da taşak geçince hakaret etti oluyo. peki tam olarak nerede empati kuruyoruz? bacaklarını 2,5 metre açıp oturan külhanbey kılıklı abiye, taşaklarını ağzımıza mı sokacaksın, diyince mi üzülüyoruz, yoksa homofobik şeyler söyleyen abiye, gizli eşcinsel olabilirsin yorumu yapınca mı? duyduklarına düşündüğün kadar dertlenecek adam zaten gitmez, rahatla. hiç kompleksi yok işte, kendi aramızda şakalaşıyoruz konsepti. ama sen 68 sayfa yazmış da yazmışsın. bilemiyorum altan.
  • iş yerindeki arkadaşlarımın bunun videolarına gülmeleriyle ismini duydum. ne izliyorsunuz olm diye bi bakayım dedim.. sonrasında bizim arkadaşlara "ya siz hakkaten buna gülüyor musunuz?" dedim. bildiğin çok komik abi ya baksana falan diye cevap verdiler bana.

ve sonra o arkadaşlarımın nasıl olur da o videolara gülebildiklerini düşündüm. tanıdığım insanları aslında daha iyi tanıdığımı/tanımamış olduğumu farkettim.

bakın bunun algıyla alakası yoktur. gülünecek şey vardır mizahı yapılacak şey vardır ama bu öyle değil. hakaret etmek amaçlı bunu söylemiyorum ama buna gülen kişinin ciddi anlamda kendini gözden geçirmesi gerekir.

mizah bu değil..
  • nedense benim de mensubu olduğum kuşağın* belirli bir kısmı buna gülerken benim mimiğim bile oynamıyor çünkü yapılan mizah değil mizah belirli bir bağlantısı ve mantığı olması gereken söylemler bütünü ise bunu öznel olarak mizah kabul edemem.

not: siz sevebilirsiniz bunu anlarım sonuçta herkesin görüşü bir değil ama benim kafa belki algılamada güçlük yaşıyor ya da bu tür espirilere kıyık espiri olarak varsayıyor olabilirim, kafamda kıyıklık etkisi bırakıyor, bu da yapılan espiriye gülmememe sebep oluyor
  • benim karşıma çıkan videolarında hep birilerinin marjinal hikayeler anlattığı ve seyircinin koptuğu kişi. kendi sesini de duydum bir kaç ancak komik bir şeye denk gelmedim nedense.

şöyle iyi komik bir kaç gösteri parçasını koysa da sevenlerinden biri biz de görsek. şimdi tüm gösteriyi izlemek zorunda kalmayalım.

yani bu kadar ünlü olan birinin herhalde vardır bir kaç numarası. yani kızların gelip "sevgilimi şöyle aldattım" deyip bunun da "vay orospu" dediği ile bitmiyordur herhalde gösteriler? yani inşallah öyledir. yoksa onu ben de yaparım.
  • sevgililer gününde biletini almak istiyorum nasıl bilet bulabilirim yeşillendirir misiniz?
  • lise diyaloğunu sahneye taşıyan aktör.
  • bi tık abartıldığını düşünsem de başarılı bulduğum mizahşör
hesabın var mı? giriş yap