• eskiden cemaatin bütün programlarında baş köşede yer alır ve gösteriler yapardı. türkçe olimpiyatlarında heredot cevdet karakteri ile sahneye çıkar, izleyenler tarafından alkışlanır, sonra abd'ye hocasına selamlar gönderirdi.

şimdi de akp'lileri kafa kola almış, belediyeler ve trt üzerinden gemisini yüzdürüyor. paranın peşinde bir ömür harcıyor. ee ne diyecekti.. pek tabii ki sahibinin sesidir bu adam. sizin de cüzdanınız kalınsa, gün gelir size de hizmet eder. sonuçta adam bir tercih yapmış. erdem merdem, sanat manat falan hikaye...
  • ekmek teknesi 'nde kalmışım ben.
    sonrasında neler olmuş serhat yaa, bazı şeyleri takip etmemek, cahil olmak ne kadar güzelmiş ya. sevdim lan cahilliği. en azından adam heredot cevdet olarak aklımda.
  • oğuz aral’ın tedrisatından geçemeyen ve tedaviye cevap vermeyen biri. tedaviye cevap vermeyen diyorum çünkü geçmişinin yüzü suyu hürtmetine bazı sanatçılar bu adama projelerinde yer vermişti, buna rağmen hala çıkıp saçmalıyor. tez zamanda sağlığına kavuşmasını diliyorum.
  • çocukluğumu; annemle babamın zamanında biriktirdiği gırgır dergilerini okuyarak geçirmiş biri olarak, bu 2010 model hasan kaçan hiç var olmamış gibi davranmaya çalıştım. hasan kaçan'dan kaçtım. lakin bugün neredeyse bütün sosyal medya bataklıklarına batmışken bu koskoca karikatüristin bugün yaptığı yorumlara bir şekilde maruz kalıyorum ve her seferinde içim acıyor be...

hasan abi burayı okuyor musun?

ben mizahı gırgır dergisiyle sevdim. ergün gündüz ve senin ortaklaşa çizdiğiniz bir sayfa vardı, en sevdiğim kısımdı dergide. eleştirmeyi, ezilenin yanında olmayı, karşı çıkmayı bir nesil o dergiyle öğrendi.

zamanla eksenin kaymış olabilir, dünya görüşün değişmiştir. herkesin kendi tercihi... hatta en t*şaklı siyasal islamcı bile olup çıkabilirsin, kredin var o kadar insanların gözünde (hoş zaten hep sağ eğilimliydin, olacak o kadar).

ama yeni türkiye'nin hasan kaçan'ı için tek şey söyleyebilirim.

iyi bok yiyorsun abi.

afiyet olsun.
  • sanırım nihayet bu kaçan kardeşlerin marjinal, sol, entel falan oldukları konusundaki gerçekle alakası sıfır olan görüş ortadan kalktı.

her yerinden lümpenlik akan bu karakterlerin bunca yıldır basındı, karikatürdü bu sektörlerden bu kadar çok ekmek yemesi de muazzam.
  • mamasının peşinde zavallı bir adamcağız.
  • nuri kurtcebe, direkt, aparkat, kroşe, hatta işin içine --çok da gereksiz bence-- kardeşi metin kaçan'ı da karıştırarak, allah yarattı dememiş; girişmiş.

hasan hak etti mi? fazlasıyla hak etti... ama nuri kurtcebe'ye, işin içine metin'in de karıştırarak böyle bel altı vurmak pek yakışmamış sanki.

--- spoiler ---

adı hasan, soyadı kaçan. gırgır mizah dergisine, gırgır, demirellerle, erbakanlarla, alpaslan türkeşlerle mizah yoluyla dövüşürken, gırgır, gırgır olduktan çok sonra kısa pantolonla yani çömez olarak geldi aramıza. gırgır’a ilk ihanet eden engin ergönültaş kadrosuna yazıldı.

hiçbir politik görüşünü belirtmeyen ve gırgır’da hiçbir siyasi karikatür çizmeyen hasan, gırgır’da çizdiğim uyduruk uzay hikayelerimdeki gork tiplemesinden esinlenip önce cork’u ve sonra da eşşek herif tiplemesini çizmeye başladı. yani kendisini!

gırgır kapandığında k.çını şeriatçı akit gazetesine yaslayan kaçan bugünkü adı vakit eski akit gazetesinin çıkarttığı ustura mizah dergisinde hiç utanmadan kurban derilerinizi thk’ya değil, camilere, şeriatçı vakıflara bağışlayın diyen şeriat kokan karikatürünü kapaktan çizdi.

ben cumhuriyet gazetesinde çizerken beni telefonla ‘selamın aleyküm nuri ağbi’ diye arayıp akılsız aklı sıra beni cumhuriyet’ten koparmak için türbanlı, kara çarşaflı kızlara, başlarında bi sarıkları ve sırtlarında bi cüppeleri eksik gerici oğlanlara karikatür dersi vermemi teklif etti.

şimdi esefle öğrendim ki taa o yıllardan akp’nin adamı olmuş eşşek herif hasan kaçan.

cumhurbaşkanı tayyip erdoğan’ın ‘bedelini ödeyecekler’ demesi sonrası sabah evlerine polis gönderilerek gözaltına alınan metin akpınar ve müjdat gezen’e insanlık dışı sözler ederek dalga geçmiş kişisel boklu twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yapmış eşşek herif çizeri hasan kaçan, tam bir eşşeklik, hatta eşşekoğlu eşşeklik yaparak.

metin akpınar ve müjdat gezen ağbilerimizin ilerlemiş yaşlarıyla da dalga geçerek ‘halkın bir kesimini germe rolü verilmiş ‘sarı yelekli’ özentisi ‘buruşuk beyaz kıçlı’lar demekten de hiç utanmamış ve hızını alamayıp ‘biz mizah yaptıydık’ diyen namuslu atatürk’çü sanatçılarımıza ‘canım kusura bakmayın da kimseyi geremezsiniz. olsa olsa doktor manukyan’a gidip kendinizi gerdirebilirsiniz. al sana mizah!’ demekten de hiç utanmamış, arlanmamış eşşek herif hasan kaçan.

sen önce kimseyi germe hasan! bana da zavallı küçük erkek kardeşinin kendini kimlere gerdirttiğini de söyletme!

sana söylenecek laf çok aslında eşşek herif! ben diyorum ki sadece sana, sen gırgır’da bağrımızda beslediğimiz ve kolladığımız ne zehirli bir yılanmışsın meğerse!

oğuz aral ustamızın mezarında kemikleri bir daha ters döndü lan bugün sayende it!

var git belanın yoluna eşşek herif hem de dört nala.

sakın çıkma karşıma bir daha. aynaya bakmadan ruhunu, yüzünü yıkayıp, temizlemeden!

buruşuk beyaz kıçın gibi beyaz suratına vurmuş esas senin suratından akan sahtekarlığın!

kasımpaşa’da berberlik yapan dükkanına atatürk’ün resmini asan namuslu esnaf baban yaşıyor mu hasan? yaşıyorsa kahrından ölmüştür çoktan sayende. yok çoktan öldüyse, senin bu şerefsizliklerini görmeden, yaşamadan öldüyse eceliyle baban ne mutlu babana!

sarayın aç soytarısı eşşek herif!

keşke cork’u çizen heten keten gibi kirlenmemiş kalsaydın ben de bu yazıyı yazmaya tenezzül etmeseydim.

--- spoiler ---

haberi
  • metin kaçan adı medyada bilinen şekliyle güneş k. olayına karışan ve asıl faili olan kişiydi. metin kaçan hakkında en önemli ve gerçek sözü de, güneş k. söyler. öz kıyım neticesinde de bu hayata kendi veda etmiş bir isimdir metin kaçan, bu nedenle buradan vurmak etik değildir hasan kaçanı.
    ama kendisi eşek herif adlı karikatür dizisinin yazarı ve çizeriyken ve onlarca cinsel fantezisini eşek herif, nurtop hanım, babası ve deli ziya üzerinden gözler önüne sermiş biriyken sanki hiç böyle bir geçmişin sahibi değilmiş gibi davranması yalakalığın babasıdır.
  • gırgır dergisinde karikatüristlik geçmişi vardır ,asıl şöhreti ekmek teknesi dizisindeki heredot cevdet tiplemesiyle yakalamıştır.
hesabın var mı? giriş yap