şükela:  tümü | bugün
 • video haberolum siz bu ulkenin basina bela misiniz lan? kabus gibi coktunuz uzerimize 20 senedir cocuklugumuzu gencligimizi caldiniz? la aldiginiz yagmaladiginiz sizin olsun yeter ki bi siktirin gidin.
  nolur gidin.
 • şu videoda görebileceğiniz tarih yıkıcılığı. aynısını işid, suriye'deki palmira antik kenti'ne yapmıştı.
  düşünün; 12000 yıllık bir tarihi dinamitliyorlar. daha ahura mazda yok, hz. isa yok, hz ibrahim yok, hz. muhammed yok, hititliler yok, urartular yok, sümerliler yok, babilliler yok, romalılar yok...
  kant, 18. yüzyılda gökyüzüne bakıp; "lan oğlum, evrende küçük beyaz bir nokta olabiliriz." dedi. 1990 yılında voyager uydusu tüm zamanların en iyi uzay fotoğrafı olarak kabul edilen o muhteşem fotoğrafı çekti. koca evrenin ortasında soluk bir nokta.! işte o nokta, içinde yaşadığımız dünyaydı. kant haklıydı; sadece, beyaz değil maviydik işte. koskoca bilinmezliğin içinde soluk, küçük mavi bir nokta! onca aptalca savaşın, hırsın, egonun, vahşiliğin, bütün boktanlığın yaşandığı yer; küçücük bir noktaydı işte. havan kime insanoğlu, çapın ne? koskoca evrende, koskoca dediğin dünyanın kapladığı yer işte bu kadar. küçücük bir noktacık. kırmayın efendiler; yeryüzünde insanı, hayvanı, doğayı, eşyayı kırmayın...

  edit: voyager uydusunun çektiği ve dünyanın küçük, soluk bir nokta gibi göründüğü fotoğrafı soran arkadaşlar için foto eklendi.
 • 60 yıllık bir baraj için 12 bin yıllık yerleşim yeri talan edildi
  teşekkürler adı lazım değil, teşekkürler akp, teşekkürler islam, teşekkürler cahil türk milleti..
  barbar geldiniz barbar gideceksiniz amk evlatları

  bkz
 • allah'tan gobeklitepe'yi, alman klaus schimdt unesco'ya sokmus zamaninda.
 • zaten baraj suyu altında bırakacaksın, niye dinamitliyorsun?

  niye yıkıyorsun 12000 yıllık tarihi?
 • cehennemi yaşattınız bu ülkenin insanına. allah da inşallah size yaşatsın ve çıkarmasın oradan.
 • şu hasankeyf'in baraj suları altında kalması olayı ortaya çıktığından beri "belki yüzyıllar sonra baraj yıkılır, sular çekilir, geriye yine hasankeyf'in kadim tarihi kalır" diye boş boş avutuyordum kendimi ama görülüyor ki öyle bir ihtimale bile yer bırakmamak için komple temizlik yapılıyor.

  taş taş üstünde kalmayana kadar devam edin, aman dikkatli olun da birileri baraja dalıp fotoğraflarını çekemesin ya da yüzyıllar sonra birileri orada tarihi bir kent olduğunu anlamasın.
 • bize nasip oldu. bizim dönemimize. 12 bin yıl oldu yahu, senin kralın padişahın dinin peygamberin yok ortada daha. medeniyetin ve tarihin köküne dinamit döşedik
 • ışid'in yaptıklarından farklı olmayan vandallık.
  ışid'de ırak'ta ve suriye'de tarihi eserleri dinamitliyordu.

  ışid'in palmira'da yaptığı vandallık.

  ışid'in ninova'daki arkeoloji müzesini yok etmesi.

  yine ışid'in nonova'daki 2000 yıllık maşki kapısını yok etmesi.

  sadece bunlar değil.
  ışid'in tahrip ettiği bazı antik kentler şunlar;
  apamea, mari, horsabad, nimrud, hatra, tel ajaja, tel brak, europos...

  zihniyet aynı zihniyet.
  15.000 yıllık bir tarihe dinamit atılmasının başka bir izahı yok.
 • izahı olmayan görüntüler. işid zihniyetli misiniz arkadaşım siz? 12 bin yıllık tarihi yıkmanın hiçbir mantıklı açıklaması yok.

  tamam baraj suları altında bırakacaksın, bari dalış turizmi için korumanın yöntemlerini geliştir. yapıları daha da güçlendir.

  3 gram zekanız varsa onu da para saymaya harcıyorsunuz.