• yağmurun bitmesiyle, toprak kokusunu içime çekmek için pencereye yaklaşmamla karşımda çifte gökkuşağı görmemin bir olması .. :)
  • yaz basindan beri pazar gunleri saat 12'de aciyoruz dukkani. sabah guzelce uykumu ve dusumu aldiktan sonra dustum yollara. bir de bugun otobusler belesmis +1 sevecenlikle gune basladik. derken, otobusten inip, hadi biraz yuruyeyim diye yolu uzattigimda cigerci hulusi'nin yokusundan cikiyordum ki, bir tane sokak kopegi, bir baska sokak kopeginden saklanmak icin arkama gecti.*

"gel guzum gel. ben de korkuyorum bazen onlardan."

dedim. oteki kopek gidene kadar arkamda saklandi*
    ve lanet olsun hava cok sicak :/
  • parkta yürürken, genç, yaşlı insanların dans etmesine denk gelmek.

https://streamable.com/yvfc7
  • arabaların gölge diye yolun bir tarafına inci tanesi gibi dizilmesi, hatta bir kişilik yere 3-5 araba girmeye çalışması. evet, gülümseyecek başka bir şey bulamadım bu gün, itiraf ediyorum.
  • yıllar önce bir radyo programı yazmıştım. yıllar yıllar önce.

bir kaç gün önce o programın tekrarına rastladım bir yerde.

hüzünle karışık bir gülümseme oldu. hüzün ağırlıklı idi.
  • elektrik kesintisi ile beraber, sanki tanrı kendi elektrik faturasını yeni ödemişçesine ortaya çıkan yıldızlar.

normal şartlarda bakınca göremediğim eski dostları bir anda görmek, yüzde sıcak bir gülümseme oluşturuyor.
  • aracınızla kırmızı ışıkta bekliyorsunuzdur başınızı bi sağa çevirip tatlı bir çocukla göz göze gelirsiniz gülümsersiniz o da size bakıp gülümser sonrasında ise yeşil ışık yanar el sallarsınız o da size el sallar bu durumdan sadece ikimiz haberdarızdır çocuk annesinin kucağındadır ama farkına varmaz ;)
  • yetmez ama evet
  • evimiz bahçeli. hemen her sabah da evden ilk çıkan ben oluyorum. bahçeden çıkmak için geçilmesi gereken taş kaplı bir merdiven var. gecenin serinliğinde canlanıp yola düşen salyangozlar sabah olup da hava ısınmaya başlayınca nerede olduklarına bakmaksızın oldukları yerde uykuya dalıyorlar. dikkat etmeyen, edip de göremeyen, eli kolu dolu olup bakamayan biri olursa ayak altında pıt pıt ezilip ölüyorlar. ben de sabahları 5 dk. salyangoz mesaisi yapıp ayak altından kaldırıyorum uykucu şirinleri.

genelde gölge bir yere ve bir arada olacakları şekilde bırakıyorum çünkü sosyal yaşamları, aile yaşamları var mı, varsa nasıl bilmiyorum.

bu sabah da yine toplarken salyangozun birinde bir değişiklik fark ettim. yakından bakınca gördüm ki biraz büyük bir salyangoz kendini yere yapıştırıp uykuya geçerken bir başka çok küçük, muhtemelen bebek veya çocuk salyangoz da onun kabuğuna çıkıp yan tarafına yapışıp uyumuş. *

kaybolmaktan mı korktu, sevgiye mi açtı yoksa uykuya dalmak için daha iyi bir yer olmadığına mı kanaat getirdi kim bilir..

güzel hayvanlar salyangozlar. çiçeklerinizin yapraklarını delik delik yapsalarda. *
  • okuldayız yine. yıllık izne de çıkmadık. iş güç yok. sürekli ordan oraya kendimizi atıyoruz arkadaşımla. hizmetli abla izinde. diğer abiler de tuvaletleri yıkamıyo. sorumlu değillermiş-miş. ulan ben beden eğitimciyim okula gelip kayıt görüşmesi yapıyorum forma satıyorum ne varmış yani. sen de orayı bi yıkayıver. neyse, tuvaleti de artık ciddi anlamda bok götürmeye başladı. ben de dedim ki ne olcak arkadaş ilaç falan bulup dökeyim sonuçta yine biz kullanıyoruz. yüzey temizleyicisi buldum bi döktüm tuvalete. bi güzel uzun fırça buldum köpürdü misler gibi. aman diyim o nasıl köpürme. su tutuyorum köpürüyo. köpük artık dışarı taşmaya başladı. su tuttukça kuduruyo şerefsiz. koştum hemen bizim rehber hocasını çağırdım. kızım ben bi bok yedim koş dedim ama kahkaha atıcam diye yerlerdeyim ben. bileklerime kadar köpük olmuşum. bi yandan tiksiniyorum ama bulaştım artık o işe. arkadaşım geldi. aa salak napmışsın ev mi zannettin burayı dedi. gitti bi çek-çek aldı. 5 dakika içerisinde temizledik beraber. sonra baya kuruladık . tamamen kuruyana kadar da kimseyi sokmadık içeri. ulan ben en son buraya öğretmenlik yapmaya gelmiştim napıyorum burda ?? derkeeen kendimi depoda buldum. 3 öğretmen depoyu boşaltıyoruz. yarın da boya yapıcaz. (bkz: özel okul)
hesabın var mı? giriş yap