*

• yiyecek, icecek ve erzagin saklandigi ambar, oda gibi yer..
  • bir hipermarket zinciri..
  • (bkz: kler)
  • saraplarin saklandigi mekan
  • yeni arcelik logosunun logosundan araklandigi ali$veri$ yeri. mecidiyekoy'de profilo yakinlarinda vardir bir adet..
  • yumusak taslar oyularak yapilan,icine esya konulan yer. "keler" seklinde telaffuz edildigi de orta anadolu'da gozlemlenmistir. *
  • topkapı sarayında padişahın sofra hizmetlerine bakanların bulunduğu oda.
  • ilk marketini bakirkoy'de acmis olan marketler zinciri. birkac yil tek marketle idare ettikten sonra, yanlis hatirlamiyorsam 1995 yilinda avcilar'da ikinci marketlerini, yaklasik 1 yil sonra da sirinevler'de ucuncu marletlerini actilar. burdan sonra durmak bilmediler, bir sürü actilar bu marketlerden. sahipleri nahit, vahit ve ümit isimli üc kardes ve bunlarin babalaridir, bingöllü bir ailedir bunlar. sifirdan baslayip yükselmeye iyi bir örnektirler, nitekim tandigim icin biliyorum, hepsi gercekten cok caliskan insanlar. sirketin ve kendilerinin su anki süper zengin durumunlarina ragmen esek gibi calismaktadirlar. kardeslerden en büyük olani, yanlis hatirlamiyorsam vahit kiler, akp bingöl milletvekilidir ayni zamanda.
  • eskiden mağazalarını üsküdar'dakiler, bakırköy'dekiler şeklinde tanıtır idi broşürlerinde; belki hâlâ da öyledir. indirimli ürünlerin basıldığı broşürlerde de indirimdekiler yazardı.

annem dün bize en yakındakilerden; yâni üsküdar zeynepkâmil'dekiler'den alışveriş yapmış ve bir miktar da oradakilerin baklava diye sattığı o şeyden almış. ben de akşam yemeği sonrasında bu maddeden üç dilim yeme gafletine düştüm.

10 dakika geçmeden midemde târif etmesi çok güç bir yanma başladı ve taa ağzımın içine kadar daha önce hissetmediğim kadar ekşi, acı bir sıvı yükseldi. koşarak bir gaviscon aldım, çiğnedim. 5 dakika geçmeden kardeşim de kıvranmaya başladı, onu da bu sayede gaviscon ile tanıştırdım.

annem bir kaç ay önce de oradan tatlı almıştı ve aynı şey olmuştu ama bunu orada satılan o tatlıya bağlayamamıştım o zaman.

gece çektiğim sıkıntının ardından az önce, tüm insanlığı kiler tatlısı yemekten sakındırma görevinin ağırlığı omuzlarımda, sendeleyerek çıktım yataktan. bir oturuşta yarım kilo tatlı yiyebilme kapasitesine sahip bir insanı üç dilimi ile mahvedebilen bir madde satılıyor orada. 11 aydır gördüğüm tedavi bir gecede 6 ay geriye gitti desem yeridir.
  • ankara'da her tarafta subesi var artik.
hesabın var mı? giriş yap