• aşırı boktan bir durumdur.5 sene ilkokul, 3 sene ortaokul, 4 sene lise, 2 sene üniversite (önlisans) okuduktan sonra dgs ile gittiğim okulda (dokuz eylül üniversitesi) hazırlıkta kaldım. bütün arkadaşlarım hunharca geçerken ve bana bölümleriyle dersleriyle ilgili bilgi verirken ben tekrar ingilizceyle uğraşmak zorunda kaldım. bu durumda çokta kasmamak lazım. zaten kalmışsın onca senen gitmiş üzerine strese girersen kayış kopar. o yüzden biraz öz güven kasmak ve i can do this demek lazım.
  • universiteye yeni girmis bunyede olusan urperti.

yok canim, bi sekilde geceriz, nolacak ya butun sene calisicaz tarzi oyalanmalarla yaya yaya sene sonu getirilir. sinav stresi insana ulan oss'den (ya da her ne boksa girdiginiz sinavin kisaltmasi ondan) daha yeni ciktik bi de bu nerden cikti, hic mi yuzumuz gulmeyecek mk dedirtir.

hepsinin ustune benim sansima ayni yurtta hazirlik olmayan bir okulda okuyan bir arkadas vardi. bunun abisi 5 donem hazirlik sinavindan gecememisti. nasil becermisse bizi bununla korkutur, bakin calismazsaniz sonunuz boyle olur diye pic gulusu esliginde dalgasini gecerdi. hatta bir gun abisini yurda getirdi. cocugu 5km oteden gorsen gercekten de bu herif hazirlikta kalmis dersin o derece. bir kac yili hazirlikta yemis, tekrar oss'ye girsem mi diye dusunuyor. adama kanser olmus gibi allah kurtarsin diyor her gelen. sonra bizle sagolsun tecrubelerini de paylasti. readingi hallettim listeningten caktim falan bir suru hikaye. onu gorunce moraller sifir ama esek gibi calisip hepimiz gecmistik. arada acaba hala o eleman hazirlikta midir diye dusunmuyor degilim. aradan 15 yil gecti. hala hazirliktaysa gercekten bomba olur, netflix dizisi cekilir belki hayati kurtulur cocugun.
  • liseye geçince ilk sene 9 tane bir getirmiştim onu bir şekilde hallettim. üniversiteye girdim ilk sene hazırlıkta kaldım. benim bir alışkanlığım bu.
hesabın var mı? giriş yap