• counter strike, unreal tournament gibi oyunlarda rakibinizin kafasından vurarak tek kurşunda öldürmeniz sonucu olan olay.
  • genelde bu bicimde olen oyuncular oyle bir bagirirlar ki gercek hayatta olseler o kadar bagirmalari $uphelidir..
  • ''abi nooldu öyle birden observer oldum?''
  • turkcesi beynine vermek olan fps sozcugu.
  • türkiye'nin en underrated rap sanatçısı köst'ün muazzam parçası. şarkıda yer yer wu tang clan'in rahmetli deli oğlanı old dirty bastard tadı almak mümkün. sözleri de (köst ün her şarkısı gibi) oldukça cesur ve protest; üstelik sos olarak da ankara sertliği ve ayılığı* taşıyor. hiphop kültüründen hazzetmeyen insanlara bile şiddetle tavsiye ederim a dostlar. amme hizmeti olarak sözleri de bu dur:

köst - head shot!

naber lan? özledin mi beni? ha? uh!
    bebişim diye tuttuğun mic'ı yemişim cehennemin meyhanesinden fizan'a erişim uh!
    cello bello konuşuyon yok mu ev işin bubayın evine vecihi gibi girişim var
    brütüs apsalanın? altına bağlar bandananın
    yerli malı yurdun malı herkes seni böyle kullanmalı mı başlatma lan!

bakirliğim suriyeli karılara armağan milli irade dediğin dam üstünde saksağan
    kabak tadı veren bahaneler aşar atlası sen vezir parmağı ben cannoli tatlısı
    overlok makinası değil ama bu da ayağına gelir teneke hani balık kavram meleke
    ayranı olmadan sıçmaya gidenler kulübü biziz kaybetmeden çeken zulümü
    hayat kısa jetler uçuyo ben de uçuyom bazen uzaklara heey! zalim felek atma tuzaklara heey!
    sabrın sonu felaket boş nezaket bu gobellerin amacını bana izah et
    sosyal medyada büyük harfle yazıp sokakta küçük harfle konuşan dayılar
    selalarla milleti galeyana çağıran kitabını siktiğiminin hocalar
    yağmur yağsın yağmur arap kızını sel götürsün çamur
    camdan bakan sarıklı köpeklerin hayallerini tek celsede kafasından vur headshot!
    çak bir iki tekila maddemin üzerine mariuana gırnatayım oha
    aklımı bu müzikler oynatayım ben bi' borazan kulacını patlatayım

bir derdim var dinleyin ey baştaki yarraklar beni benden çalarak kaybolup gitti yıllar
    yobaz sistem yüzünden ızdıraba kul oldum ömrüm böyle tükendi ne kadar zalim yıllar
    arap saçına döndüm siktir git arap saçı çivi çiviyi söker budur bunun ilacı budur bunun ilacı

aman doktor canım gülüm doktor derdime bir çare dermansız dertlere düştüm doktor beyim bir çare?

https://www.youtube.com/watch?v=jcd-09svl20
  • yok edilmek istenen unsur için sessiz ve hızlı bir ölüm.
    bazı zamanlar bazı durumlar için "ulan şunun kafadan vuracaklar" diye anlatılır hep.
    head shot denilen baştan tek mermi ile vurulma eylemi;
    aslen atışı yapan için ciddi bir konsantrasyon, teknik hesaplama ve doğru an gibi etkenlerle ortaya çıksa da, vurulan için kısa bir sessizlik içindeki tiz bir sesle gelen milisaniyelik hayatı kaybetme anıdır.
  • counter strike'ın eski versiyonlarında bir uğraşı kaynağı, son versiyonlarında ise yine uğraşarak da yapılabilmekle beraber çoluğun çocuğun eğlencesi haline gelmiş, artık önüne gelenin yapabildiği süper doyum veren olay.
  • head shot: 300$ ek kazanç.
hesabın var mı? giriş yap