• neyseki büromda ben ve ortaklarım, hiçbirimiz oruç tutmuyoruz, bu nedenlede üsturuplu ya da üsturupsuz canımız nasıl istiyorsa öyle yiyoruz. e tabi üstünede sigara püfürdetiyoruz, bazen üsturuplu bazen üsturupsuz
  • orucun açların halini anlamakla uzaktan yakından ilgisi yoktur.. tıpkı diğer ibadetler gibi allah için yapılır.. bu kafaya göre namazı da sporcuların halinden anlamak için kılıyoruz.. oruçlu insanı inciten şey insanlara saygı duyduğu halde etrafındakilerin ramazan ayında özellikle ve saygısızca yiyip içmesidir yani kendisine saygı duyulmaması rahatsız eder oruçlu insanı
  • oruç tutuyorum ve yiyebilir ne var ki bunda? tıpkı o oruç tutmuyorken benim tutabiliyor olmam gibi. o zaman benim tutmam da yanlış bu mantıkta. saygı..
  • olmak istediğim ama olamadığım tip...

açık ofiste yemek yemeyi bırakın, bütün gün su icebilmek için boş kenar köşe kovalıyorum. yine de gözümün içine bakiliuor gibi hissediyorum.

bit artık ramazan
  • oruç dediğiniz olay zaten nefis terbiyesi değil mi? kimse sokakta, ofiste, orada burada yemek yemezse oruç tutanlar hangi nefsi terbiye edecek bre am trafoları?
  • oruçlu olanların başkalarına da oruç tutturma sevdası bu dinin köküke kibrit suyu döken şeylerden biri. aferin ultra müslümanlar. en müslüman sizsiniz. nefret ettirebildiğiniz kadar insanı nefret ettirin islamdan.
  • herkesin daha fazla sevaba girmesi için çabalayan tiptir.
  • bir ateist olarak mitolojik arap tanrısının gelenekleri umurumda olmadığı için afiyetle yiyeceğim.
  • isteyen, istediği gibi inanmalıdır. hoşgörü olduktan sonra kimse rahatsız olmaz.

edit: başlıkta ne kadar kutuplaştığımızı gördük. inanın veya inanmayın, birbirinize saygınız olsun biraz.

-oruç tutanın karşısında yeme,
    -oruç tutmayanın sebebini sorgulama!

olay bu kadar basit.
hesabın var mı? giriş yap