• 'pirates of the caribbean' adlı filmin albümünden, klaus bedelt imzalı muhteşem bir şarkı, insanı gerçekten havaya sokabiliyor; oynama havası değil tabi, gaza getirme havası yani.

15. şarkıdır netekim.
  • tiesto abimizin yaptigi remixle insanin dinlerken yerinde durmasi imkansiz hale gelen sarki. tiesto bir kez daha dunya'nin en iyi djlerinden biri oldugunu adeta kanitliyor bu remix'le.
    (bkz: dj tiesto)
    (bkz: remix)
  • insana 'ulan bende 15inci-16inci yüzyilda yasamaliymisim' gazini veren sarki.
  • dj tiesto'nun kendi ile beraber dinleyicileride uçurduğu parçası..
  • insana,bana bir gemi,bir kılıç ve birde yola çıkmak için tayfa verin dedirten dj tiesto parçası.captain jack sparrow'un "when did you get that ?" diye sorduğu will turner'ın "on your feet" diye cevap verdiği ve kılıçları şakırdattıkları 7 dakika 38 saniyelik versiyonuda epeyce bir gaza getirir adamı.
    eşeklik editi : the curse of the black pearl'ü uzun zamandır seyretmemiştim,tekrar seyrettiğimde "when did you get that" diye captain jack sparrow,elizabeth swann'a söylüyor."on your feet" diye de limanda captain jack sparrow'a amiral norrington söylüyor.çok pis çuvallamışım.
  • artik aklima atv ve her tarafindan bi yazilar resimler akan haber bulteninden baska bir goruntu getirmeyen muzik. yazik oldu jack efendi'ye.
  • bu müziği kullanan ali kırca'ymış. ali kırca show tv'ye geçti, müzik de geçmiş.
  • son zamanlarda haber ve film arasindaki benzerlikleri düsünüyorum.

ne kadar benziyorlar birbirlerine,

yalan dolan haberler, fonda müzikler, orada burada görsel etkiler.

filmin dramatik sahnelerinde yavas müzik calinmasi gibi, haberler de ayni mantikla hazirlaniyor sanirim.

bakanlar kurulu'nda terör ele alindi (dim dim dim..)
    o daha 5 yasindaydi, terör elimizden aldiginda (din din din)
    ordu kandil dagi'na bomba yagdirdi (bam bam bam bam)

ayni klise cümleler, ayni metinler
    ayni müzikler artik,

he'a pirate

we're slave
hesabın var mı? giriş yap