• ''benim olduğum yerde senin paran geçmez'' mantığı sayesinde bir çok erkeğin dolaylı yoldan muzdarip olduğu, kendini bu yönde baskı altında hissettiği durum. sanki birlikte öderlerse kız erkeğin arkasından ''amkun pintisine bak ya hesabı bile ödemedi'' diye arkadaş ortamında anlatacağını düşünür. çünkü bir iki kez düştüm bu saçma duruma.

ilk bir kaç buluşma, belki bir kaç aylık sürede herkes kendi ödemeli bence. sonraki süreçte zaten ilişki belli bir temele oturacağından 3'ün 5'in lafı yapılmaz. orta yol bulmayı öğrenin artık aq.

t: türk erkeğini dara sokan durum.
  • sevgili diyorsun sonra da hesap ödemesini bekliyorsun. insan gerçekten sevdiğine bırak yemeği hiçbir hesabı ödettirmez. eğer o da hesap ödememek için bahane arıyorsa sanırım daha tanışma konuşma anlaşma dönemindesiniz.
  • kimse sizin hesabınızı ödemek zorunda olmadığı gibi, siz de kimsenin hesabını ödemek zorunda değilsiniz. 3 gr *m için bunlara katlanmanıza gerek de yok. madem bu konu sizi bu kadar rahatsız ediyor ilk buluşmada ölçer biçer, sonrasında uymuyorsa ayrılırsınız.
    kocasından sürekli dert yanıp, aman daha iyisini mi bulcam sanki boşver kız hatce, modunda yaşamayın, keza böyle ömür geçmez.
    ayrıca bir kadınla veya adamla ilişki yaşarken; hesap ödeme, ödetme vb sığ düşünceler beyninizi ele geçiriyorsa , sevmeye ne ara vakit ayırıyorsunuz ?
  • geliri olmayan bir insansa karsınızdaki, herhalde hesap ödetmeyi düşünmezsiniz..
  • belli ki sikik bir ilişki içerisindedir. zira aranızda zerre kadar samimiyet olsaydı kendisi "bak hele, ben hesaba karışmayacam, zaten param yok, sen ödersin." der ve ödemeyeceğini böyle absürt hareketlerle belli etmek yerine doğrudan söylemeyi tercih ederdi. ilişkilerin büyük problemlerinden birinin de samimiyetsizlik olduğunun göstergesidir bu kişi.
  • yaslanmis oldugumu hissettiren baslik.
  • kadın hesap ödemez.
    ah be ezik çocuğum benim; sevgilinle kanka kıvamında bi ilişki yaşamak istiyosan kankanla takıl. belli mi olur evlenir gidersin belki.
    ulan kim yetiştiriyor sizi böyle ezik piçler.
  • nasıl sevgilileriniz var lan
  • ya utancından ya genişliğinden ne yapacağını bilemeyen sevgilidir.

bazen de karşımızdaki erkeği emasküle etmemek için izin veriyoruz hesabı ödemesine.

ilk buluşmada erkeğin ödemesine izin veririm ben mesela, kendini iyi hissetsin diye.

ama sonra hep ben ödüyorum nedense...bu sefer de kıymetin bilinmiyor, seni cepte görüyorlar....

yani sonuç fark etmiyor sözlük, kadın hesabı ödese de işe yaramıyor, ödemese de...
hesabın var mı? giriş yap