• yine kendi kafanızda oluşturduğunuz kalıplara dahil olup olmamakla övündüğünüz şeyleri yazmışsınız.birisinin yaptığı zararsız bir eylemin bile sizin zihninizde kötü bir karşılığı var. yalan söylememek, hiç sigara içmemek vs. gibi şeylerin dışında bir uygulamanın kullanılması,belli bir tür müziğin dinlenmesi,giyim tercihleri veya konuşma üslûbu üzerinden insanları sınıflandırarak kendinizi onlardan ayırma çabaları hiçbir şeye değmez. evet bunlardan hoşlanmayabilirsiniz ama yapılmadığı için gurur duymak anlamsız. şu açıdan düşünelim belki de bazıları fularlı entelektüel olmadığı için gurur duyuyordur. böyle düşününce saçma geldi değil mi?
  • bu zamana kadar kimle flörtleştiysem, ilişkim olduysa vs kimseye yanlış yapmadim her zaman dürüst ve doğru olan taraftim. biri varken aynanda iki uc kişiyle daha konuşmadım buluşmadım kimseyi yara bandi olarak falan kullanmadım aldatmadım. ama bunların hepsi bana yapıldı malesefki
  • mafya övücülüğü.
  • hiç insanları değiştirmeye çalışmadım herkesi olduğu gibi kabul edip onlara öyle davrandım.cunku insanların değişimi ilk kendi içinde başlar başka birinin zorlamasiyla degil
  • hiç survivor izlemedim.
    hiç demet akalın ve türevlerini dinlemedim, aleyna tilki'yi de bu gruba dahil ediyorum.
    hiç oğuzhan uğur, şafak sezer, şahan, düğün dernek gibi tiplere gülemedim.
    hiç leyla ile mecnun, yılan hikayesi ve behzat ç.den başka bir türk dizisi izlemedim.
    hiç bir youtuber'ı tanımıyorum.
    hiç yatağın içinde yemek yemedim, onu bırak, ağızımda lokma varken yatağa bile girmedim ve yatağın içinde sigara da içmedim.
    hiç, bi çıkardığım çorabı ve iç çamaşırını yıkamadan tekrar giymedim.
    hiç, evden çıkarken dişlerimi fırçalamadan çıkmadım.
    hiç aynı hikayeyi birden fazla sosyal medya platformunda paylaşmadım ve hiç whatsappta hikaye de paylaşmadım.
    hiç, hiçbir insana dini ibadetleri hakkında soru sormadım.
  • hiç tiktok indirip kullanmadım
  • hiç intihal yapmadım,
    oturdum eşşek gibi çalıştım.
    gurur duyulacak bir şey değil olması gereken bir şey zaten,
    ama şu ortamda istemeden de olsa kendimle gurur duyuyorum.
  • maaşını aldığım işi hiçbir zaman ihmal etmedim.
  • malum partiye oy vermek,
    tiktok kullanmamak,
    evlenmeyeceğim kişiyle sevgili olmak,
  • sigara içmedim. tadını bile bilmem..
hesabın var mı? giriş yap