şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye cumhuriyetinde bir hayli fazla olduğunu düşündüğüm kesimdir. hatta bir kısmı öylesine akp'ye ve chp'ye oy veririr, sırf sosyal hayattan kendini bir yere koyabilmek için.
 • türkiye'de siyasi partiler bir kesimi mi temsil ediyor yoksa bir ideolojiyi mi?

  bence en önce türkiyedeki siyasi partiler milletvekillerinin çıkarlarını temsil ediyor.

  çünkü halka bile milletvekilleri seçtirilmiyor, çünkü halk enayi ve salak. seçilen milletvekili yok, seçtirilen milletvekili var. biraz düşünelim, parti başkanları ya da bin kişilik bir zümre milletvekili adaylarını belirliyor ve sen salak gibi gidip bu partilerin kaç tane milletvekili seçeceğini belirliyorsun. yani milletvekillerini zaten sen seçmiyorsun. dolayısıyla hiçbir parti zaten ideoloji dışında kimseyi temsil etmiyor.

  işte o yüzden meclisteki milletvekillerinin iq seviyesi düşük, kültürsüz, bir kısmı hırsız, bir kısmı egolu - koltuk sevdalısı, bir kısmı işlerini büyütmek için gücü elde etme derdinde, bir kısmı şunun bunun torunu, kuzeni, yeğeni, amcasının ebesinin torununun kızı, bir kısmı da alelade bir şekilde oraya gelmiş. bunlar seni temsil ediyorsa ve sen buna inanıyorsan, ki inanıyorsun bence hak ettiğin zaten bu. daha fazlasını isteme.
 • sandığa gitmeyenler de eklenince ~%25'tir. (bkz: gezer oy)
 • biri de ben oluyorum
 • bizim alaman bir abi bu,liberal gibi ama değil gibi,28 şubat mağduru ama ateist gibi,anlamadım gitti...
 • (bkz: benim bu)
 • (bkz: halk)
 • narsistik götleri içeren kesimdir. bu kesim sürekli ağlar durur, beni temsil eden kimse yok der.

  ancak asıl problem, bu %10-12 lik kesim kendi partisinide asla kurmaz. sıkıntı narsistik olmalarından kaynaklanmaktadır. adamın söylediğini aynı kelimeler ile söylesen, vurgu farkından sana oy vermez çünkü..

  ağlak, boş ve gereksiz insanlar topluluğudur. herşeyi başkalarından bekler, kendi elini taşın altına asla koymaz. eleştirir durur, asla aksiyon almaz. sonra da beni kimse temsil etmiyor yeaa diye konuşup durur.

  "siktir git kendini temsil eden bir oluşum kur o zaman amk dallaması" demek gelir insanın içinden.
 • eğlenceli iş vesselam, senin için kutsal olan, inancın ve vatan toprağı sana maddi ve manevi faydası olmayan halkın değerlerini korumak adına kurulmuş koltukları; ego tatmini, eş-dost peşkeşi gibi işlerde kullanan adamları savunmuyorsun, kimsenin hakkına falanda girmiyorsun.

  bir partiye bağlı olmadığın zaman kutsalına kimse laf edemiyor, inanç ve vatandan bahsediyoruz çünkü bunun yanında tertemiz her siyasiyi eleştiriyorsun, sallayıp savuruyorsun çünkü kutsalın sadece vatan.