şükela:  tümü | bugün
  • 1974 doğumlu borsa istanbul'un yeni başkanı. hesap uzmanlığı kökenli kamu yöneticisi.
  • bıyıklılardandır. borsada işlem yapanlar mümkünse bir süre uzak dursun.
  • tuncay dinçin halefi.

doğum yeri: - denizli
    doğum tarihi: - 1974

eğitim durumu:
    2010 - mba, işletme, the university of exeter (ingiltere)
    1995 - lisans, kamu yönetimi, gazi üniversitesi
    1991 - lise, antalya

bulunduğu görevler:
    2012 - - sermaye piyasası kurulu, kurul üyesi
    2011 - 2012 - maliye bakanlığı gelir politikaları genel müdürlüğü, daire başkanı
    2011 - 2011 - hesap uzmanları kurulu başkanlığı, grup başkan yardımcısı
    2009 - 2011 - hesap uzmanları kurulu başkanlığı, baş hesap uzmanı
    2006 - 2008 - maliye bakanlığı, bakan danışmanı
    2005 - 2006 - gelir idaresi başkanlığı, başkan danışmanı
    2002 - 2005 - hesap uzmanları kurulu başkanlığı, hesap uzmanı
    1999 - 2002 - hesap uzmanları kurulu başkanlığı, hesap uzman yardımcısı
    1998 - 1999 - maliye bakanlığı gelirler genel müdürlüğü, gelir uzman yardımcısı
  • islami finans modelini sonuna kadar destekleyen bist yönetim kurulu başkanı. bir çok beyanat ve katıldığı toplantılarda dile getirdiği bu durumun bulunduğu kurumun işleyişine tamamen aykırı olması da ne kadar güzel bir ülke olduğumuzun en somut kanıtı bence *
  • bulunduğu kuruma en fazla odacı yada servis şoförü olabilecekken başkan yapılanlardan...

ölmüşüz ağlayanımız yok
  • tip olarak ahmet davutoğlu`nun gençliğidir.
  • nargileci gibi ofisi olan borsa başkanı
    https://twitter.com/…nbul/status/852493825981501441

öyle bir poz verilmiş ki her an "usta bizim iki nargile vardı, bir de tavla alsak" denecek gibi duruyor
  • şu fotoğrafı gösterip sence bu kim deseler akp çemişgezek ilçe başkanı derdim.

mezuniyetten 9 yıl sonra bist başkanı olmuş süfer bir kariyere sahip yağuşuklu.
  • mehmet bostan'ın görevden alınmasıyla vekaleten türkiye varlık fonu başkanı olmuştur.
  • kulis bilgilerine gore yaninda silah tasimaya baslamis, hatta celik yelek giymeye baslamis burokrat. neden korkuyor acaba?