ocagin altina baktin mi

  • 1137
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

facebook

mutsuz insanların olmak istedikleri karakterleri yarattıkları, her$eyin -mi$ gibi olduğu ya da kullanıcılarının bir çoğunun öyle oldurtmaya çalı$tığı sosyal sanal platformu.

kahkaha dolu arkada$lıklar, mutlu beraberlikler, aşkla bakan sevgililer, ba$arılarla dolu eğitimler, kültürel sanatsal değerler, büyük bir vatan sevgisi, büyük menülü tabaklar, her cuma ya$anan islamcı çizgi, cumartesi kopmalı, pazartesi sendromlu olmalı diyen yüzlerinden nur damlayan photoshoplu yapay resimlerle dolu albümler, nazım hikmet imzalı necip fazıl'a ait sözler, kofti anar$ist, kofti fanatik, kofti dindar, kofti saçmalıklar...

hep bir gönderme, hep bir misilleme. derin kıskançlıklar altında like atmaca. sebebi de basit; o da beni beğenecek. daha fazla, hep daha fazla beğenilme arzusu. yetersizlik duygusuyla hiçbir $eyden haz alamamaya doğru gittiğimiz, insanlığımızı ve gerçek sevgilerimizi, sevgililerimizi, tüm beğenilerimizi öldüren site.
gerçek hayatlarına girdikçe, bir çoğunun yalan olduğunu gördüğüm ve buna safça şaşırdığım binlercesi.

hayret edilecek bir platform. aslında mesele platformun kendisi de değil, biz neden onu öyle kullanma gereği hissediyoruz. neyi kime neden ispat etmeye çalı$ıyoruz. belki de mesele bu.

amaç belli: mutlu olmak.

ama günbegün bozuluyoruz.

devamını okuyayım »
19.08.2015 17:20