şükela:  tümü | bugün
 • oc almayı tasarlayan. (bkz: ofke). (bkz: hedefli smiley).
 • emrah'ın bir filmi. naci isimli amcası nuri alço'nun yerle bir ettiği hayatlar ve emrah'ın ilerde zengin olup bir şirket kurması ve "şirketimizin adı hınç olsun!" dediği film.
 • hınç(ressentiment):max schelerin kanat kitaptan yayınlanan yeni kitabı. kitabın orijinal ismi olan ressentiment, türkçeye tam olarak çevrilemediğinden en yakın ve uygun kar$ılık olan: hınç kelimesi ile türkçele$tirilmi$tir. önsözünü orhan koçak yazmı$ olmakla birlikte kitabın editörlüğünü de yapmı$tır.
 • ata sporumuz, edebiyatçımızın günlük besini. yıpranarak güçlenir, bölünerek çoğalır ve sonunda hayatiyetin yerine geçerek canlıyı devralır.
 • emrah'ın sefiller filminde spor loto milyarderi olduktan sonra kurduğu şirket. hangi sektörde faaliyet gösterdiği ya da ne yaptığı bugün bile bilinmemektedir.
 • cünet arkın'ın düşmanlarını farklı stillerde öldürdüğü filmdir.

  --- spoiler ---
  bir tanesini tuğla pişirilen fırına sokmuştu, başka bir tanesini asansörün altına bağlayıp ezmişti, bir diğerini kayaların ezilip mıcır yapıldığı bandın üzerine koyup parçladı(orasını göstermiyor tabi de)
  --- spoiler ---
  saçma sapan bir film olmasına rağmen gerildim izlerken, sıcağı sıcağına izlediğim zamanları hatırladım.
 • cüneyt arkın filmidir; überdir, süperdir. beğenmeyenler gitsin çimen suyu içip brokoli yesinler. kara eldiven filmlerinin önde gelenidir. filmin başındaki tüm safhalar cüneyt abimizin vur kır ama yaşatma felsefesinin altyapılarıdır. bu filmler bende hep ah ulen öle değil şöle cekecektin düşüncesini uyandırır. nedeni ise cüneyt abimizin adam gebertme sahnelerinin softluğudur. film gorunda ötesinde öle bir gerçekçilikle çekilse tadından yinmez olması kaçınılmazdır. yönetmen bu noktada filmin içerdiği vahşetten dolayı yasaklanmasını, yahut yaş sınırı ile gösterilmesini göze alıp yetkinleştirseydi dünya cült listelerinde zorlanmadan yer bulabilirdi. malesef eldekiyle yetinicez. arkın'ın gerek tip gerek soğuk kişilik canlandırması ve cuk die oturduğu rolu ile ben diim 30 siz deyin 40 seri çekilebilir. müthiş bir potansiyeli olmasına rağmen yeşilçam dimağının bu kadar sığ olması şaşılacak kadar anlaşılmazdır. sadece "ben kemal, geliyorum" repliği bile filmi benzerlerinden sıyırmıştır. bu nedenle harcanmış bu projelere yazık olmuş gözüyle bakar genede seyir keyfini kimseyle paylaşmam.
 • nefret duymanin bir ust cesidi. ayni zamanda bir erkek ismidir.