şükela:  tümü | bugün
 • hollanda 2.futbol ligine verilen isim.

  birinci lig için
  (bkz: holland casino eredivisie)
 • statüsünü anlayana üstün hizmet madalyası takılır.

  - "ligi 1. sırada bitiren takım doğrudan eredivisi’ye çıkar.
  ayrıca 8 kulüp, eredivisie’de 16. ve 17. olan takımlarla playoff turnuvası oynar ve bu karşılaşmalar sonucunda bir üst ligde devam edecek 2 takım belli olur. 2.ligden playoff’ta yer alacak 8 takım şu şekilde belirlenir. sezon 1 ile 36. haftalar arasında 6 haftalık periyodlara bölünür. her periyodun birincisi olan 6 takıma, bu takımlar haricinde kalanlardan en yüksek genel sezon puanına sahip 2 takım eklenir. örneğin 1. periyodda ilk sırayı alan takım 2. periyodu da zirvede tamamlarsa ardından gelen takım o periyodun playoff temsilcisi olmaya hak kazanır. ligi son sırada bitiren takım küme düşer."
  (bkz: atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun)
 • bu sene takım sayısını 20'ye yükselten, ajax, psv ve twente genç takımlarının da alındığı lig.
 • takımların üst lige çıkmasını, futbola matematik karıştırarak sağlıyor. bu ligde futbolcu olacağıma amsterdam üniversitesinde matematik profesörü olurum daha iyi. biz matematikten kaçıp kendimizi futbola verelim diyoruz, adamların yaptığı sistematiğe bak.

  1. üst lige çıkar.
  4 farklı periyodun liderleri ile 2-9 arasında olup, liderlik yaşamayanlar play-off oynar.

  - "sizin yapacağınız statünün anasını ölsün."
 • çok enteresan bir lig. geçen hafta bakmıştım ilk yarılarda gol olmayan maç yoktu. iki hatta üç gol olanlar vardı. 4-4 biten maç vardı. bugün bakıyorum üç maç var. oynanan üç maçta da ilk yarılar 0-0.

  ben böyle dengesiz ve istikrarsız takımlar görmedim. herkes herkesi farklı yenebilir. herkes herkese farklı yenilebilir. bir hafta 5 attığı takım gider öbür hafta lideri yenebilir. lider takım arka arkaya 2-3 maç kaybediğ alt sıralara düşebilir. öyle bir lig.
 • bana göre tüm oyuncu kiralama işleri bu halısaha ligine yapılmalı örneğini bizim yeni aldığımız aras özbiliz bu ligde yarım sezonda asist kralı olur ve bence dünyanın en zevkli ligidir kendisi 90+ larda aşırı gol oluyor
 • iddaa'da 3.5 üst oynayanların sevgilisi... nam-ı diğer eerste divisie...