• sen kendin amsterdam'da fink at, utrecht'te gez dolaş ve fakat aslında demokrasi sultası altında inim inim inle ve biz sizin hasretinizi duymayalım. bir an önce, gerekli makamlara ulaşıp bu "vatan sevdalılarının" arzu ettikleri rejime, reisçiliğe kavuşması için girişimlerde bulunulmalıdır.
    ve hatta buradaki muadili sayıdaki 'terörist' demokasi aşıklarını, faşist hollanda'ya ne yapıp edip yolllamalıyız.

eyyy hollanda duy bu mikemmel fikirleri, duy. ayırma sevdalıları!

edit: "inim inim inle" olarak değiştirildi
  • afedersiniz ama, gotunu sikeyim ben onlarin...
  • taktik basit;

şimdi bu adamlar euro ile maaş alıyor. türkiye ekonomisi ne kadar çökerse euro da o kadar artıyor. adam 2000 euro maaş alıyorsa 1-2 sene önce 6000 tl almış olup gelip burada harcıyordu. şimdi ise 8000 tl'ye denk geliyor. seneye 10 000 tl olacak belki.

türkiye ne kadar kötüyse o kadar iyi yani onlar için. para kazanıyorlar bu işten.
  • en kısa zamanda hollanda hükümetinin sınır dışı etmesini dilediğim grup.
  • hollandalılar niye bizi sevmiyor sorusunun cevabı.
  • gelsinler, bekliyoruz.
    özledikleri ortam burada artık, gelin hep beraber tadını çıkartalım.
  • buyrun gelin,orada rahatınız yerinde tabii...

allah affetmesin sizleri.
  • bilerek yapıyorlar bence. orada solcu, halkcı, sosyalist partilere oy veriyorlar herkesin hakkını savunsun diye. kendi ülkesine gelince sikerim benim dediğim olacak diyen partiye oy veriyor.
    sizin ben amınıza koyayım.
  • açıklaması aslında gayet basit.sırf akşam eve gidince türkiye'deki haberleri gülerek,patlamış mısır yiyerek izlemek için yapıyor.
  • bu işgüzar heriflerle çok defa konuşma fırsatı buldum.

oradaki hayata ayak uyduramamış, ayak uydurmak için hiç bir çaba sarfetmemiş, hollanda'daki gelişmişliğin içinde türkiye'deki "tembel ve işgüzar" mantığı ile yer bulmaya çalışan adamlar.

hayata nasıl adapte oluruz, buranın gelişmişliğine kültürümüzle nasıl zenginleştiririz demektense; burdaki hayat bize niye ayak uydurmuyor derdindeler. sevmedikleri herşey yanlış onlara göre.

hollanda yerinde olsam diyeceğim çok net bir şey var;

sen hollanda vatandaşı mısın? bu ülkenin vazgeçilmez normları, kriterleri var mı? bu normlara aykırı vatandaşı olduğun başka ülkeye göre hollanda'nin global ilişkilerine de zarar verecek kararlar mı alıyorsun?

ya türk pasaportunu götüne sokarsın, ya da bu ülkeden siktir olup gidersin.
hesabın var mı? giriş yap