68 entry daha
  • homoseksüellerle ilgili olumsuz bir fikrini beyan eden herkese yapıştırılacak tespit.

ömür boyu gayet heteroseksüel yaşayan biri elbette, "ben gizli eşcinsel diilim.. bu da kanıtım.." deme ihtiyacı duymaz. lakin sen gelir de her "ben eşcinsellerden hazetmiyorum" diyene, "aha işte gizli ibne" dersen, o da, "hayır, değilim" der. ama sen bunu da saklı eşcinselliğe yormak için kullanırsın. çünkü kafan sadece buna çalışıyor.

ben eşcinsellikten iğreniyorum. ama dünyada bok yemekten hazeden insanlardan da iğreniyorum. (burada, eşcinsellik eşittir bok yemek demeye çalışmıyorum, götlük etme)
    bu benim içimde gizliden gizliye bir bok yeme dürtüsü olmasından kaynaklanmıyor. sadece bunu iğrenç bulmamdan kaynaklanıyor. bu kadar basit.

bu benim içinde yetiştiğim toplumun yönlendirmesinden de kaynaklanabilir. yani toplum olarak bok yemeyi yüceltiyor ya da normal karşılıyor olsaydık asırlarca, belki de iğrenmeyecektim bundan. ne farkeder?

sen ey eşcinsel dostu!
    bütün tutkuların, korkuların, iğrendiğin şeylerin hepsi, sana doğuştan monte edilmiş özellikler miydi? sevdiğin şeyleri, "bunları bu toplumda olmasaydım sevmezdim" diye ayırıyor musun? bir şeyin toplumun genel ahlak anlayışına dahil olması, onun reddini mi şart koşuyor bize?

eşcinselleri sevmeyen, iğrenen insanlara karşı tam bir ibnece saldırı aracı haline gelmiştir homofobi kavramı. tamamen yumuşak karna oynama üzerine kurulu bir ibneliktir.
  • bunu gizli ibnelik sanan bunyelere hastayim. yuz defa da yazdik sanki. tekrardan bakiniz: #12327755

ozetlemek gerekirse, homofobi gizli ibne olmak demek degildir. ama kokeninde cinsel kimlikten duyulan guvensizlik vardir. bu guvensizligin de cinsel rollerin cok keskin oldugu ve bireyler uzerindeki tahakkumunun cok guclu oldugu toplumlarda sik gorulmesi dogaldir. homofobik olmaniz gizli escinsel oldugunuz anlamina gelmez, escinsel olmaktan yahut uzerinize empoze edilmis cinsel rolunuzun gerekliliklerini yerine getirememekten ve dolayisiyla yeterince erkek - kadin "olamamak"tan korktugunuz anlamina gelir.

ha mavi gozlu insanlari sevmeme, belli irktan insanlari sevmeme, gozu ustunde kasi olan insanlari sevmeme hakkiniz ne kadar varsa escinselleri sevmeme ve igrenme hakkiniz da o kadar vardir. bunlardan ilk durumlarda bile ayrimcilik yapmayi kendine yakistirabilen insanlarin bol oldugu bir ulkede escinsellerden igreniyorum diyenlerin bol cikmasi da cok dogaldir. ki bu yenilen halt insan haklari beyannamesine gore suctur. ama bunlara daha gelmediniz.

bu laflari eden insanlari yarin obur gun tercihleri olan siyasi gorusleri nedeniyle kendilerine onyargili yaklasildigi, genelleme yapildigi icin sikayet ederken goreceksiniz, sasirmayin.
  • bir yeni halkası da türk adaleti tarafından sicilimize eklenmiş olan anlamsız fobik durum...
    ayrıntılı bilgi için: #13351940
  • eşcinsellere "ibne" demek ve yaptıkları her şeyi "ibnelik" şeklinde tarif ederek onları aşağılamak da basit bir homofobi tanımına girer.
    hoşlanmayabilirsin, iğrenebilirsin, korkabilirsin, ama aşağılamak tamamen başka bir şeydir.

edit : ve ayrıca hiçbir eşcinsel de "hemcinsimin penisini götüme sokayım da bundan zevk alayım" diye düşünerek hareket etmez. buna 'karar vermez'. karar verilerek, tercih edilerek yapılan bir şey değildir bu. homofobiklerin bir türlü anlayamadığı işte budur zaten. kimse "hadi eşcinsel olayım biraz da" diyerek eşcinsel olmaaaaaz! seni nasıl karşı cinsin heyecanlandırıyorsa onu da hemcinsi heyecanlandırıyordur. heyecanını engelleyebilir misin? duygularını "yok bu olmadı" diye değiştirebilir misin? bir gün bütün duygularımız kendi isteğimizle değiştirilebilir olursa o zaman "hadi eşcinsel olayım" diyebiliriz ancak.
  • eşittir gizli eşcinsellik değildir. ama bu şekilde tanıtılmaya çalışıyordur dedik. "provake, proveke, provok" diye sayıklamaktan amcıklamış beyinler algılayamamış bu kısmı.

üstüne üstlük, eşcinsellerden hazetmemek demek, onlara başka mevzularda önyargıyla yaklaşmak(eşcinsel olan şunu da yapar, şöyledri böyledir gibi) ya da eşcinsel oldukları için bazı haklardan mahrum edilmeleri gerekliliğini savunmak da değildir.

olayı buradan türbana bağlamaya çalışıp beceremeyen hıyarlar için gelsin bu da.
  • heteroseksüel erkeklerin çoğunda, öpüşen iki erkek görünce iğrenerek "lan ibnelere bak" demek, öpüşen iki kadın görünce "vay be şunlara bak" diyerek dilin dışarı sarkması şeklinde görülür.
  • hem escinsellerden toptan hazetmeyip hem de escinsellere onyargili yaklasmama fenomeniyle karsilasmamizi saglamistir, daha ne olsun. hiyar miknatisi mubarek.

ya cahilliktir ya da mallik. cok da uzatmamak lazim bu konuyu aslinda.
  • haha! hıyar mıknatısıdır hakkaten.

eşcinsellerin eşcinselliğinden hazetmediğimiz için onlara başka konularda önyargıyla yaklaşmıyoruz, demişiz.

yani, "ateist olduğu için katildir bu" diyenlerin yaptığını yapmıyoruz, demişiz.

yani, "türbanlı olduğu için, dincidir bu" diyenlerin yaptığını yapmıyoruz, demişiz.

sadece, "bu iki şahsın yaşadığı ilişki benim midemi kaldırıyor" demişiz.

ama hakkaten doğru, hıyar mıknatısıymış bu kavram.
  • acik bir davranis bozuklugudur. ayni irkcilik ve seksizm gibi hicbir bilimsel temele ya da mantiga dayanmaz. ayni irkcilik ve seksizm gibi insanlarin ikinci sinif vatandas muamelesi gormelerine, yasam kalitelerinin dusmesine ve hatta hayatlarini kaybetmelerine sebep olur. bir escinselle arkadasliktan ya da iliskiden hoslanmayabilirsiniz, ama igrenmek ne demek yahu?

bunu savunurken her insanin bazi seylerden tiksinme, igrenme, asagilama, nefret etme hakki vardir demek de nefret sucunun bu kadar yaygin oldugu bir ulkede escinsellerin ortadan kaldirilmasini acikca savunmak degilse bile desteklemektir. hani fasizm ozgurlugu gibi bir sey iste bu.

http://news.bbc.co.uk/…/hi/world/europe/7416369.stm

ha iki ayni cinsten insanin birlikte olmasi size anormal geliyorsa belki anormal sizsinizdir. ayrica anormal geliyorsa sen yapmazsin arkadasim.
610 entry daha
hesabın var mı? giriş yap