• 2028 yılında geçen hikayede; ülkenin azılı suçlularının suç işlerken aldığı yaraların tedavisi için geldikleri otel görünümlü bir hastanede geçen aksiyon dolu bir gece anlatılıyor. film süresi bana kısa geldi. olaylar biraz daha uzatılıp arka plandaki ütopik dünyanın içine de girilebilirdi.

velhasıl prodüksiyon iyi, oyuncular kaliteli, mekan kurgu da güzel ancak yan karakterler biraz zayıf kalmış. otelin konsepti ve kuralları da ister istemez john wick'teki otele benziyor onu akla getiriyor. jodie foster yaşlanmış ama oyunculuğunu her zaman ki gibi konuşturmuş.

üzerinde öyle çok yazılıp çizilicek bir şey yok.farklı bir kaç fikir, başarılı atmosfer ve sofia boutella ile seyir zevki güzel bir film.
  • john wick'teki oteli merkeze koyan film. hatırlanırsa wick'in de müdavimi olduğu o otelde kimseye zarar verilemez. ama wick 2. filmde orada birisini öldürünce haliyle tüm dünyanın hedefi haline geliyor, ki bu mevzu 2019'daki son filmde anlatılacak. hotel artemis'e dönersek... onca ünlü oyuncuya rağmen gişede 2 80 yatmıştı. yılın en kötü batan filmi oldu. öyle ki daha yeni kurulmuş şirketi (global bilmemne) bu batıştan sonra iflas etti. neyse. film yılın kötülerinden. otel zaten (john wick'ten) araklanmış ama kalanı da kötü. diyaloglar içler acısı. charlie day'e yazılmış diyaloglar özellikle. o sahneleri ilerletmek istiyorsunuz. karakterler kötü, merkezdeki hemşire'nin (jodie foster) dramı kötü, aksiyon desen kötü. son derece gereksiz bir film olmuş. batmasına şaşmamalı. muhtemelen şirket bu dandik filmi nasıl pazarlayacağını bilemedi, bu yüzden battı film. aslında fikir güzel: kurallar gereği kimsenin birbirini vuramayacağı bir otele sığınmak zorunda kalan düşmanlar... ama işte bu fikrin hakkı verilemiyor. en iyisi john wick'in otele odaklanacak dizisini beklemek. orada bu fikir daha iyi işlenebilir.
  • john wick'teki oteli araklayan film.
  • drew pearce'ın yazıp yönettiği ortalama veya ortalamanın biraz üstü denebilecek aksiyon/suç filmi. ortalamanın üzerine biraz çıkabilmesinin tek sebebi jodie foster, sterling k brown, sofia boutella, dave bautista ve ucundan da olsa jeff goldblum gibi iyi oyunculukları görmek. sıradan oyuncular olsa hepten ortalama altı kalacakmış. filme ve senaryoya göre oyuncular çok üst seviyede kalmış.

aslında konu olarak çok yaratıcı olmasa da fena değil. sadece suçluları tedavi eden ve özel bir üyelikle hasta kabul eden bir hastane ve bu hastanenin kendine has kuralları. ancak film aynı anda hem hastanenin işleyişini, hem karakterleri, hem dışarıdaki isyanı, hem kendi hikayesini işlemeye çalışınca ağır bir girdabın içine giriyor.

hastane işleyişini biraz daha rutin bir zamandan başlatıp, olayların döndüğü güne kadar işlese, karakterleri biraz daha derinden anlatabilse, dışarıdaki isyan saçmalığına hiç girmese (ki hiçbir bağlantısı yok), çok daha başarılı olurdu bence.

demeden geçemeyeceğim, sofia boutella bu tarz rollerin gerçekten aranan kadın olacak gitgide. inanılmaz yakışıyor.
  • anksiyete bozukluğu olan bir hemşirenin dramasını ana merkezine alan ancak yan karakterler ve hikayelerle dengeyi kuramadığı,merkez aldığı konusuna uygun vuruculukta final sağlayamadığı için çok havada kalmış bir yapım.
    filmde kullanılan renkler ve mekan çekimleri hoşuma gitti bu sebeple izlenilir buldum.6/10.
  • boş vaktiniz varsa, tipik evde tek başına iki saat oyalanacak klişelerle dolu vasat bir film.

--- spoiler içerebilir ---

konu ne kadar vasatsa karakterler bir ölçüde başarılı.
    judie foster gerçekten çok iyi bir oyuncu. filmi sürüklemiş tek başına.
    suikastçı hatun güzel, esmer, slim, cazibeli, tehlikeli filan.
    soyguncular çok tırt olsa da silah satıcısı tipik amerikalı ukala lavuk.
    zenci soyguncu anca poz kesiyor, bir icraat yok.
    jeff goldblum da döktürmüş filmde. oğluyla konuşmaları çok güzel yazılmıştı.
    bir de otel değil bir tür acil servis burası aslında.
    çizgiroman benzeri karanlık bir atmosfer, bolca absürd olay örgüsü var filmde.
    karakterlerin hiç birisini derinlemesine göremiyoruz. her şey yüzeysel.
    filmin sonu da belirsiz.

--- spoiler ---

sana notum 6/10 kanka.
  • john wick tarzı film çekelim demişler, bakmışlar ki olmayacak herkes salmış filmi. bu imdb oylamalarını yapanlar da nasıl dengesizse... bu filme 6 puan vermişler, ki 4 bile fazla.

bazen de 7 puanlık filme 4 verip insanları yanıltıyorlar.
  • güzel bir film.

gişede çakılması, düşene vurmak misali filme saydıranlara cesaret vermiş gibi.

--- spoiler ---

şehirdeki isyanın, otelle çok ilgisi var. bilin bakalım neden? aa! çünkü otel de şehirdeymiş!

otele giriş çıkışın tehlikeli olması, ikide bir elektriklerin kesilmesi...

dışarıdaki olayların ne ilgisi var denmiş, şaka gibi...

herkesin ödünün patladığı mafya tırt çıktı evet. ama filmin sonuna kadar da dayandı değil mi?

hem kalabalık korumalarıyla filme gereken kan ve aksiyon konusunda gerekli katkıyı da sundu mafyamız.

koruma ordusunu hiç kınamadım öldükleri için. onların yerinde kim olsa ölürdü...

endüstri karakteri, hemşireden sonraki en iyi karakterdi bence. onun da yaşadığını görmek isterdim.

travis karakteri de çok iyiydi. sonda erken düştü ama neyse ki kalkmış, göremedik biz.

hemşire efsane olmuş tek kelimeyle. filmi izleten büyük oranda jodie ablaydı kesinlikle.

siyahi arkadaşlar bence de hiç olmamış. hele de sorunlu kardeş.

filmin gıcığı mafya lideri olmalıydı ama silah tüccarı ufaklık ve mafya abinin küçük oğlu geliyor peşinden.

--- spoiler ---

ben beğendim. filmi gömmeye gerek yok. gayet de iyi. 7/10 veriyorum.
  • sonunu getirmediklerimden, 5,5/10.
    uzun süre beklettiğime değmeyen film.
  • john wick'in senaristleri bu filmi ceken ekibi nasil dava etmemis merak ediyor insan, tema tamamen arak, cok iyi oyunculari nasil olduysa punduna getirip ikna da etmisler ama bu da kurtartmiyor filmi... john wick ekibinin yan projesi olan continental'i beklemeye devam.
hesabın var mı? giriş yap