• yaklaşık 2 yıl önce tanıştığım hosting hizmeti sağlayıcım.

nasıl bir sistem uyguluyorlar bilmiyorum ama uptime oranlarını çok yüksek seviyede tutabiliyorlar. hatta bu ay türkiye'nin uptime oranı en yüksek hosting sitesi seçilmiş. 10gb alan ve 30gb alanı 4 $'a verebilen bir hosting şirketinden genelde bir eksiklik bekliyor insan ama ben 2 yıldır görmedim. geçen hafta benim hatam sebebiyle siteyi bozdum, sabaha karşı saat 5'te mesaj attım, tam 7 dakika sonra sitemi kendi yedeklerinden geri yükleyip sorunsuz şekilde en son haliyle yeniden teslim ettiler.

(bkz: yok artık lebron james)

linki de veriyim tam olsun madem; http://www.hozzt.com/

(bkz: ukteydim doldum)

edit: artık tüm limitleri kaldırmış, limitsiz alan, limitsiz bandwidth yıllık 50 dolarmış, bir de domain ücretsizmiş. hele hele.
  • (bkz: hozzt.com)
  • inanılmaz bir destek anlayışları var. inanılmaz diyorum ama olması gerektiği gibi aslında. diğer şirketlere göre "inanılmaz" oluyor. çok hızlı bir şekilde sorunlarınızla ilgilenip, çözüyorlar. gecenin 2'sinde çözdüler mesela dün bir sorunumu.

sonunda hizmet sektöründeki bir şirket bazı şeyleri anlamış.

çok memnunum kendierinden. umarım kaliteyi düşürmezler. herkese gözü kapalı öneriyorum.

teşekkürler dove.
  • ücretsiz olarak sosyal sorumluluk projelerini barındırma sözü veren firma.

http://www.hozzt.com/sosyal.php
  • her kimlerse şahane adamlar. birkaç günlük bir deneme hesabı açtılar sağolsunlar. soruyorum, zorluyorum, deniyorum bana mısın demiyorlar. yıllardır sektörün içerisindeyim yaşayacağım en güzel hosting deneyimi bu olabilirmiş gibi duruyor. ufaktan taşınma harekatına başladım. hatta onun için bile koşturuyorlar, yardımcı oluyorlar. "ya taşıyacağım ama şimdi 2gb dosya var, evdeki adsl ile bunun uploadı bitmek bilmez bik bik bik" diye üşendiğimde biz hallederiz deyip onu bile hallettiler. sayelerinde dibine kadar gömüldüğüm daha.net bataklığından kurtulacağım gibi görünüyor. bakalım.
  • her ayın farklı zamanlarında farklı kampanyalar yapan şirket. "ücretsiz domain" kampanyası bazen ay içerisinde birkaç kez olabildiği gibi, 2 kat bandwidth, 3 kat cpu, ücretsiz arama motoru kaydı gibi kampanyalar ayın farklı zamanlarında tekrarlanabiliyor birkaç yıldır.

hizmet almadan kalitesi hakkında yorum yapmak yerine, hizmet alıp fikir beyan etmek daha mantıklı bence.
  • eğer hosting hizmeti alacaksanız ve korkunuz "sorun çıktığında anında destek verirler mi?" ise bu firma sorunuzun cevabı arkadaş.

en ufak bir sorunda gece gündüz, cumartesi, pazar fark etmeden ne zaman çağrı açsanız en fazla 10 dakika içerisinde destek vermeye başlıyorlar. (10 dakika abartı çünkü şu ana kadar 10 dakika bulmadı)

reklam falan yapmıyorum adamlar gerçekten anında destek veriyor. inşallah hiç bozmazlar.
  • internette görebileceğiniz en yüksek memnuniyet oranına sahip firma. birkaç kişi dışında yüzlerce yorumda hozzt ile ilgili hizmetlerde şikayet eden kimseyi görmedim. bu hizmetten memnun kalmayan varsa da tebrik ediyorum kendilerini.

6 yıldır, çalıştığım şirketin yaklaşık 120 websitesi için toplamda 3 hosting firmasından hizmet alıyoruz. yazılımını benim yaptığım websiteleri için de kişisel olarak hizmet aldığım hosting şirketlerini de hesaba katarsak sadece türkiye'de en az 10 hosting firmasından hizmet aldım. ama bende hozzt'un yeri ayrıdır. gerçekten de ne zaman isterseniz (gece 4.30'da attığım ticketa 4 (dört) dakika içinde yanıt aldım) anında teknik destek alabiliyorsunuz ve sorun sizinle ilgili olmasa da yardımcı oluyorlar. 6 yıldır 1 kez bile sitelerin kapalı kalıp sorun yaşadığını hatırlamıyorum. türkiye'de önerilen hosting firmalarının neredeyse tamamını kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki, bu samimiyeti ve bu kaliteyi başka hiçbir yerde bulamadım. bulacağımı da sanmıyorum.
  • wordpress blogumu taşımak istediğim fakat site açılış hızında önemli faktörlerden olan response time konusundaki performansından emin olamadığım hosting firması.

bu firmada wordpress kullanan varsa ve yeşillendirirse hayra geçer.

edit: wordpress blogumu taşıdım, response time'ı gerçekten etkileyici. mutlaka tavsiye ederim wordpress site düşünüyorsanız.
hesabın var mı? giriş yap