• görünüş / teknik özellikler anlamında (internetteki araştırmalarıma göre) en alınası saat olduğunu düşündüğüm için amazon.com'dan siparişini verdiğim ve elime dün ulaşan saat. almadan önce iphone ile entegrasyon konusunda kafamda soru işaretleri vardı, lakin adroid wear artık ios ile de çalışabiliyor diye yapılan propaganda sonrası satın alma kararımı verdim.

şu ana kadarki tecrübem şudur ki (henüz 1 gündür kullanıyorum), android wear - ios entegrasyonunun sadece zaman bilgisi ve bildirimlerin aktarılması konusunda olduğunu söyleyebilirim. adım, kalori ve kalp atışı bilgileri bir şekilde ios'un sağlık uygulamasına ulaşmıyor. bu konuyu araştırmaya devam ediyorum. eğer bu bilgileri de bir şekilde, iphone'a aktarmayı başarırsam. on numara, beş yıldız bir saat olduğunu söyleyebilirim.

pil konusunda bir şey söylemek için erken. dün gece saat 22:00'de şrj cihazından aldım. şu anda saat 8:30 ve pil durumu %80. yaşayıp göreceğiz.
  • ilk versiyonları muhtemelen saç baş yoldurtacaktır, ama nihayet internet öncesi zamanlarının bilimkurgularında/james bond filmlerinde yer alan her boka yarayan saatlere yaklaştık sanırım.
    daha önceki tasarımlardan, hele apple watch'tan çok daha iyi.
    bir akıllı saat için ilk kez bunu diyorum, muhtemelen ikinci veya üçüncü nesli herkesin kolunda olacaktır.
  • saat şimdiye kadar gördüğüm en takılabilir akıllı saat.
    gayet günlük kullanılabilir kolda sırıtmayacak bir tasarımı var iyi güzel de azcık reklam için de para harcasalarmış iyiymiş.
  • bir sürü yanlışı barındırdığı iddaa edilen ama tek bitanesi söylenemeyen akıllı saat.

sıkı bir apple fanatiği olarak, ciddi rakibin huawei'den geliceğini tahmin etmezdim ama şuan ki en iddaalı rakip konumuna oturmuştur.

aynı zamanda horology sever olarak, kozmetik açıdan bi smartwatch'ın bu kadar beni etkilemesine şaşırmadım desem yalan olur.

yaz aylarının ortalarında piyasaya sürülüceği söylenen bu ürünü merakla bekliyoruz.
  • donanımhaber incelemesi şuradan izlenebilir: http://www.donanimhaber.com/…ddiali-akilli-saat.htm

fikrime gelirsek; gerek tasarım olsun gerek malzeme kalitesi olsun gerek özellikleri olsun şu ana kadar gördüğüm en iyi akıllı saat.

tek sorunu fiyatı ama parasını da hak ediyor hani: http://cdn.gsmarena.com/…d-germany/gsmarena_003.jpg
  • bir süredir dolabımda bekleyen, dün özleyip taktığım ve ne kadar şahane olduğunu yeniden fark ettiğim akıllı saat.

dolaba kaldırmıştım, çünkü şarjı 2-3 gün gidiyordu ve manyetik şarj tabanı düzgün oturtana kadar uğraştırıyordu. daha önce kullandığım moto 360'ın şarjı 1 buçuk gün gidiyordu ama kablosuz şarj özelliği vardı, akşam yatarken bırakıyordum, sabah dolu alıyordum. elbette huawei watch ondan çok daha özellikli ve kaliteli bir saat.
    ondan sonra xiaomi mi band 3 aldım, onu kullandım. güzeldi, şarjı 1 ay gidiyordu, sürekli nabız takibi yapıyordu ve bu konuda huawei watch'a göre çok daha isabetli ölçüm yapıyordu. uyku takibi filan cabası işte. ama saat gibi değildi, o hissi vermiyordu. sonra huawei watch gt aldım. o da mi band 3'ün renkli ekranlı, yuvarlak kadranlısı çıktı. doğru düzgün saat kadranı yok, konuşma yok, öyle bileklik gibi bir şey. sattım, mi band 4 aldım. o da renkli ekran filan ama yok, hep bir şeyler eksik işte. sonra huawei watch gt2 aldım. görüşme kalitesi, pil ömrü, hafiflik filan gayet başarılı. ama işte lanet olsun, huawei watch kullandıktan sonra oyuncak gibi geliyor hepsi. huawei watch'umu covid nöbetlerinde kullanması için eşime ödünç vermiştim, onun kolunda görünce anladım aradaki farkı. huawei watch tam manasıyla bir saat. on numara ekranlı, her özelliği tam, malzeme kalitesi en üst düzeyde olan bir akıllı saat.
    (bu arada evet, biraz teknoloji denyoluğu var bende. ama aldığım bütün elektroniği iyi fiyata alırım, pek zarar etmeden satarım. o yüzden pahalı bir hobi değildir benim için)
    geçen gün bir apple watch standının yanındayım, apple hayranı bir arkadaşım bana övüyor da övüyor. diyor "öyle akıcı", diyor "böyle kaliteli", "nasıl da kişiselleştirilebilir" filan. yahu bakıyorum inceden takılıyor arayüz işte. "he, akıcıymış" diyorum, "pili kaç gün gidiyor bunun" diye soruyorum, diyor ki "sabah şarjdan alıyorsun, akşam geri bırakıyorsun şarja". lan 2014 yılında çıkmış moto 360'ın şarjı iki gün gidiyordu çok kurcalamayınca. kalite dedi diye kayışa bakıyorum, milyoncu malı silikon kayışlara takmışlar kaç bin liralık saati. neyse, çok sallamadım garibi. hastalık bir yerde. gittim evime, eşim de saate bile bakamayacak kadar yoğun çalışıyor artık pandemi durumu malum, rica ettim geri aldım.
    allah'ım, 2 yıl bilfiil kullandığım cihazın şarjı hala 3 günü çıkaracak performansta (ekran ve senkronizasyon açık halde). safir ekranında, çelik gövdesinde en ufak bir çizik izi yok. ki 2 ay kullandığım watch gt2'nin ekranı çizilmiş çoktan. arayüz yağ gibi akıyor, watchmaker ile harici kadran kurulu olduğu halde. normalde seiko'cuyum, 100 tane kadar, çoğunluğu seiko ve omega kadranı dolu cihazın hafızası. sıfırlamadan sonra son kullandığım hale getirmem 15 dakika sürmedi. şu şarj soketinin sinir bozuculuğu haricinde mükemmel akıllı saat budur.

huawei watch 2 hiç kullanmadım, onu bilmiyorum. ama huawei watch, huawei'nin kendisinin yaptığı diğer saatlerden de çok daha "saat" kesinlikle.

özetle, akıllı saatim saate benzesin, her şeyi yerli yerinde olsun, kaliteden en ufak bir ödün vermesin derseniz almanız gereken saat budur *. fitness delisiyseniz mi band 4 olur, 5 olur. ikisinin arası olsun, konuşma da yapayım derseniz watch gt2 olur.
    apple ve samsung da güneş batarken hâlâ kolunuzda olacak bir saat çıkarsınlar önce.
  • (bkz: #66290433)
  • gördüğüm en iyi akıllı saat. çok iyi düşünülmüş ve günlük kullanıma uyarlanarak güzel kamufle edilmiş. zaten huawei alıp yürüyeli çok oldu telefon işinde ama biz hala apple'ın kuyruğunu bırakamayız (apple kötü demiyorum sadece moda diye tercih edilmesini yanlışbuluyorum). tam olarak bu sebepten dolayı bu markanın telefonlarının yüzüne pek bakılmadığı gibi kollarda da bu saati pek göremeyiz maalesef.

not: iphone da kullandım, diğer android tabanlı telefonları da (htc, sony, huawei, samsung) o yüzden bu yazdıklarımı tarafsız olarak söylüyorum. baştan yazayım da sonra bana sen neden kullanmıyorsun demeyin.
  • reklamda kullanılan dede saati kordonu hariç fevkaladenin fevkinde olmuş. alınır ki bu diyeceğim de şahsen hala teknolojinin o kadar da hayatın içinde olması fikrine sıcak bakmayı başaramadım. gerçi benim fikrimin ne önemi var, insanlar eninde sonunda akıllı don giymeye kadar götürecekler bu işi. timbirlak kim ki?
  • yeni bir saat alayım ama akıllı da olsun diye düşünüp işin içinden çıkamazken şu videolarıyla aklıma girmiş akıllı saat. çok hoş. http://9gag.tv/…with-its-first-huawei-watch?ref=tcr
hesabın var mı? giriş yap