• artık çok pahalılar. hukuk öğrencileri hangi parayla kendilerine hem ders çalışmak için hem de kütüphane oluşturmak için kitaplarını alacaklar bilmiyorum. konu başlıkları arasında kanunlar olan kitaplar örneğin pekcanıtez'in gerekçeli hmk'sı şu an 100 tl. bunu alan hukuk öğrencisi ayın geri kalanında taş yer herhalde. kütüphaneye getirtmek de uzun süren bir işlem. bu sene hukuk kitapları da değil tüm kitaplar artık pahalılandı, zamlandı bunun farkındayım.

pahalı kitap, çok büyük bir mutsuzluk sebebi şu an.
  • normal kalınlıktaki kitapların kendisine ayraç olarak kullanılabileceği kitaplar topluluğu.
  • hukukçuya sormuşlar: "bir daha dünyaya gelsen hangi işi yapmak istersin?" "imamlık" demiş hukukçu, "mevzuat hep aynı, hiç değişmiyor."

ülkemizde mevzuat sürekli değiştiği için, hukuk kitapları da güncelliğini çok kolay kaybediyor. sahaflarda, internet sitelerinde rastladığım hukuk kitaplarına bakıyorum da, kitap birkaç bin sayfa diye fiyatı da doğru orantılı olarak fazla fazla belirliyor satıcılar; ama mevzuat değiştiği için kitap aslında beş para etmiyor. çok seviyorum sahafları, o bakımdan uyarayım dedim.
  • kullandığım birkaç tanesini isteyene verebileceğim kitap türü.

kadıköy'deyim, isteyen gelsin alsın. kitaplar şunlar: http://koridorda.blogspot.com/…-hukuk-kitaplar.html
  • piyasadaki en pahalı kitaplardır. tamam, en baştan kabul ediyorum, o kitapların yazılması belli bir birikim bir emek istiyor ama bu kadar da pahalı olmasına tahammül edemiyorum. en basitinden bir haftadır şirketler hukukunda detaylı bir araştırma yapayım dedim fakat bir de ne göreyim iki yüz yetmiş, üç yüz elli lira kitaplar.

kelli felli avukatların çoğu zaten okumuyor, mesleğe hevesi olan genç avukatların da cebinde parası yok. hukuk öğrencisi o kitabın yanına bile yaklaşamıyor. eee sayın yazar, kim okuyacak seni, kitabı hediye ettiğin birkaç öğretim üyesi mi?

burada dağıtımcıların kârına hiç girmeyeceğim. hukuk kitapları piyasasını eline alan belli başlı iki üç tane yayınevi var ve gerçekten çok ama çok pahalı kitaplar.
  • okurken uyku getiren kitaplardır aynı zamanda.
  • ayaginiza düştügü an ciddi hasarlara neden olabiliyorlar. nerden mi biliyorum ? kaynımda da var. o değil de acı acı binlerce sayfayı nasıl calısacagım sorusuna hala verebilecek bir cevabim bulunmamakta. `:(`
  • herkesin kendi hukukunu uyguladığı bir ülkede baş ucu eserleri arasında yer almaz ve aynı ülkede değişen hukuk kurallarının hızına ayak uyduramadığından basıldıktan kısa bir süre sonra içeriği hemen eskiyen ders kitaplarıdır.
  • bizim okuduklarımızın en çok layık oldukları yer (birkaç istisna hariç) çöplüktür.
hesabın var mı? giriş yap