• insanı ikilemde bırakan videodur. gülsem mi ağlasam mı bilemedim. sonunda video bitince ne gülebilmişim, ne ağlayabilmişim, suratımda acı bir gülümseme var sadece. işin en kötü tarafı şaşırmıyoruz da artık. yalama mı olduk nedir? yazık.
  • hiç bir şeyin farkında olmayan, kendinden bihaber bir teyzenin olduğu video.

gece 22 den sonra bira alamıyorsam onun da parmağı var. sorsan, kendi halinde tonton teyze ama kelebek etkisi yapıyor işte.
  • woodstock '69 da aldigi lsd'nin etkisinden hala kurtulamamis teyzemizin bulundugu video. hayat ona guzel.
  • teyze elestirilecek bir sey degil. teyze bir sonuc. yillarca baskilanmis, sevdigi adamla evlenememis, bir kere olsun tatile cikmamis, genc kizliginda gonlunce bagira bagira sarki soylememis, yuzlerce hikaye yazilabilir, hepimizin ailesinde vardir, bu baskilardan cikis yolunu ak partide gormus. bundan dogal bir sey de yok.

ama burada, okumus, arguman sunabilen ak partililer var ya, hah, iste onlar asil mesele. cunku adamlar bilerek bir gercegi yontuyor, bilerek bu durumu kabullenmemizi istiyor. asil vatani dusunmeyen adamlar bunlar iste. cunku bu adamlar "konserde kafa salliyorsunuz ama cilgincaa" diye arguman gelistiriyor ya, sunu gormuyor:

metallica beni yonetmiyor.
    konser sanatcisi beni yonetmiyor.
    dolayisi ile konserde bagiran, sorgusuz sualsiz o grubu sevmis adam istedigi kadar sevsin bana ne.
    zikirde kendinden gecen, seyhinin eteginden open, eline sarilan, ayagina surununen surunsun, bana ne.
    ama is beni yonetecek kisilerin secildigi bir secimse.
    bu durum normal degil. siyasi kisiliklere bir muzik grubuna, bir seyhe duydugun gibi sorgusuz aidiyet duyuyorsan, sorgusuz teslim olmussan bu normal degildir.

bu anormalligi savunup o teyzeyi normallestiriyorsan yanlis yapiyorsun, sirf kendi cikarina uydugu icin bir yanlisi kabulleniyorsun. asil vatan dusmanligi budur. sonra gelip "halki sevmiyorsunuz" diye yaziyorsun. halbuki sevmneyen sensin. sevsen bu durumu once sen kabullenmezsin. benim partim iyi kotu bu teyzeye ulasmis, o zaman benim partim bu ulasma isini basarmisken neden bu teyzeye, "teyze bizi sorgusuz sevme, teyze biz siyasi partiyiz, tutabilecegin bir takim gibi degiliz, bizim icimizde de hatalar olaiblir" demiyor? diye sorgulamak yerine teyzenin bu halini savunuyor, onun bu halinden cikar sagliyor.

iste bu gercek vatan dusmanligidir.

bitmek bilmeyen bir somurudur.
    ama bu topraklar daha fazla bunu kaldirmaz. cehalet ile dunya liginde kaybolup gideriz.

vatanini seven herkesin endiselenmesi gereken bir durumun sonucudur teyze.
    bu teyzeyi somuren, bu teyzeye ulasmisken ve bu teyzeyi somururken bunu normallestirmeye calisanlar iste benim gozumde esas halk dusmanidirlar.
  • doğru değil mi biz koyun dedikçe bizi iktidar yapmayacaklardı bu insanlar. teyzenin belli ki parası yok adam gibi diş yaptırmaya ama 3. havalimanını alkışlıyor huloooğğğ nidalarıyla bunun nesini anlayayım güzel kardeşim ? teyze neden dişler yok desem para yok diyecek. niye para yok desem emekli mayışı az diyecek. e o niye az desem kör olasıca devlet diyecek. e o kör olasıca dediğin adamlara oyu sen veriyorsun desem ben bilmem bana ampul dediler bende bastım geçtim diyecek yalan mı ?

ne yapalım olum insanlara anlamıyorum ki ? her insanı karşımıza teker teker alıp özel ders mi verelim siyaset ile ilgili ? kendi yaşama hakkını savunmaktan kendi fikrini savunmaktan vazgeçmiş bu insanlara biz daha ne anlatalım ? ben bu teyzeye ne kadar hırsızlıkları,tapeleri anlatsam etsem bana son söyleyeceği söz ''ama tayyip dindar adamdır ha ona vereceğik'' olmayacak mı ?

neydi ? biz koyun dedikçe bizi iktidar yapmayacaklardı değil mi ? bu teyze kendisine koyun dendiğini biliyor mu acaba ? benim ananem 70 yaşından sonra oturdu kendi kendine okuma yazma öğrendi. yani neymiş ? cehalet öyle cahil bırakılmakla aman imkan yoktular la falan olan birşey değil. çevresinde,semtinde,ilçesinde,ilinde,ülkesinde ne oluyor ne bitiyor hiç birşeyin farkında olmadan ehe ehe hüloooo ehe ehe diye yaşayan insanlara biz neyi anlatacağız ?

yukarıda söylediklerim yalansa gel dikil karşıma sen yalan söylüyorsun de ama sende biliyorsun ki doğru. o yüzden yok chp halkı küçümsüyor yok aziz nesin laflarıyla bizi eziyorsunuz geyiklerini falan bırakın. cahil halinize cahil dediğimiz için bizden intikam falan alıyor gibi hissediyorsanız buyrun devam edin bu şekilde seçimler yapmaya, kendinizi daha da aptal yerine koyduğunuzun farkında olmadan.

haa tanım : harika bir video
  • gece gece kafamı açıp tekrar varoluşun anlamını falan irdelettiren video.
  • biraz önce büyük ikramiyeye konmuş gibi sevinçten kendini kaybedip bağırıp çağıran bir kadın ihtiva eden videodur.

hep söylemeye çalışıyorum da çoğunluk şunu anlamak istemiyor, sorun akp'den falan başlamıyor; muhafazakarlıktan, türk aile yapısından başlıyor.

bu kadın da bu yapının/çarkın kurbanlarından biri. ilk defa sesini çıkarmak için fırsat edindiğinde böyle saçmalıyor işte.

eleştirecekseniz bu kadını yaratan süreçleri eleştirin.
  • akp seçmenini aşağılamak yerine anlamaya çalışıcaktık değili mi bundan sonra?
    ama ben buna ne diyim allah aşkına.
    ''teyzeye bak ilahi eheheh'' diyip geçiştiremiyorum özür dilerim.
    bu bi hastalık resmen.fanatizm değil, aşk değil bambaşka.
hesabın var mı? giriş yap