• ayşe arman ile pazar söyleşisi mutlaka okunmalıdır, helal olsundur: http://www.hurriyet.com.tr/…yazarid=12&hid=20777995
  • acik radyoda hikayenin kadin hali'ne ses verenlerdendir... kadin hareketinin uzun yillar boyunca minnetle anacagi isimlerdendir, iyi ki vardir...
  • gebelik testi yaptıranların fişlenmesi diye bir haberin kaynağı, ben bunun gerçek olmadığını daha dakika bir gol bir iddia edebiliyorum. ediyorum, epey havyani bir faşizm olurdu hakiki olması. sağlık bakanlığının yolladığı bir genelge imiş, bunun gerçek olup olmadığını, genelgenin bir kopyasını görmeden bunu hürriyet'e iletmesi kendi güvenilirliğini zedeler. hatta inşallah güvenilirliği zedelenir de bu haber doğru değildir. bu ne yahu?

edit: sağlam ve hayvani bir durum varmış, kendisinden özür mü dilesek iyi olacak.
  • az önce çok kısa bir bölümüne denk geldiğim 32.gün isimli programda yaptığı konuşmayı dinlediğim avukat. resmen hayran kaldım. programdaki en yetkin, en donanımlı, en aydın konuk. toplumda ki bütün ezilenlerin hakkını savunuyor. hitabeti de harika. keşke yüzbinlerce olsa böyle kadınlardan memleketimde. eğer bir yakınım olsaydı sürekli evine gider, muhabbet etmeye çalışırdım kendisiyle. evet, kovulana kadar.
  • kürtaj konusunda cesur ayni zamanda cok dogru aciklamalara imza atan kisidir.

ancak ne kadar kotudur ki artik "hükümet karsiti bir gorusu yuksek sesle savunmayi" hatta sadece "savunmayi", cesaret gostergesi olarak algilamaktayiz.
  • geçtiğimiz akşam uluslararası suç ve ceza film festivali'nde insan hakları onur ödülü aldı, bu mutluluktan oturup ağlayabilirim şimdi.
  • öfkesine ve şefkatine bayıldığım kadındır. konuşma tarzı, heyecanı bir şeylere olan inancımı arttırıyor. kendisini yeni yeni tanımaya başladım. takipteyim.

şöyle bir şey anlatmış bugün:

ünlü avukat hülya gülbahar üç yıl önce bir belediye otobüsü şoförü tarafından kaçırılmak istendiğini açıkladı.

http://m.hurriyet.com.tr/haber?id=28215281
  • şu an habertürk'te ülkedeki kadin şiddetini, kadın erkek eşitliğinin ne olduğunu kadem başkanı sare aydın'a ayar vere vere anlatmaktadır.
  • bir insan bu kadar mı aklıselimin sesi olur, aşkolsun. kendisine büyük bir hayranlık besliyorum. türk kadınının gerçek bir yüz akı, mükemmel bir temsilcisi. böyle kadınlarımızın sayısının çok artmasını, hakim çoğunluğu oluşturmasını diliyorum.
  • avukat hülya gülbahar, kadina yonelik siddete karşı mücadelenin öncü isimlerinden biridir.

(bkz: siddet magduru kadinlara emniyette ozel birim)
hesabın var mı? giriş yap