• yipranmamak ugruna; sade basit bir iliskiyi, tutkulu ama yorucu bir aska tercih etmek.
  • korkmaktır, bencilliktir.
  • aşık olamayacak kadar yorgun bir ruhla ortalıkta dolanırken kafadan atılan bir cümledir. ki zaten aşk tercih etmeye fırsat bırakmaz insana.
  • ikisini bir arada bulamayanlarin yapabilecegi bir secimdir. * *
  • genellikle bir tercih değildir. aşkı elde edemeyenlerin kendi kendine söylediği bir yalandır. huzura ancak aradıkları aşkı bulunca kavuşacaklarını gayet iyi bilirler oysa.
  • intihar meyilli bir söylemdir.. netekim bu felsefeye sahip kişi yaşamanın yarattığı huzursuzluklardansa ölümün huzurunu tercih edebilir... lakin ölüm bir son değil ise hayatının sıçışı olur bu...
  • dünyanın en güzel kızının bir türlü beceremediğidir bu. beceremiyor ve ben sürekli tırnaklarımı sökerek acımı dindirecek başka çivi buluyorum.
  • ütülü ve belki hatta kolalı, düz çarşafları dağınık yataklara tercih etmek...
  • kişinin nasıl bir aşk veya aşklar yaşadığına bağlı olarak yapabileceği bir tercihtir. insanın kalbini sıkıştıran, üretkenliğini bitirip, yataklara düşüren bir aşk esnasında, ki büyük ihtimalle bu aşk karşılıksızdır ama olmayabilir de, "huzur ver!" diye haykırabilir insan çünkü huzur yoksa o aşk sanılan şey aslında aşk değil, saplantıdır. gerçekten aşıksanız ve aşkınızın da karşılığı varsa zaten içiniz huzurlu olur ki insan zaten her konuda aslında huzur hedeflemektedir. demek istediğim, huzur heyecanın zıttı veya alternatifi değildir. kimi insan heyecan yaşayarak huzur bulur ki paraşütle atlamaktan keyif alıp, atlayamayınca huzursuzlanan insanları ancak böyle açıklayabiliriz. konu aşk olunca işin işine egolar da girer ve egodaki tatminsizlikler huzursuzluğa yol açacağından kişinin selameti açısından aşk ile saplantıyı birbirinden dikkatle ayırmasında ve karşılık bulabildiği ve gerçekten içine sindiği biriyle aşk yaşaması ve böylece huzura ermesinde fayda vardır diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap