• (bkz: uma thurman show)

böyle filmler ve dolayısıyla oyunculuklar hep görmezden geliniyor diye hayıflanırken imdb'yi açıp baktım ki uma thurman altın küre kazanmış bu filmle. kendim kazanmış kadar sevindim yeminle. izlerseniz nedenini anlayacaksınız.
  • kaybetme döngüsüne girmiş iki kadının -hatta üç- etkileyici ve üzücü hikayesi. adı da isabetli olmuş; insanın bazı durumlara odaklanınca bakış açısını kaybedip tek boyuta indirişini, bunun da kapıldığı anaforu büyütmesini bir fikir olmaktan çıkarıp somut bir hale dönüştürmüş debby nin hayatıyla. söylenmiş ama uma thurman harikaydı cidden, o tereddütlü ve güvensiz halleri, sürekli saçlarıyla oynaması, ellerinin hareketleri, debby nin hissettiklerini fiziksel olarak da aynen yansıtıyordu.
  • izlerken kendinizi sorgulatır bu film size, acaba zamanın birinde ben de bu kadar kör oldum mu diye düşünürsünüz istemsizce.

ayrıca yer yer debby miller* adına utanırsınız.* kadını tutup sarsmak, kendine gel ne yapıyorsun diye iki tokat çakmak gelir içinizden.
  • herkesin kolay kolay begenecegi bir film degildir bu.

insanin yalnizligini ve sevilme istegini insanin yuzune tokat gibi carpan bir filmdir.
hesabın var mı? giriş yap