180 entry daha
  • alemlere nur olarak gonderilmis peygamber efendimiz s.a.v.

nur olarak gonderildigi kesinlik kazanmis alemlerden bazilari:

merkur, venus, dunya, mars, jupiter, saturn, uranus, bd-10 3166, lupus-tr-3, ogle-tr-211, wasp-1, wasp-2, tres-3, corot-exo-2, ogle-tr-182, epsilon eridani, scr 1845, gj 674, gliese 876, gl 581, gj 849, hd 285968, gamma cephei, 55 cnc, ups and, 47 uma, 51 peg, tau boo, hr 810, rho crb, 14 her, 16 cyg b, 70 vir, kappa crb, eps tau, ab pic, hat-p-1, hat-p-2, gq lup, xo-2, tres-1, chaha8, psr 1257+12

edit: pluto meger kafirmis.
  • dün akşam üstümüzden iss geçecek de görücez diye beklerken, uzun uzun yıldızlara bakarken aklıma gelmiş yüce insan. o nasıl bir güzelliktir ki uğruna rabbül alemin bu evreni yaradmış, dünya gezegenine biz insanları ve tapirleri koymuş aklım almıyor işte.

insan olmanın zaafı da bu, kafa her şeye basmıyor. anca aval aval yıldızlara bakıyorum, yakın yörüngede usulca ilerleyen uzay istasyonuna, arkasında koşturan discovery'e.

yazık bize, zavallıyız.
  • ümmetini kedi canını senin diye seviyormuş, öylesine düşkün, derbeder..
  • geçen beşiktaş evlendirme dairesine başvurdum, dedim bu kedi yavrusunu ortaköy yolunda buldum. adam melun melun yüzüme bakıyor. 1500 senede bırak ileri gitmeyi resmen geri gitmişiz. kusura bakmayın ama hz. muhammedin vizyonu hiçbirinizde yok.
  • islam inancına göre allah'ın taptığı kulu. biz de tapıyoruz haliyle, yolumuzu hadisliyor.
  • bu isim ve sıfatla anılıyor ve tanınıyordur. kendisine böyle hitap etmek, bir saygı ve sevgi göstergesi olmak zorunda değildir. kendini öyle inandırmak istiyorsan o başka tabii.

"benim için ne dilersen sana spagetti sosu olsun."
    hz. barbie
2015 entry daha
hesabın var mı? giriş yap