şükela:  tümü | bugün
 • children of bodom'in çıkartacağı 9. stüdyo albümü. çıkış tarihi 2 ekim 2015. albüm kapağında ilk defa sarı tonunda bir renk kullanılmış.

  turne kapsamında istanbul'a uğramaları en büyük temennim. inşallah dinlemelere doyamayız.

  şarkı listesi:
  01. ihurt
  02. my bodom (ı am the only one)
  03. morrigan
  04. horns
  05. prayer for the afflicted
  06. ı worship chaos
  07. hold your tongue
  08. suicide bomber
  09. all for nothing
  10. widdershins

  bu da hem kapak hem de official cob facebook sayfasından albüm hakkında bilgiler.
 • alexi laiho'nun hakkında "i have never worked this hard on any record or actually anything in my life" dediği albüm.
 • alexi'nin öyle demesi normal aslında keza ritim gitarları da solo gitarları da bu sefer tek başına çalıyor. yine de halo of blood ile gelen geri dönüşle beraber, umutlu olduğum albümdür. kapağı da ekstra güzeldir ayrıca.
 • albüm ismini alan hızlı şarkı, children of bodom'un gitar solosu olmayan tek şarkısı, ama rifflerin solo gibi olması ve janne'nin yardırması bunu kapatmış tabi.
 • i worship chaosçıkacak albümle aynı adı taşıyan albümden yayınlanan ikinci şarkı. özellikle (bkz: halo of blood) albümüyle eskiye dönüş yapmışlardı. daha önce yayınladıkları morrigan parçası eski bodom hissiyatını veren bir şarkıydı. bu albümde de halo of blood ile başlayan eski bodom tarzı devam eder inşaallah ama yeni çıkacak albümden yayınladıkları i worship chaos bana blooddrunk albümün hatırlattı. o albümünü de hiç sevmem. amerikan dinleyicisine yönelik yapılmış vasat bir albümdü. şarkıda solo yok. ilk defa böyle bir şey yapıyorlar. umarım morrigan tarzı şarkılar olur yeni albümde. bir daha blooddrunk faciası yaşamaya tahammülüm yok.
 • birkaç parça dışında güzel olmayan albüm.
  morrigan
  all for nothing
  black winter day

  bunlar sağlam parçalar değerini bilin.
 • kapağı yine olağanüstü güzel olan albüm. zaten bu açıdan en iyisi bodom. ancak bu albüm pek hoşuma gitmedi. son 3-4 albümde o old school havasını alamıyorum. ne bileyim bir hatebreeder, bir follow the reapergibi albüm gelmiyor artık. alexi'nin "en çok çalıştığım albüm bu" demesine rağmen diğerleri kadar güzel bulmadım. ama kötü de diyemem tabi.
 • genel anlamda bodom sevemedim hiç bir zaman, bunda en büyük etken; icra ederken en fazla yararlandıkları "türe", bu tarz klavye kullanımını bir türlü entegre edemeyişim idi.

  i worship chaos'a ise resmen bayıldım. aferin iskandinavoğulları.
 • adına "bugün taptığın kaoslar, dedelerinin bindiği arabalardır toroslar" diye dizeler sıralattıran şeyimsi.