• türkiye gençlik ve eğitime hizmet vakfı (türgev) tarafından 1 nisan 2015'te istanbul'da kurulan vakıf üniversitesi. çağdaş toplum bilimlerinin öncülerinden kabul edilen müslüman bilim adamı ibn haldun'un adını taşıyor.

yerleşkesinin (külliye derler herhalde) ümraniye'de inşa edilmesi bekleniyor.

aldıkları domain'ler:
    http://www.ihu.edu.tr/
    http://www.ibnhaldun.edu.tr/
  • ibn-i haldun'a da mı el attınız dediğim üniversite, neyse açsınlar,içindeki çapsızları şutladıktan sonra sosyal bilimlerin merkezi yaparız orayı. bilal oğlan ve çetesi, kaçarken sırtında götürecek değil ya üniversiteyi.
  • 19-21 mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan 4. uluslararası ibn haldun sempozyumu ilanı ile gündeme gelmiştir.

geçen günlerde de mütevelli heyetiyle birlikte cumhurbaşkanlığı külliyesinde ziyaret gerçekleştirmişlerdi. ekipte mütevelli heyeti başkanı irfan gündüz ve bilal erdoğan da vardı.
  • türkiye'de ilk kez ibn haldun üniversitesi lisansüstü eğitime lisans eğitiminden fazla ağırlık verecek; öğrencilerinin %75'inin master ve doktora öğrencisi olmasını hedefliyorlarmış.
  • medeniyetler ittifakı enstitüsü'nün kendisine bağlanmasıyla 7 yıllık bir tecrübe ile doğmuştur.
  • ibn ne lan?

tanım : zengin çocuklarının kısa dönem askerlik için kayıt yaptırdığı binlerce tek binalık üniversiteden biri
  • ibn haldun gibi kıymetli bir filozofun adı da paralı bir ticarethaneye verildiya bu sistemin ta amk.
  • türkiye'nin en iyi akademik kadrosuna sahip üniversitelerden biri.

şaka bir yana siyasal islamcı ordusu gibi bir akademik(?) kadro kurmuşlar valla.

şimdi bu tip garabet kurumları açan siyasal islamcı iktidara sorsan burayı çok bilimsel bir üniversite olarak anlatır.

bakın kardeşim siz bu ülkedeki hemen hemen bütün eğitim kurumlarının kimliğiyle oynadınız. her kurumu siyasal islamcılarla doldurduğunuz yetmezmiş gibi dört bir tarafa açtığınız bu yeni nesil dinci okullarla millete hizmet ettiğiniz yalanına kendiniz bile inandınız.

madem öyle ben sizi güzel uykunuzdan uyandırayım ve şu gerçekleri söyleyeyim:

eğitimde attığınız tüm bu adımlar intihardır. güvendiğiniz sözde hocaların bu ülkenin gençliğine siyasal islam adı altındaki uyduruk ticaret dininin gerekleri dışında öğretebilecekleri hiçbir şey yoktur. dinci okullarla ancak dinci ve cahil nesiller yetiştirirsiniz. dinci ve cahiller nesiller de daima birilerinin sömürgesi olmaya mahkumdur!

yani kısacası ateşle oynuyorsunuz! biliyorum toplum mühendisliği yapmak çok hoşunuza gidiyor ama toplum mühendisliği medeniyetten uzaklaşmak için yapılmaz, medeniyete yaklaşmak için yapılır. siz, toplumu tebaa haline getirerek tam 700 yıl geri götürüyorsunuz. ne uğruna?

zaten gücünüz var, paranız var, iktidarınız sağlam, daha neyin derdi bu? çocukken zihninize bu kadar işledilerse laik cumhuriyeti yıkıp islamofaşist diktatörlüğü kurma idealini; ruhunuza kazıdılarsa modern toplum nefretini hiç durmayın yarın getirin saltanatı, hilafeti. adını koyun ki en azından acı çekmesin millet. uğraştırmayın insanları başkanlıkla falan.

yapmayın, ömrünüz olsun olsun 100 yıl olsun. değmez sizden sonraki nesilleri yok etmeye. bu üniversitelerle, bu liselerle, bu ilköğretim okullarıyla düze çıkmaz bu toplum. siz öldükten sonra da olsa yıkılsın istiyorsanız cumhuriyet, silinsin istiyorsanız atatürk devrimleri yine söylüyorum elinizden tutan yok, hemen şimdi yıkın ne varsa istediğiniz ama kıymayın elli yıl sonra doğacak bebeğin geleceğine!

bu kadar lafı hiçbiriniz duymayacaksınız biliyorum. varsın duymayın. ben de tarihe not düşmek için yazdım zaten.
  • açılış töreni şöyle duyurulan üniversite.
  • bilindigi uzere sehir universitesi ulker destekli ve ahmet davutoglu'nun padisah olarak dusunuldugu bir okuldu ve ciddi anlamda akp tarafindan destek goren bir okulken ahmet davutoglu tayyip erdogan tarafindan afaroz edilince ayni sey srhir universitesi'nin de basina geldi ve icinde bilal oglanin da oldugu ibn haldun universitesi yine akp ve tayyip erdogan tarafindan sehir universitesi'ne rakip olarak pohpohlanmaktadir. tiynet belli
hesabın var mı? giriş yap