şükela:  tümü | bugün
 • windows icon formati.
 • ps2'de bulunan, tasarım ödüllü ve editörlük yaptığım dönemde benden 100 alabilen tek oyun. konusu, köylüler tarafından boynuzları olduğu için geleneğe uygun biçimde kurban edilmek üzere bir şatoya bırakılan ico isimli çocuğun, orada rastladığı gizemli bir kızla kaçış çabasından ibarettir. şatonun harita ve mimarisindeki muazzam detayların yanında, oyunun genel gidişini oluşturan bilmeceler de muhteşemdir.
 • (bkz: icoformat.8bi)
 • windows'ta icinde bir grafigin birden fazla ebatta ve renk derinliginde varyasyonlarini iceren nesne ve dosya ce$idi. bmp'den ayri gayri olma sebebi de bu cok ce$itliligidir muhtemelen.
 • oyunun fun sitesi... hk.geocities.com/icofan
  şato tasarımı,dramatik müzikleri ve sonu en güsel biten oyunlardan biri...
 • (bkz: icq)
 • sanirim kendisi icin sanat eseri tanimini kullanmak yanlis olmayacaktir. gercekten çok ender rastlanir kalitede bir atmosferi var. ps2 si olan herkes mutlaka oynamali.
 • kısa,ama öz bir oyundur ico.anlatmak istediğini allama pullama gibi bir derdi yoktur.asıl amacının bir şeyler anlatmak olduğu da aslında net olarak söylenemez.daha çok,oynayan kişinin bambaşka diyarlara dalıp gitmesi için hazırlanmış bir oyuna benzemektedir.bayağı da iyi başarır bunu.oyun boyunca müthiş manzaralara dalıp gidilir,geçilen mekanları tasarlayanlara hayranlık duyulur,hikayenin bünyede fırtınalar kopardığı bir anda geriye dönüp şöyle bir bakıldığında o ana dek oyunda neredeyse hiç bir dialoğun geçmediği farkedilir ve daha bir hayran olunur.
  ps2 sahibi olan her kimsenin tatması gereken bir deneyimdir ico.hemen tadılıp bitecek ama,tadı hiç unutulmayacak bir deneyim...
 • efsanedir.özgünlükte tavan yapmı$tır,oyun size ico'nun hissettiklerini tamamen hissettirir.zamanla yanındaki kız çocuğunuzu kendi manitanızmı$ gibi kollarsınız,ama hörmetten yan bakmazsınız.arada sırada kötü yaratıklar kızı kaçırmaya çalı$ırken "hayır!hayır!hayır!" diye çığlıklar attırarak joystick'e biraz daha abanır bulursunuz kendinizi..zaten ps2'yi de yeni almı$sınız kendinizi kaptırmı$sınızdır oyunlara,o sevinçle ico'nun sopasıyla yaratıkların kafaya vurur durursunuz...
 • hayatımın son 6 yılında oynadığım ve beni another world gibi etkileyebilen tek oyundur ico. tek oturuşta bitirdiğim bir masal bir dinginlik bir kaçış öyküsüdür. ya ne desem bu oyun için az. o kızın elinden tutarak o kadar yolu gitmek kızla psikolojik olarak bi bağ oluşturuyorki akıllara zarar. ay bilmiorum çok etkilendim ben işte. artık oyun piyasası böle oyunlar yapmalı. ben ölümüne bi pc kullanıcısı olarak belkide ilk kez ps2 almayı düşündümico ve onun kardeşi shadow of the colossus ile. oyunun bitişinden ilerleyişine kadar o kadar dingin ve kendine özgü bi atmosfer var ki anlatılmaz yaşanır adeta. unutulmaz oyunlar listeme direk no.2 den girmiş bi oyun oldu ico. lütfen oynasın herkes ve yaşasın o kaybolmuşluk hissini.
  (bkz: another world)