• turnuva öncesindeki favori olan astralis'in baştan sona heyecan yaşatmadan geçirdiği ve tüm seçimlerimde bana yardımcı olup diamond coin kazandırdığı bir turnuva oldu. bir de flusha'ya yıllarca smoke criminal denildi, astralis flusha'nın tek başına yaptığı hareketleri takım halinde yapıyor ve bu durum turnuva öncesinde değiştirilen sis özelliği veya ekran özelleştirmeleri ile alakalı değil.
  • astralis'in hile yaptığını daha önce niko (evet evet, dünyanın en iyi aimine sahip, faze'in igl'i olan niko) da ima etmişti. hatta bazı astralis oyuncuları ile (hile ile itham edilen zipeksle özellikle) de twitter'da bir müddet tartışmışlardı, dileyen açar bakar birkaç aylık mevzu.

sanırım oyun motorundaki bir açıktan dolayı, kimi ayarlar değiştirilerek smoke içinden adam vurmak gibi bi mevzu idi. niko'nun dellenmesine neden olan maçları izledikten sonra açıkçası ben de zipeks'in kesin olarak hile yaptığına ikna olmuştum. takımın geri kalanını bilemem tabi.
  • başlık altında astralis'in hile yaptığını iddia eden ve sürekli başlığı spamleyen bir adet şahıs var. kıt gibi foruma çevirmiş eleman. tane tane neden hile olmadığını baştan anlatalım:

- lan maçlarda oyuncular pc başına oturmadan incik cincik kontrol edilir, her türlü ekipman vs. bu turnuva cs:go majörü. valve'ın 2 büyük oyunundan biri hani. valve sponsorluğunda düzenleniyor. csgo dota2 majörlerinin yıllık ödül havuzu kaç milyon dolar açın hesaplayın. valve gibi büyük bir şirket kendi ismine leke düşürür mü? bu turnuvalar bizzat onun sorumluluğunda.

- hadi valve'ı geçtim. açın bakın astralis'in sponsorluklarına. audiden tut jack&jones zibil tane sponsorları var. siz sanıyor musunuz ki bu sponsorluk anlaşmalarında büyük cezai maddeler yok?

- hiç bir oyunda şüpheli video diye bir şey yoktur. senin izlediğin demo ile hatta demo'nun youtube'a yüklenmiş hali ile 0.25 yavaşlatarak kendi mm maçında da sürekli şüpheli hareketler bulursun. tick rate farkı nedeniyle izlediğin hiç bir demo, youtube videosu o oyuncunun pov'u ile aynı değildir.

- lan turnuvada hile yapılması imkansız bunu tekrar belirtiyorum. kısaca imkansız. şu ana kadar bilinen 1 vaka var, foresaken o da zaten suç üstü yakalandı. bu turnuva cs:go majörü, hiç bir şeyi gözden kaçırmazlar. milyon dolarlık piyasa onlarca reklam sponsorluk anlaşması var, sizin düşündüklerinizi adamlar düşünüp önlem alamayacak değil mi?
  • astralis-niko tartışması tamamen oyun içi kullanımı legal olan bir ekran kartı ayarıyla alakalı.bu ayar bazen smoke içinde rakibin gölgesini görmenizi sağlıyordu.bu turnuvadan 1 ay önce o hata fixlendi yani illegal bir şey yok.

utanmadan kqly'nin jumpshot'unu atmış.kqly public'te açtığı hileden dolayı banlandı az araştırın.bu atış hileyse şuan bu atışı herkes deniyor tutturanları banlayın o zaman.lan turnuvada hile kullanıp yakalanmamanız imkansız.bu oyuncular hayatlarını bu oyunlardan kazanıyor.hindistandaki elemanın hile kullanması anlaşılabilir yüksek meblağ kazanmıyorlar.

bari iddia ettiğiniz şey aim desteği olsun.turnuvada wall hack kullanıyorlar aynen hatta duvardan felan izliyorlar aimlerine iyice bakın.bi de flusha felan yazmışlar asdhdjada

sanıyolar ki pro oyuncular bizlerle aynı seviyede adamlar bunları yapamazlar.oyun hassasiyetleri ve reaksiyon süreleri inanılmaz seviyelerde.
  • main qualifier aşamasında 9/8 isabet yakaladığım turnuva.
    tahmin de edeceğiniz üzere tek ıskayı bir çok oyun severin yaptığı gibi fnatic seçiminde yaptım.
    onun dışında 0-3 konusunda grayhound gaming beni şaşırtmadı.

legends stage öncesinde bu turda bazı takımlar hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum.
    ilk iki maçlar bo1 olarak oynandığı için bir çok sürpriz sonuç ortaya çıktı. favori olarak gösterilen nip dışındaki her takım ilk maçlarını kaybetti. ilk 2 maçlar sonunda asya takımları çok şaşırttı diyebiliriz.
    şüphesiz en büyük sürpriz 3 majör şampiyonluğu bulunan fnatic'in turnuva dışında kalmasıydı.

vici gaming , tayloo, winstrike team, nip , g2 esports ve cloud9 takımları arasından üst tura çıkacak olan son üç takımı belirleyecek maçlar öncesi çekilen kuranın şaibeli olduğunu düşünüyorum.
    turnuvanın bekası açısından yukarıdaki takımlardan nispeten çok daha büyük kitlelere hitap eden nip, g2 cloud9 takımlarını birbirleriyle eşleşmesini istemediler.
    nitekim çekilen kurada bu 3 takımda birbiriyle eşleşmedi ve gecenin sonunda üst tura adlarını yazdıran yine bu 3 takım oldu.

3 günlük ara sonrası 20/02/2019 çarşamba günü legend stage aşaması başlayacak.
    champions stage aşamasına çıkabilmek, aynı zamanda bir sonraki majöre direkt katılım hakkı kazanmak için mücadele edecek olan takımlar;
    nrg esports
    renegades
    avangar
    team vitality
    ence esports *
    g2 esports
    ninjas in pyjamas*
    cloud9 *
    natus vincere*
    astralis*
    faze clan
    team liquid
    hellraisers *
    mibr
    complexity gaming *
    big *

toplam 1.000.000,00 usd'lık ödül havuzundan pay almak için kıyasıya bir mücadele olacak. benim favorim - her ne kadar nefret etsem de- kesinlikle astralis.
    surpriz yapmasını beklediğim takım ise ence esports. çok can yakacaklar diye düşünüyorum.

gönlümden geçen ve sonuna kadar gitmesini dilediğim takım da tabi ki big.
    bu aşamada, xantares'in ilk kez oynayacağı turnuva. şüphesiz taraflı tarafsız bir çok göz onun üzerinde olacak. şahsi fikrim dünyanın en iyi ilk 5 oyuncusundan biri xantares. fakat şimdiye kadar oynadığı takımlar ve kazandıkları ve başarılar sebebiyle hak ettiği değere ulaşamadı. bana göre yanlış bir tercih olsa da nispeten kendini daha fazla gösterebileceği takım olan big'de çok daha başarılı olacaktır.

turnuva ve takımlar hakkında tek tek bilgi ve izlenimlerini aktarmak istiyordum fakat an itibariyle işe dönmeliyim. belki daha sonra editleyerek veya ayrı bir entry'de paylaşırım.

son olarak üst tur için tahminlerim;
    team liquid
    astralis
    mibr
    navi
    faze
    ence
    big
    g2

edit: @the incredible hulk uyardı. eşleşmeler kura ile değil seeding sistemi ile yapılıyormuş. bu da adaletsiz bence.
  • flusha ve diğer şüpheli vuruşlar ben hile kullanıyorlar demiyorum ama kullanıldığına dair ispatlar mevcut. buyrun en açıklayıcı video. astralis'e de tebrikler. sayelerinde 60 tl civarında kutu kazandık.
  • aug ve sg553 majorü olarak tarihe geçecektir. alternatif yaratacağız diye suyunu çıkarmasalar iyiydi tabii.
  • astralis hile mi yapıyor? zannetmiyorum. bu oyunun neredeyse bütün majörlerinde zirveye oynamış bir çekirdek var neticede. ama aşırı sinir bozucu, evlat olsa sevilmeyecek tiplerden (devve hariç) müteşekkil bir takım astralis. yakın geçmişe kadar majörlerde bir şekilde elenen hatta elendiği takıma da sonraki turu yar etmeyen lanetli adamlardı. bu sığırların dominasyonu kendilerinin çok iyi olmasından değil, ortamda doğru düzgün takım kalmamasından. meydanı aşırı boş buldular. eski fnatic’in hali ortada, faze desen rol oturtamıyor, brezilyalılar sürekli kadro değiştir dur nereye kadar, na desen öyle, fransızlar desen öyle. eski fnatic gibi, eski nip gibi, ya da eski fransızlar gibi hakiki dominant 1-2 takım olsa olması gerektiği gibi olur ortam.

bu akşam finalinde godallu ve saz arkadaşlarının bu ağlak bu gerzek bu overhyped dan sığırlarını çizmesini umduğum turnuva.
  • aug modası olan turnuva. her takım illa ki ct tarafında bu silahı alıyor.

xantares big de rüzgar gibi esiyor. mibr bir acayip olmuş. tarık ve steve2k ayrılmış. yine brezilyalı takım olmuş. nip hızlı ve güzel başladı. g2 agresif bir yapıda oynuyor. astralis gibi olmuşlar. kennys ve shox baya iyi bu sene. özellikle kennys awp kullanırken resmen silahla bütünleşmiş.

güzel bir turnuva. evi taşıma telaşı var. bugün eşyaları topladıktan sonra telefonda izledim canlı olarak bir kaç maçı. yarın yeni eve geçince de telefondan izlerim. sonraki gün tv den seyrederim çerez eşliğinde.

bakalım kim kazanacak.
  • 16 - 11 astralis yendi, trainde.
    amk çocukları smoke da kaçıncı adam öldürme lan bu. 3 kere smoke kill aldılar.

nefret ediyorum şu piç kurularından.
    ınferno da astralis aldı ve şampiyon oldu. magisk çok acayip oynadı. short dan prefire çıkıp 2 kişi öldürüp alluya saldırması çok ilginçti.
hesabın var mı? giriş yap