• yabanci dusmani , sozde milliyetci, rantci canak yalayici, menajer beslemeleri tarafindan calismasi engellenen , kovdurulan teknikdirektor. turkiye’ye gelen her yabanci futbol adami bu ceteyle mucadele etmek zorunda ama kazanmalari cok zor, cunku turk futbolu artik tamamen bunlardan olusuyor. oyuzden su veren itfaiyenin …..
  • boş adamları parlatmayı çok seviyoruz
  • derbi maclarında anadolu takımı mantalitesiyle oynayan, rakiplerine ezim ezim ezilen hocaydı. bakmayın siz buradaki yalayıcılarına; beşiktaşlı futbolcuların laubaliliği ve şanssızlığı yüzünden galatasaray beşiktaş'tan 10 yememiştir, yoksa 100 küsür yıllık tarihinin en utanç verici maçını yaşayacaktı galatasaray.
  • çok iyi bir teknik direktördür.
    yabancı hocaların türkiye'de tutmama sebebi ligin dinamikleri cart curt değil. yabancı hocanın tutmama sebebi buradaki yerli yöneticilerdir.
    igor tudor'un , futbolu şu anda türkiye ligindeki teknik direktörlerin hepsinden daha iyi bildiğine eminim. ama maalesef kendisi oyuncularıyla iyi geçinemiyor ve oyuncu psikolojisinden iyi anlamıyor.
    kendisini tanıyan bir arkadaşım bana karabük zamanındayken anlatmıştı tudor'un baskın bir karakter olduğunu. az çok tahmin edebiliyorsunuz aslında.
    bazı karakter özelliklerini törpülerse çok çok başarılı olacağına inanıyorum 10-15 sene içerisinde. kendisi 43 yaşında . önünde teknik direktörlük kariyeri olarak uzun bir yol var. gönülden başarılı olmasını istiyorum.
  • canlı canlı o sezonu izlemesek gerçekten iyi bir teknik direktör olduğuna inanacağız. ft'nin 96-2000 başarılarına tesadüf deyip, hagi'nin varlığına bağlayanlar bizi kör sağır zannediyorlar heralde. o sezon 40 milyon euroluk transfer yapıldı. evinde anadolu takımlarına cehennemi yaşatıyordu takım. ama biraz gücüne denk olan takımlarla veya derbilerde süt dökmüş kediye dönüşüyordu takım. hem de öyle böyle değil. galatasaray şu anda da kötü oynuyor, son on sene için kötü günleri de çok olmuştur. ama o sezon oynanan beşiktaş ve başakşehir maçları kadar çaresiz olduğu maçları ben hatırlamıyorum. takım öyle bir ezildi ki başakşehir 5 attı, beşiktaş'ın yeni bir 6-0 yapmaması tamamen şans eseriydi. bu takım fener değil. başkanı da gönderir teknik direktör kötüyse onu da.
  • kendisi o kadar büyük bir hoca idi ki;

göreve geldiğinin 4. ayında, adını bile tam yazamadığım östersuns mudur ne sikimse bir takıma galatasaray elendi.

kendisi döneminde direk rakiplerimizle oynadığımız (fenerbahçe, beşiktaş, trabzonspor ve başakşehir) 8 maçın 7'sinde mağlup olup 1 kere berabere kalabildik. bu maçların arasında başakşehir'e 5-1, beşiktaş'a 3-0'lık bozgunlar da var. ligin ikinci yarısında fatih terim göreve gelince, bu 4 takımla oynadığımız 4 maçın 3'ünü kazandık, kadıköy'de 0-0 berabere kaldık.

üstelik futbolcudan da iyi anlar. 1 sene önce küme düşen karabükspor'dan beraber çalıştığı iasmin latovlevici'yi transfer ettirerek sol bek sorunumuza 10 yıl boyunca derman olmuştur.

daha yazacak çok kıyas var ama, bu fatih terim düşmanları iflah olmayacağı için uğraşmak istemiyorum. tutturmuşlar bir ''tudor'un ökmöğönö yödö'' türküsü, çığırıp duruyorlar. yukarıda kriterleri bir kağıda yazın, siz de o kağıdı yiyin biraz.
  • bu sezon verona ile serie a'da şov yapan gerçek tenik adam. evet gerçeğinden, oyunculara teknik taktik öğretirdi, çapsızlar gibi manipülasyon peşinde koşmazdı.
  • bu adamı galatasaray’dan gönderen bazı aşağılık basın mensuplarıdır.

galatasaray’ın yıllarını çaldılar.

t: futboldan anlayan bir yenilikçi hoca
  • yenilikçi fakat oyun oynanırken oyunu okuyamıyor ve çok ama çok büyük korkak.
  • iyi hoca mi kötü hoca mi yorum yapmayacağım.

ancak tek bildiğim başarılı bulunduğu sezonda beşiktaş'tan 3, trabzon'dan 4, başakşehir den 5 yediği.

bir önceki sezonda içerde fenerbahçe'ye, beşiktaş'a yenilmiş, kasimpasa'dan 3, başakşehir den 4 yemişti.

zaten 64 puana fenerbahçe, beşiktaş, kasımpaşa galibiyetleri, başakşehir beraberliği eklersen 74 puan yapar. beşiktaş-galatasaray 74 puan yapar, galatasaray averajla şampiyon olurdu.

ertesi sezon gittikten sonra fatih terim gelince beşiktaş, başakşehir, trabzon gibi kritik maçlar kazanıldı, fenerbahçe deplasmanında berabere kalındı galatasaray 75 puanla şampiyon oldu.

duş trabzon'dan, basaktan, beşiktaş'tan 3, fenerden 1 puanı yine 64 yaparsın ve şampiyonluk kaçardı.

işte fatih terim ve tudor farkı bu.

biyke bis beleş adamlar gelecek önümüzdeki yıllarda da ha oldu ha olacak derken önemli virajlarda ipin ucu kaçacak, dusus başlayacak.

yillarimizi çaldılar diyenler önümüzdeki 4 yılda başarısız denen fatih terim'in 4 yıldaki 2 şampiyonluk 2 kupa başarısını mumla arayacaksınız.
hesabın var mı? giriş yap