• david ross'un "aristoteles"inin* çevirmenlerinden.
  • askerliğini komando olarak yapmış güzide yazarımız. söylentilere göre askerde mayına basmış ve patlamaması için 6-7 saat kadar hareketsiz durmuştur...

(söylenti)
  • 4 yıl boyunca aynı duraktan kim olduğunu bilmeden selamlaşarak otobüse birlikte bindiğim, okul bittikten birkaç yıl sonra en sevdiğim kitaplardan birinin (bkz: puslu kıtalar atlası) yazarı olduğunu öğrendiğimde, önüme gelmiş milyonlarca sohbet fırsatını değerlendirmediğim için kafamı duvarlara vurmamı sağlayan kişi.
  • duraksanmadan söylenebilen süper bir isme sahip yazar. (bkz: ulama)
  • yerli tolkien. insan bu kadar mı tarihe merak sardırılır?
  • uzun ihsan...
  • puslu kıtalar atlası adlı kitabıyla tanıdığım ve hayran kaldığım ,ege üniversitesi
    felsefe bölümü öğretim görevlisi olan yazar.kitabını bitirdiğimde bir saat yataktan kalkamadım, düşüncelerin içinde yüzerken fark etmemişim...
  • kendileri ege üniversitesi felsefe bölümünde ilkçağ felsefe tarihi ve yunanca derslerini vermektedir. bununla beraber romanlarındaki renkli kişiliğini derslerine yansıtamamaktadır bu yüzden kendileri kötü bir öğretmendir.

derslerinde zagor baltası yapma veya uçurtma uçurma yollarını anlatmayı tercih eder. aç kalmamak için felsefe hocalığı yapıyorum havası vardır ve bunu dile getirmekten çekinmez.

borges'i tercih ederim.
  • bir rivayete göre birkaç ünlü yönetmen toplanıp kitabul hiyel kitabını film yapmak istemişler. lakin i.o.a. kitabı harfi harfine film yapın başka türlü olmaz demiş, proje iptal olmuş. (dedik oduk)
  • ekmek teknesindeki heredot tiplemesinin ihsan oktay anarın kitaplarından etkilendiğini ve istanbul kanatlarımın altında filminde mustafa altı okların puslu kıtalar atlası'ndan çalıntılar yaptığını düşündürdü bana nedense?
hesabın var mı? giriş yap