şükela:  tümü | bugün
  • asla online sipariş verilmemesi gereken şirket. çokça kez yazılmış ama daha fazla kişinin farketmesi için ben de yazayım.

3 temmuz'da sipariş verdim, teslim edilmesi gereken tarih olarak da 12 temmuz gözüküyordu. toplamda 20 gün geçti fakat hala ses seda yok.

rezillik ortakları: (bkz: ceva lojistik)

edit:
    ceva lojistik'in siparişi kaybettiği ortaya çıktı. uzunca bir süre bulacağız diye oyaladılar beni ama herhangi bir gelişme olmadı. daha sonra ikea'ya siparişimi iptal etmek, paramı da geri almak istediğimi söyledim. öyle olunca son bir kez ceva lojistik ile görüşeceklerini sonra gerekirse yeni ürün göndereceklerini söyleyerek beni ikna ettiler.

sanırım ceva lojistik uzunca bir süre ikea'yı da oyaladı. artık her gün ikea'yı arayıp durumu soruyordum, bir ara kameraları inceleyip ürünleri arıyoruz gibi tuhaf cevaplar da aldım.

neyseki toplamda yaklaşık 2 aylık bir süreden sonra ceva lojistik'in kaybettiği ürünlerden dolayı beni mağdur etmelerinin mantıksız olduğuna kendileri de karar vermiş olacaklar ki yeni ürünleri 31 ağustos 2020 itibariyle horoz lojistik ile teslim ettiler.
  • türkiye'de rezalet ötesi hizmet veren şirket. herkes yazmış ama tekrar yazalım;

1- asla online sipariş vermeyin
    2- asla online sipariş verip bir de kurulum satın almayın.
    3- asla aracınıza yükleyemeyeceğiniz eşyayı mağazalarından almayın. kargo işine girerseniz asla gelmiyor eşyalarınız. 15 iş günü geçti ve daha eşyaların nerede olduğunu bilmiyorlar. kargo firmaları bok gibi. kargo firmalarından cevap bile alamıyorlar.

hem horoz hem borusan hem ceva lojistikle çalışıyorlar şu anda benim belalım borusan lojistik denen saçma sapan kurum. hepsi baş belası.

ikea'dan yapılacak en mantıklı alışveriş şekli; git mağazaya eşyanı al aracına yükle evine gel kur. başka bi seçeneği denemeyin bile !
  • ayın 22'sinde yani bu hafta çarşamba gününde yaptığım alışverişi bugün -cumartesi- saat 19.00 itibariyle sorunsuz şekilde teslim aldım.

açıkçası bu hızlarına hayran kaldım çünkü buradaki yorumlar nedeniyle tedirgindim.
    (bkz: #110532443)

belki de büyük mobilya gibi alışverişlerde sorun çıkıyordur.

gelecek maaşımda daha yüklü şekilde dalmayı planlıyorum. bundan sonra ikea forever!
  • turkiye ve benzeri bazi tirt ulkelerde franchising usulu is yapan marka.

yani isvec, almanya, abd gibi ulkelerdeki hizmet, personel vs gibi standardlari haliyle tum ulkelerde sunamamaktalar. hatta urun farkliliklari bile söz konusudur.

turkiye’deki ikea ile ilgili tum iyi ya da kötu hadisenin sorumlusu mapa mobilya isimli sirkettir.

https://www.maya.com.tr/…ve-aksesuar-pazarlama-a-s/
  • sanırım istanbul’la, pandemi öncesi hayatımla ve evimle ilgili özlediğim şeylerden biri ikea’ya gidip saatlerce ürün karıştırmak. almayacak olsam da nevresimleri, perdeleri havluları, mumları, lambaları, koltukları, yatakları, rafları, peçeteleri mıncırmak, yatakların üzerinde zıplamak (siz nasıl seçiyorsunuz yatağınızı ki?), resimleri, çerçeveleri, bitkileri, oyuncakları karıştırmak... çok özlediğim şeyler bunlar. liste kabarıyor*.
  • garanti bankasiyla kavgali firma.

zottiri bank'a bile 9 taksit yapan adamlar, garanti bankasi deyince sadece tek cekim diyor. arka planda neler yasandiysa artik.
  • ankara şubesi kırıkkale'dedir.
  • konsept ve tasarım olarak hiç sevmediğim mobilya mağazası.

bir ampül almak içi bile girseniz belirlenen daracık yolda tek yön ilerleyip hiç ilginizi çekmeyen 45 tane bölümü gezmek zorunda bırakıldığınız, sürekli akan bir nehir gibi olduğundan durup incelemenin bile zor olduğu abuk bir mağaza tasarımına sahip mağazadır. bir şey almaya kalkarsanız da depodan gidip bulmanız, hamal gibi arabanıza taşımanız gerekir.

bir ikea alışverişi gidiş geliş en az yarım gününüze mal olur, muhtemelen tüm gününüzü alır. sırf bu nedenlerle boru gibi kargo parasına rağmen internetten sipariş veriyorum.
  • ikea şirketinin kurucusu ıngvar kamprad'ın nazi geçmişi olduğunu ve sadece sempatizan olarak kalmadığını gayet aktif olduğunu bir çok insanın bilmediğinden eminim.

bilmek neyi değiştirecek derseniz, hiçbirşeyi. lanet olası yerli mobilya magazalarında herseyde varak olduğu için hepimiz sike sike gidip alış veriş yapıyoruz.

ikea evimizin herşeyi.
  • domates kasasından bozma mobilya yapıyormuş hissi uyandıran dekorasyon ve mobilya sirketi.
    tek cezbedici yanı depolama konusunda iyi tasarımlara sahip olmaları ve kullanım rahatlığı sağlayan objelerin tasarım ve uygun fiyata ulaşılabilir olması.