• önü alınamaz bir hızla artmaya devam ediyor fiyatlar. araba alacaksaniz bir an önce alın bugün 40 bin denen aracı bir ay sonra o fiyata görmeniz imkansiz kesinlikle üzerine en az 5 bin koymuş olur.
  • fırsatçı soygunculardan geçilmeyen piyasa, bu adam 1 ay önce 225 ardından 265 son olarak dün 298 bin lira yazdı fiyata, ya birader nerde yaşıyorsunuz, ne içiyorsunuz, nasıl bir zekanız var sizin anlamak mümkün değil. ben uyarmış olayım da gidip çarpılmayın böyle kendini zeki sanan tiplere.

ilan
  • bu ikinci eli sıfırdan fazla fiyat yazanlar var masalında sıkmaya başladı. sanırım mesela passatın sıfır comfortline fiyatına bakıp 3000 km deki highline fiyatla karşılaştırıyorlar.
  • arabami satacak olursam, eksigi fazlasi neyse yazmakla kalmayip 2014 yilindan beri ampul dahil, yaptigim her harcamayi kaydettigim belgeyi de koyacacagim.
    piyasanin 3 5 kurus altina gitse de arkamdan kufur ettirmeyecegim!
  • bu adamlarla her gün kavga etmekten sıkıldım bunlarla coklu uğraşmak lazım.km dusurenleri,fiyatı fahiş arttiranlari burada ve muadil sitelerde ifşa etmek gerek.bunlar yoksa iflah olacak gibi değil.bunlar nüfus cüzdanı müslümanları müşteri veli nimeti olduğunu unutan onları ayak üstü becerilecek meta gören itler.umarim bunların cocuklari da bunlar gibi olmaz
  • 11 ay önce 84.500 tl ye aldığım arabama an itibariyle 110.000 - 120.0000 bandında fiyat biçildiğini gördüğüm piyasadır. bu nasıl bir saçmalık izahı yok.
  • vahim durumdadır. insanları sıfır almaya yönlendirir, fakat galerilerde sıfır araba da yok. kısır döngü şeklinde ilerliyor.
  • haftasonu sırf merakımdan ankara abc peugeot'ya gittim. adamlar resmen yok satıyoruz diyor. gelen araba direkt satılıyormuş. koskoca bayide 5 tane araba vardı. 3008 1.5 bluehdi active prime edition opsiyonlar dahil ( sunroof ve metalik gri renk vs) 224 bin tl. pazarlik yapsak belki 220 falan alırsın. malum sitede aynı arac 235 binden başlıyor. böyle bir piyasa yok amk. en kısa sürede emlak balonu gibi patlasın paramparça olsun.
  • bu piyasada doğru düzgün uzun süredir kullandığı arabasını satmaya calisan insanı bulmaniz imkansıza yakın. cunku galericiler yetmezmis gibi al-satcilar da piyasayı galericilerden daha fazla manipüle etmis durumda. ornegin 10 yil önce sifir aldigim arabayi satmaya karar verdim, benim gozumde o arabanin değeri her zaman al-satci veya galericinin gozundeki değerinden daha az olacaktir. bu ticaretin bir kanunu geregi böyledir. bu konu hakkinda bilimsel tez bile yazilabilir. ben arabami ilana koyar koymaz bilgisayarin veya telefonun basinda yeni koyulan ilanlari bos zamaninda 10 saniyede bir yenileyen binlerce insan bekliyor. burada suc galericide veya alip satan normal vatandaşta diyemeyiz. sayilarinin çok fazla artmis olmasi bu sonucu doguruyor. sizin sattiginiz ayarda arabayi arayan 40 bin kisi var diyelim, ama herhangi bir araba arayan en az 10 kati 400 bin tane al satci galerici var. bu durumda sizin arabaniz kime gidecek tahmin edin. piyasa böyle böyle şişti gitti iste. sonuc: 12 yasinda honda civic arabanin ahi gitmiş vahi kalmış, fiyat: 99 bin türk lirası.
  • 2 hafta kadar önce 78 e pazarlık yaptıgım arabayı galerici 85 bine yükseltmiş. ya iyi de buna nasıl dur diycez inat ettim almıyorum ama arabasız kaldım 1 aydır. sıfırlar bayilere gelince ikinci elde fiyatlar düşer dedik ama gittikce artıyor. kendiminkini sattıktan sonra istediğim arabayı almak için kredi çektim yine de alamıyorum. bu nereye kadar böyle gidecek? ne yapmak gerekir?
hesabın var mı? giriş yap