• iktidarda olan her partinin tadacağı gerçek.
  • eğer giderse yapacağım ilk şey olacaktır. hatta içkiler de benden.
  • farklı anlamlar içerebilecek söz:

kadeh: içki içiyorlar. müslüman değil. solcu, ateist, terörist.

tokuşturuyorlar: seviniyorlar. yani akp mağdur.

ıktidar partisi: benim partim olduğunu düşünmeyin, ben tarafsızım ya.

gidiyor diye: dikkat edin, bunu ilk kez kullanıyor. ıktidar partisinin gitme ihtimali mi var gerçekten? yoksa yine mağduru mu oynuyor?
  • içinde benim de olduğum kesimdir..
    gelmelerinde nasıl dertlendiysem girişlerine de sevinmem gayet doğal ve normaldir..
    hayır siz can veren çocukların analarını yuhalatırken, madenlerde can verenlerin ardından önlem alıp ceza yağdırmak yerine fıtrat derken yada "kan parası" derken hiç problem değil..
    onlarca insan aç yatar, kredi borçları yüzünden intihar ederken problem değil..
    ormanlar giderken hayat biterken problem değil..
    ayakkabı kutuları, tepeler gırla giderken problem değil..
    bunları görüp akıl sağlığımı bir nebze olsun koruyan ben ve benim gibi milyonlar gidişinize kadeh tokuştururken ayıp..
    bu mu?
    sırf bu söz için daha da çok kadeh eklenir masaya..
  • kimin için dedi bilemem ama gitsinler ben kadeh tokuşturacağım,hemde ne tokuşturma..
  • tatlı tatlı yemenin acı acı ...... hali
  • sen bir de iktidardan indikten sonra tokuşturduklarımızı gör diye cevap verilebilir
  • kendisinden duyduğum için inanmadığım hadisedir. eğer başkası anlatmış olsaydı itibar ederdim zira iktidar partisinin gitmesi durumunda dansöz oynattıracak bir kıvama geldik millet olarak.
  • iyi de bunda ne gibi bir yanlis var? muhalefette olan elbette iktidar gidiyor diye sevinir. ha kadeh tokusturur, ha kafa tokusturur, artik kendi gorgusune kalmis. akp iktidara gelirken "tuh ya eski iktidar devrildi" diye uzuldu mu? yan donerek bellerini tokusturmuslardi yanlis hatirlamiyorsam.

gerci bu, cevap vermeye degmeyecek derecede cocukca bir arguman. ama tayyip'e helal olsun. bundan bile magdurluga konu buldu. dinlerken, sesinin incelip, aglamakli olusu karsisinda bir an acimak bile gecti icimden. iyi rol yapan dilencilere, adam hak ediyor lan dersin ya. onun gibi.
hesabın var mı? giriş yap