• edirne'de valiliğin aldığı karar sonucu uygulanan yasak. peki bize söker mi? 4. kata çıkıp bir kat aşağı ineriz.
    (bkz: http://www.radikal.com.tr/…inmek_yasaklandi-1262633)
  • biz ki metroda engelli asansörüne binen bir milletin ahvadıyız. bir hal çaresi mutlak surette bulunacaktır.
  • ilk defa desteklediğim bir yasaktır. kullanmayın ulan şu asansörü ilk 3 hatta 4 kat için, çok mu zor yürüyerek merdivenden çıkmak. ben anlamıyorum 2. kata bile adamlar asansör bekliyor dakikalarca. siz manyak mısınız? 3 dakikada geliyor o asansör, kıçınızı kaldırıp yürüseniz 1.5 dakikada en fazla çıkarsınız 2. kata.

sonuç olarak ilk defa çok doğru koyulmuş bir yasaktır.
  • çocukken asansöre binmelerinin tek amacı duvara elini sürtmek olan ecdadımız için çok acı verici bir uygulama.
  • yasaklar konusunda pilot bölge olan edirne'de ortaya atılmış bir yasaktır.
    tutarsa, tüm yurda yayılacaktır.
    diğer pilot bölge için (bkz: denizli).
    (bkz: halka rağmen halk için)
  • (bkz: dursun ali şahin)

valilik yasağını okur okumaz lan bu kesin dursun ali'dir demiştim. hakkaten oymuş.

kızların etek boyuna karışır, lokanta masalarından tuzu kaldırır, çayı tek şekerle servis yaptırır, gazetecilere açık açık rüşvet verebileceğini söyler, maçlarda küçücük çocukların kollarını bacaklarını kırdırttır vs.

yazık olmuş edirne'ye. allah kolaylık versin
  • bence saçma sapan bir eylemdir. oldu olacak asansörler üçüncü kattan başlasın.

aşağı inen kişiler de üçe kadar inip sonrasını merdivenle insin hatta. sonuçta inen kişi de üçüncü kat ve aşağısı yerlere gitmek için asansöre bindiğinde, asansörler bu katlardan geçerken "ilk üç kat için" asansöre binmiş oluyor.
  • ikinci katta oturuyorum. dört kat yürüyüp sonra asansöre binip aşağı inmek hiç mantıklı gelmiyor.
  • sadece edirne valilik binasında uygulanır tahminimce. bu çayın yanındaki şeker muhabbeti de böyle oldu. edirnedeki kafeler bir iki gün göstermelik tek şeker koydu çayın yanına. neymiş efendim vali genelge dağıtmış. ikinci şekeri isteyerek delebileceğiniz bir yasak olarak kaldı. bir hafta sonrada normale döndü. sağlık bakanı edirnelidir diye mi bilemedimde vali biraz kaybetti kendini bu sağlık konusunda.
  • birinci kattan zemine inmek için asansör çağıran insanların ülkesinde pek işe yaramayacak saçma sapan yasaktır.
hesabın var mı? giriş yap