• dinde yeri olmayan uygulamadır ..
  • "günde 5 saat çalışıp 2.750 tl maaş alan imamın görevi; günde 10-12 saat çalışıp 1300tl alacak olan asgari ücretlilere şükretmesini ögretmek!"

(bkz: yılmaz özdil)
  • ekonometri okudum demiş azıcık babandan utan.
  • üzerine cenaze sonrası okuma, mevlit, dini nikah gibi vatandaştan alınan bonus ve primlerle gözde mesleklerden sayabiliriz. toplam gelir ayda 5 bini, kalabalık bir çevrede ise 10 bini bulabilir.
  • bütün müslümanlar gibi onlarda ibadetini yapmaktadır.

diğer müslümanlardan farklı
    olarak saflarda sıkışmalarına lüzum yoktur.

ek olarak herkes onları dinler.
    günde 5 vakit ibadetlerini kaçırmazlar.
    kaçırmadıkları ibadetleriden sevap artı bir de 3000 lira para alırlar.
    hayır, işin komiği ise genel olarak günde 2.5-3 saat falan çalışyorlar.
    ulan bu nasıl iş. benim dedem yıllarca imamla beraber girdi camiye,
    onla beraber çıktı. imam hem para aldı, hem köylüden yardım gördü,
    kaldığı eve para vermedi, bindiği minübüse para vermedi,
    yemeye içmeye para vermedi. bu nasıl adalet amk.
    şahsen ben bir müslüman olarak böyle bir olaydan utanırım.
    ibadet edip insanları hakkın yoluna çağırıyorum diye para almak ne demek arkadaş? bi de 3000+bahşişler...
    kebap iş valla.
  • üstüne ara zamanlarda mevlüt okuyarak, 5.000 barajını zorluyorlar. * *
  • sadece 3 binle kalsa anlarım aminiyum. mahallede birisi ölse imamlara piyango vuruyor sanki: sela verecek para, ölüyü yıkacak para, yasin okuyacak para, kırkını okutacak para, sene devriyesi para. rahmetli babam 2008 yılında vefat etti. memleketim adana'ya izmirden geldim, babamı defnettik. (nur içinde yatsın) tek çocuğu ben olduğum için akşamına çok kalabalık içinden birisi kuran okuyup yanıma geldi ve mahallenin imamı olduğunu, cenaze işleriyle kendisi ilgilendiğini vs söyledi. acılar içinde içim babamın gidişine yanarken herif meğer para istiyormuş anlayamadım, komşumuz isa amca uyardı: "imam efendinin parasını ver" diye. ben cebimden para çıkarırken imam bana "normalde bu işler çok para tutar ama siz 400 tl verirseniz olur" dedi. işte böylesi bir meslek olarak kaldı imamlık bende
  • turkiye cumhuriyet'nde kac tane kadrolu ımam mevcut?

diyanet'in butcesinin yetmemesi cok normal. (bkz: diyanet'in parasını bitirip ek bütçe istemesi)
  • öğretmenler, 3 ay tatil yapıyor diyenlerin neden olduğu durumdur. hayırlı olsun türkiye !!!!
hesabın var mı? giriş yap