• cumhuriyet'in haberine göre 2020 itibariyle getirilecek zam paketi içerisinden bir detay. temmuz'da 618 lira'dan 1500 lira'ya çıkartılan kayıt ücretinin 2020'de 1838 lira olması bekleniyormuş. 2020'yi kaç lira ile kapatacağız acaba.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…k_zamlar_geliyor.html
  • bütçe açığını kapatacağı için sevindirici haberdir. çok sevindim.

artık çoğu yerde wifi ile internet kullandığım ve telefonla konuşmadığım için yeni aldığım yurtdışı telefonu kaydettirmedim. gider xiaomi alırım yine de yerli telefon almam.
  • 2017 temmuz ayında çin’den kardeşim için getirdiğim mi6’ya 150tl vermek fazla gelmişti. yeni gelecek güncelleme! ile 2,5 senede imei kayıt ücretine %1100’ün üzerinde zam gelmiş olacak.
    ancak anlayamadığım bir şey var: mevcut kur ve bu imei ücreti ile hala yurtdışından getirmek kurtarıyor mu ki? bayadır kontrol etmiyorum piyasayı.d

edit: bilgilendirme yapan herkese teşekkürler. amiral gemisi telefonlarda yurtdışından telefon getirmek, hala oldukça avantajlıymış.
  • 3310 kullandığım için beni alakadar etmeyen zamcık. hiç birşeyi haketmiyoruz, aslında 3310 bile haketmiyoruz.. ne üretiyorsun da neyi hakedeceksin, önüne gelen mühendisim demeyi çok iyi biliyor

edit : mühendisim diyenler içerlermiş galiba. milyar dolar lazımmış, devlet desteği lazımmış. yarı iletken fabrikan yok, sanayi yok, şu yok bu yok para yok. girişimcilik hiç yok... 39 ford yapamıyoruz ayıptır.
  • maksadın farklı olduğu zamdır.

venezuela da böyle böyle açlık sınırına geldi. böyle halk olduktan sonra saray içinde keyif süren çok olur.
  • daha çok fucking istiyoruz doymadık doymuyoruz daha çok lütfen
  • (bkz: vur joker vur)
  • milletimiz fakirleştikçe lüks sepeti değişiyor. bizden başka herkesin sıradan ihtiyacı bu tür absürt vergilerle lükse dönüşüyor.
  • almicam amk, inadına vestel'inizden telefon almicam. verdiğim haracı sayarsınız yerli üretim iğrenç kalite telefonunuza.
  • az bi tutardır, üretmeyen ülkelere müstahaktır. mümkünse s.ksinler bide.
hesabın var mı? giriş yap