• başlıklarına gelen ilginin yarısının imlâ hatası yüzünden gelmesini isteyen yazarlardır. normalde başlığa gelecek kişi sayısı 15-20 iken; imlâ hatalı başlığa, "ehehehe dur şuna bir laf da ben çakayım!" diye 15-20 kişi daha gelir ve başlık birden popüler olur. sonra o başlıktaki imlâ düzeltilir ve başlık altındaki, başlıkla ilgili espriler şakalar bir boka yaramaz hâle gelir. neden? çünkü başlığı açanın o içi geçmiş espriyi kullanmasının yanı sıra, başlığa hıyarım var diyene tuzlukla koşanlar gibi koşup gelenler olup illâ espri yapıp fav kasayım derdine düşerler.
  • ekşi sözlük'ün eskisi gibi olmadığının kanıtıdır.
  • son dönemde türeyen sorunlu bir grup yazardır. bunu kasıtlı yaptıklarından eminim kendi adıma. sabah sabah kaç tane başlıkta rastladım. kendi adıma entry içeriğinde imla hatası yaptıysam 20 kere girip editliyorum, okuyan rahatsız olmasın diye. adam başlıkta "tarih" yerine "tarhi", tanrı yerine "tanırı" vs yazıyor, bunlar da hep sarkastik başlıklarda oluyor. amaçları sözlüğün kalitesini düşürmek, özensiz bir foruma çevirmek diye düşünüyorum.

haftada 2 kere böyle hatalı başlık açanların başlık açma yetkisi bir hafta iptal edilmeli diye düşünüyorum ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap