• pek çok e-ticaret sitesi arasında bir diğeri. yetenadır* e-ticaret sitesi.
  • kısaca bir affiliate sistemidir. güzel düşünülmüştür ancak sistemin çok fazla eksiği bulunmaktadır. örneğin ürün detay sayfasında, ürün açıklamalarına katiyen müdahale edemiyorsunuz. izin yok. aynı zamanda google'da rekabet edebilmeyi sağlayan en önemli unsurlardan biri olan seo, meta tag'lere hiç bir şekilde müdahale ettirmiyor. google'da üst sıralara çıkabilmeyi deneyemiyoruz bile. sike sike google adwords 'e reklam vermek zorunda bıraktırıyorlar yani.

bunun dışında tasarıma tartışmasız müdahale edemiyoruz. haliyle bütün incir.com sitelerinde kızılay dağıtmış etkisi mevcut.

ürün fiyatları rekabetçi değil. örneğin fırsatlara girdiğimizde en yüksek indirim olan bir ürünü (örneğin %33 indirimli bir ürünü) google 'da arayınca sizden çok daha ucuza satan en az 30 site bulabiliyorsunuz.

bu haliyle attığımız taşın ürküttüğümüz kurbağaya değmesi mümkün deği.*
  • siparişi keyfine göre iptal edip, hacı kusura bakma, biz bunu iptal ettik, paranı da iade ederiz bi ara diye mail atan website. bu saatten sonra thh akar!
  • referans sistemi ile üye kabul etmesi ve tüm site tasarımlarının aynı olması ile para kazanmak isteyen ve bunun için başka para kazanmak isteyen insanların heveslerini kullanan girişim.
  • yaklaşık bir saattir 502 bad gateway hatası veren ve tüm iştiraklerinin e-ticaret sitelerini bakıma alan hede. allah seolarına zeval vermesin.
  • bu sisteme 1 ay önce girdik , riski azaltmak için 3 arkadaş girdik ama bin pişman olduk , adamların amaçları mal felan satmak değil. her siparişimizde rezil olduk, amaç zaten yakın çevrenizdeki insanlara referans olup satış yapmanız, ama dediğim gibi amaç satış yapmak değil, yani sizi yakın çevrenize rezil ediyorlar , parayı aldıktan sonra , satışlarınızı dikkete alan yok, siparişleriniz 1 haftadan önce pek gelmiyor, her siparişten sonra mesaj çekmeniz gerekiyor, bu ürün niye gelmedi, nerde kaldı gibisinden.bu devirde 13 günde ürün gelirmi kardeşim ispanyadan alışveriş yapsan 5 günde geliyor düşünün artık, sanki malı üretip gönderiyorlar. rezilliğin bini bin para kısacası , sakın üye felan olmayın , ayrıntısını bilmiyorum ama kanunları resmen dolandırıcılık. herkesin uzak durmasını tavsiye ettiğim sözde e-ticaret sitesidir.
  • bıktıran oluşum. etrafımda tam 10 kişi bu sisteme üye oldu ve ikide bir bana "üye ol abi", "aman unutma eksiğin gediğin varsa benim siteden alışveriş yap lütfen" diyor sağolsun arkadaşlar. üye ol dedikten sonra sistemi ve kazançlarını anlatmaları da cabası. bıktırdı artık!. ayrıca ürünlerin büyük kısmı piyasadan yüzde 20 pahalı ama 700 tl hediye çekleri varmış, maximum 50 tl lik indirim yapabilirlermiş ama en az 200 tl lik alışveriş yapmam lazımmış. böyle bir de abidik gubidik durumları sanki sormuşum gibi bana anlatıyorlar.

bunların umarım bir üye üst sınırı vardır. kolay para kazanma heveslisi çok! yakında hepsi minimum puanları tutturmak için birbirinden alışveriş yapar hale gelecek bu üyelerin. bir de altımda şu kadar üye var diye patronluk durumları var ki üyelerin, beni benden alıyor.
  • tırt olan sistem.bilale anlatır gibi anlatacak olursak,şimdi arçelik marka saç kurutma makinesi alacağımızı farz edelim. google'a "arçelik saç kurutma makinası" yazarsak hiçbir zaman sizin siteniz çıkmaz. "en ucuz arçelik saç kurutma makinası" yazarsak da çıkmaz.hepsiburada çıkar gitti gidiyor çıkar. bunların altında da çıkmaz. neden ? sistem google aramarlında sıralamanı yüksetlmen için reklam yapmana izin vermiyor.anca google'a reklam verip en üstte "reklam" yazarak çıkmasını sağlarız. ne kadara mal olur ? çok paraya. çok paradan kastımız nedir ? hedeflediğiniz kar planlamasının yüzlerce,binlerce katına.
    hadi diyelim evi sattık,verdik 1 ay reklamı.en üstte sen,senin altında hepsiburada çıktı.artık nerdeyse hiç kimse(bu istisnaya deyineceğim) ilk gördüğü siteden alışveriş yapmıyor,fiyat araştırıyor.müşteri açtı 2 siteyide. e pahalı senin ürün. neden mi ? senin sitendeki ürünün karını sen alacaksın,incir alacak,senin üstündeki bayi alacak dolasıyıla fiyat fazla. ayrıca hepsiburada tedarik departmanı senin incirinkinden 10 kat daha büyük. senin incir.com'un amacı bayi kazanmak iken hepsiburada ürün almaya/satmaya çalışıyor. adamların tek amacı bu. baş edebilmen imkansız.
    akakçe v.b. robotlara reklam verelim diyelim,e veriyorlar zaten.fakat bu sitelerde en önemli şey fiyat. seninki zaten pahalı.çıktı 3. sayfada. kimse görmedi bile.ordan da müşteri gelmedi.
    e istisna vardı ne oldu ? o istisnalarla senin reklam paranın %1 anca çıkar.
    facebooktan reklam yapsak ?anca eş dost ayıp olmasın diye aldı diyelim. laf arasında da söyledik gel bayim ol diye. adam oldu. açtı siteyi. o nasıl para kazanacak ? en baştan aynı adımları düşündü. dedi ben şu eşi dostu alt bayii yapayım.artık burda saadet zincirine bağladık. e hani olay network marketing olayıydı. ne oldu?
    kısacası tırt olan sistem.
  • arkadaslarimin sisteme gireyik diye kafami siktikleri sistem. evden calisiyorum diye issiz saniyor bu mallar beni, e gir bak sisteme cok kazanirsin diyorlar. sisteme girmis biri 6 ay olmus, ne kadar kazandin diyorum 800 diyor. kac para verdin diyorum, 900 tl giris icin reklamlarla falan 1250. ne kadar kazandin diyorum, 1500 tl. e sik kafali, benim zamanimi yediginiz surede ceviriden kazaniyorum ben o parayi. 8 ayda 300 tl kazanmis. ama cok umutluymus falan. offff
  • keko kocamın parasını bayıldığı ve herhangi bir faaliyette bulunmadığı ortaklıktır. yada adı her neyse...
    3 - 5 bişicikler alın da namımız yürüsün.
    yeşillendirenler uygun fiyata üye yapılır :p
hesabın var mı? giriş yap