• 11 temmuz 2018 ingiltere hırvatistan karşılaşması

yapan adamların oynadıkları oyunun kurallarından da fair play'den de bihaber olduğunu gösteren güldürücü ve kendi başlığını hakeden olay.

senede milyonlarca pound kazanan futbolcular, zabıtadan kaçarken kovalıyor mu diye arkasına bakan işportacılara dönmüş. cüneyt çakır farketmese gol de geçerli olacak zaten, değil mi dahiler?

ayrıca pozisyon ofsayt.

işin ilginç tarafı ingiltere panama karşılaşmasında aynı gerizekalılığı ve şerefsizliği panamalılar yapmış, ingiliz basını bunları yerin dibine sokmuştu.
  • kurala göre ingiltere'nin yarı sahasında hırvat oyuncu yoksa ingiltere santra yapabiliyor. santra iptal edildiğine göre varmış demek ki. fair playlik bir davranış değil ama kural kitabı uyanık olan takıma bu şansı veriyor.
  • tam görülmese de şu video'da 10 hırvat futbolcu saha dışına çıkıyor, kurallara göre santranın yapılabilmesi için santra yapan tarafın yarı alanında ve orta yayın içerisinde rakip futbolcu bulunmamalı, yani cüneyt çakır tüm hırvat futbolcular dışardayken başlama düdüğünü çalsa ve oyun başlardı bu bir kural hatası olmayacaktı. orada da ingiliz futbolcular bunu fark ettiler muhtemelen ama öncelikle hakemin başla düdüğü çalması gerektiğini akıl edemediler, o nedenle yaptıkları santra geçersiz oldu. (he gerçi pozisyon ofsayt orası ayrı) ben olsam orada cüneyt çakır'a düdüğü çal diye baskı yapardım. bakarsın düdüğü çalası tutar sonra gelsin beleş gol. :)

yıllar önce beşiktaş bir gol atmış, golün ardından 10 futbolcu birden hocaya koşmuştu. sadece rüştü olayın farkına varıp maçın başlamaması için orta saha yayına doğru koştu. rüştü'nün uyanıklığı ve hakemin maçı aradan zaman geçmesine karşın başlatmayışından ötürü beşiktaş gol yemekten kurtulmuştu. şuradan da ilgili haberi buldum merak eden varsa okusun.
  • beşiktaşın gol yemekten kurtulması bir yana hafızam beni yanıltmıyor ise bu şekilde rakip takımın yanlış sevinmesinden dolayı atmış olduğu gol de vardı.
hesabın var mı? giriş yap