• tinder'ın afilisi.

bu tarz bütün uygulamalarda olduğu gibi bu uygulamada da erkekler için mesaja cevap alma yüzdesi oldukça düşük. ya da benimle alakalı bir şey bu.*

uygulamanın yapmaya çalıştığı işi anlıyorum aslında. işte buraya orta-üst düzey çalışanları toplayalım. insanlar kişisel bilgilerini ve ilgi alanlarını yazsınlar. yakınlarsa kahve falan içip gerek iş gerekse arkadaşlık ağlarını(network'ün türkçesi nasıl?) geliştirsinler vs. bana sorsalardı tagline'ı; "datingden daha fazlası!" olurdu cevabım.

hatta uygulamada planlanan seyahatlerinizi de profilinize ekleyebiliyorsunuz. fakat anlamadığım şey; niye bir insan ekim ayında güney afrika'ya gideceğini falan profiline ekler ki. facebook'ta falan anlıyorum da hiç kimseyi tanımadığın bir platform bu. neyse.

profiline baktığınız kişilerle ortak noktalarınızı rahatça görebiliyorsunuz. yani uygulama size bak bu adam/kadın ile iyi anlaşabilirsin diyor. aynı netflix'in izlediğin filmlere/dizilere eşleşme göstermesi gibi. mamafih ortak yönleriniz çok olsa da etkileşim almanız yine düşük olacaktır. bu muhtemelen iktisatçıların konusu. arz talep ile ilgili bir durum.

uygulamada kişisel bilgiler bölümüne; işinizi, yaşınızı, varsa çoluğunuzu çocuğunuzu, sigara içip içmediğinizi, vücut yapınızı ve bunun gibi birçok şeyi ekleyebiliyorsunuz ve bu; biri profilinize baktığında ilk göze çarpan detay oluyor.
    birkaç günlük deneyimim sonucunda söyleyebilirim ki; ben hiç bu kadar fazla "atletik" vücut yapısına sahip kadının olduğu bir uygulama görmemiştim. herkes atletik vücutlu(ymuş!). ha bir de meslek olarak designer. herkes designer.

ezcümle; eğer bu tür bir platform arıyorsanız, beklentiyi yükseltmeden vakit geçirmek için iyi bir seçenek.

ego maymunu has winked you!
    ;)
  • (bkz: a la la la la long) adlı şarkılarıyla da bilinen bir reggae grubudur
  • bir arkadaşımın beleş kullanma yolunu bulmuş.

dediğine göre uygulamadan profilini silmek istediğinde, nedenini soruyormuş. sen "çok pahalı, onçün" dersen, kullanman için süre veriyormuş. ve öööylece kullanabiliyormuşsun.

evet...
  • 1968 yilinda kurulmus hayli meshur reggae müzik grubudur. 97 -2000 arasinda bütün dünyayi gezip konser vermislerdir. 1987 yilinda one way adli albümlerinde bad boys adli parcayi yapmislardir. parca acikcasi gruptan daha meshur olmustur.
  • birilerinin bunu söylemesi gerekiyordu söz konusu uygulamanın geliştiricilerine ben söylemiş olayım madem. abicim siz manyak mısınız? dünyanın neresinde kadınların bir çöpçatanlık uygulamasına para verdiği görülmüş? bu kadınlara gece kulüplerine girişlerde dam sormak kadar saçma!

zira hanımefendiler de profillerinde uygulamaya para vermediklerini dolayısıyla da gelen mesajları, wink'leri göremediklerini vs. belirtmişler. ulan madem kör takılıyorsun uygulamanın içinde o zaman ne amaca hizmet hala oradasın? belirtmeyenler de zaten uygulamanın nasıl çalıştığını hala anlayamamış hanım efendilerdir. onlara da sorum şu olacak: madem aylardır buradasınız hiç mi, merak etmiyorsunuz neden eşleşme ya da wink alamadığınızı?

çok komik aslında bir sürü insan girip eşleşme bekliyor olmuyor-olmuyor-olmuyor... bir süre sonra durum fark edilince muhtemelen "haaa bundan böyleymiş demek ki, verelim parası neyse de çirkin olmadığımızı onaylatalım bari!" diyecekler. *
  • sıkça bob marley ile karıştırılan reggae topluluğu. reggae dendiğinde ilk akla gelen efsane isim bob marley ile karıştırılmalarına karşı çıkmayacaklarını hatta ve hatta bundan gurur duyabileceklerini düşünüyorum.

a la la la long (sweat) / bad boys en bilindik parçalarıdır.
  • bad boys şarkıları enfestir, dinlemeye doyum olmaz.
  • dating app lerden biri.
  • instagramda sürekli reklamı çıkan tanışma uygulaması. boys(genç erkekler) tinder kullanır men(adamlar) bu uygulamayı kullabır diyor reklamında. tinder olsam dava açardım ama güzel reklam bence.
hesabın var mı? giriş yap