• her gün yapılan spora rağmen, tartıya çıkıldığnda bir sene önceki kilosundan fazla olduğunu gördüğü andır. *
  • bi de farkina varmamissindir ya, o yuzden kotudur. hemen bir sorgulama gelir, layn ne yedim de ne zaman aldim bu kiloyu deyu..sonra parcalar yerli yerine oturur..zannettin ki, o hayvanlar gibi yedigin ogle yemegi yememissin sayilacak, o aksamlari usul usul kasiklamaya basladigin nutellari vucudun farketmicek? yani boyle usul usul goturursen yemekleri, vucudun tamam ya hadi ben gormedim, tamam cevirmiyorum yaga falan dicek sandiniz di mi? di mi?
  • -karnim sismis, yemek yedim ya ondan. birazdan iner iner.
    - bi sislik var ama iner birazdan ya dur soda iciym ben.

gibi ic konusmalardan sonra o sisligin hic inmedigini farkettiginiz andir. kabullenme zamani gelmistir, kilo aldiniz.
  • dolabınızı yazlık-kışlık yerine olan-olmayan* şeklinde ayırdığınızı anladığınız andır.
  • göbek deliğinizin pamuk toplamaya başladığı andır.
  • tshirt giyildiginde gogusten asagi kisminda hafif(!) bi bombe olusmasi, eskiden gogusten dumduz inen tshirtin artik gobegin ustune konmasi.
  • kış olduğu için giyemediğiniz eteği giymeye karar vermişsinizdir, dünden ütüleyip bugüne hazırlamışsınızdır, sabah olmuş giymişsinizdir ve biraz darlaştığını farketmişsinizdir :(( böhüüühüü moralim çok bozuuuk :(
  • aslında insanın şişmanladığını kabul ettiği anın ta kendisidir. "biraz kilo mu aldım?" paranoyasını "yok vücudum şişti ya havalardan mıdır nedir? ödem var." ya da "dün çok yedim ya insan üç tabak makarna yiyince ertesi gün biraz tombik hissedebilir." ve hatta "kabız oldum ya ondan normal biraz ağır olmam." gibi tesellilerle inkar eder şişman kişi.

ama bir an gelir ki inkara yer kalmaz, çünkü kıyafetlerin içindeki yerde, gözle görülmesinin yanı sıra sıkışan ve taşan etlerle de kanıtlanan bir azalma peydah olmuştur. şişmanlığın insanın yüzüne tokat gibi çarptığı an işte bu andır.
  • yazın güneşte göbeğinizin katlanma yerlerinin beyaz diğer yerlerinin bronz olduğu andır
  • kadınlar için normal bir durum olsa da, erkekler için koşarken memelerinin sallanmaya başladığı andır. merdivenden hızla inerken de gözlemlenebilir. evet memeler. göğüs değil artık onlar. bildiğin bıngıl bılgıl meme.
hesabın var mı? giriş yap