• olmamış insanları barındıran platform. az kendinize gelin yav. sakin.
  • bu uygulamayı ilk kez 2013 yılının sonlarına doğru kullanmaya başlamıştım. o zamandan bu zamana neleri değiştiyse genel olarak iyi olmak yerine kötüleşti. timeline'ın kronolojik olarak akmamasına bile alışmıştım ama bu son haliyle timeline'a bakarken gerçekten acı çekiyorum. iyi özellikleri yok mu? tabii ki de var. beğendiğimiz paylaşımları koleksiyon olarak kaydetmek, hele hele bunları kendi içinde başlıklara ayırmak, son zamanlarda bu uygulamanın en çok kullandığım özelliğidir. story kısmını da severek kullanıyorum. tabii daha çok bakarak. igtv kısmına pek bakmadım. açıkcası ona da sırf ön yargı olarak bakmadım.

ilk kullanmaya başladığım zamanlar ilgi alanım içinde yer alan her şeyi tek bir platformda takip edebildiğim için çok sevmiştim. ki o zamanlar takip ettiğim kişilerin sayısı 1500'lere kadar çıkıyordu. günümün rahat 1 saatini bu uygulamada oluşturduğum timeline'a bakarak geçiriyordum. tabii ki de takip edeceğim kişileri yine aynı şekilde düzenleyebiliyorum; ama en büyük eksisi, artık eskisi gibi ilgi alanım içinde yer alan konularda yeni keşifler yapamamak. şu an bu uygulamadan yana yaşadığım hayal kırıklığının nedeni de bundan kaynaklanıyor. son zamanlar bu uygulamanın keşfet bölümüne bakmaya bile dayanamıyorum. bu uygulamada saatlerini harcamış biri olarak söylüyorum bunu da.

o zamandan bu zamana ilgi alanı olarak takip ettiğim hesapların bir listesini de yapmak istiyorum. yeni şeyler keşfetme adına bu alanlara ilgisi olanlardan öneriler bekliyorum:

dövme sanatçıları, müzeler, ressamlar, dijital ressamlar, illustratorler ve çizerler (işi çizmek olan insanların sadece yaptıkları eskizleri paylaştıkları yan hesapları) heykeltraşlar, mimarlar, fotoğraf sanatçıları, doğa fotoğrafçıları, portre fotoğrafçıları, instagram modelleri(ee olsun artık o kadar) birkaç ünlü kişi ve ilgi alanıma giren kurumların hesapları. kendim gibi amatörler ve kişisel hesaplar.

edit: imla
  • önceden televizyona çıkıp ünlü olmaya çalışırdı insanlar şimdi burada ünlü olmaya çalışıyorlar.
  • periyodik olarak nefes almak için haftada bir telefonumdan kaldırıp birkaç gün sonra yeniden yüklediğim bağımlılık yapan sosyal medya uygulamasıdır.
  • keşke araba kullanırken hikaye atan insanlara en az 2000 tl para cezası kesilse. insan müsveddeleri. yani kendi canınız umrunuzda değil başka insanların canına kast etmeyin.
  • ya olm siz ne anlatıyorsunuz lan allaşkına. bu kadar mı işsizsiniz. yok mutluluğum gösterilebilecek bişey olsa, yok o kızlar neden düşüyormuş. haha ya olm kullanmak istiyosan indir istemiyosan kullanma. cidden aklınızı mı kaçırdınız siz. indirmesi ve takip etme seçenekleri isteğe bağlı bir uygulama bu. hayır hadi sözünle yaptığın tutan biri olmakta zorlanıyorsun diyelim ve indirdin. eee herkesin ilgi alanı ile muazzam hesaplar var. kendi hesabını gizle onları takip et.

arkadaşlar cidden böyle ağlaklık yapınca düşmüyor asıl. çevremdeki bütün güzel ve akıllı kadınlar "ne diyor bu looserlar ya haha" diye dalga geçiyor sizinle.

hayatımda instagram boklamak kadar yıkık bir hareket az gördüm.
  • tek kullandığım sosyal medya platformu. ondan da vazgeçtiğim gün tamamen özgürleşebilcem.
  • dolandırıcıları destekleyen uygulamadır. bu uygulama uzerinden urun satmaya calisan binlerce hesap var. bazilari duzgun is yaparken bazilari ise dolandırıcılık peşinde. sorun dolandırıcılık olayindan ziyade instagramin dolandırıcılara destek olması. ben etrafimi hep uyarmama ragmen bu sitelerden alisveris yapan bir yakinim malesef dolandirildi. evim34guzel isimli 31bin takipcili hesap guya nevresim takimi vb ev tekstili satiyor kapida odemeyle. urun yolluyor ve gonderilen urunun istenenle alakasi yok. internette aratinca bircok kisiye yırtılmış eski alakasiz urunler yollayan bir hesap oldugu goruluyor. instagramdan bu sekilde urun alip dolandirilmak zaten isin asil salakligi ama gercek sorun dolandirilmak degil. biz bi salaklik ettik dolandirildik bari baskalari dusmesin ayni tuzaga diye sikayet edelim diyoruz ama hesap engelledigi icin sikayet etmek mumkun degil. ben kendi hesabimdan girip şikayet kismina giriyorum ama o da ne???

instagramin dolandiricilik ile ilgili bir sikayet inceleme kategorisi yok!!! benzer bir kategori bile yok!!

yani instagram icin dolandiricilik sikayet edilemez birsey ve instagrami kullanarak özgürce istediginizi dolandirabilirsiniz. sadece yaratici olmaniz yeter. instagram size dokunmacak ve uzun sure çarkınızı rahatça dondurebileceksiniz!!

son not; ben dolandirilmadim ve hatta buradan alisveris yapmamasi konusunda inatlastigim biriydi. ama genede sikayet edilemiyor olmasi canımı sıktı.
  • herkes influencer bu amına kodumun yerinde. iki like alınca milleti influence ettik sanıyorlar herhalde.
  • story reklamlarından fenalık getiren app. influencer marketing denen saçmalık yetmezmiş gibi bir de alakasız firmaların sponsorlu hikaye reklamları başladı.

şu an aktif olduğum başka bir sosyal mecra yok ama o kadar boğucu ki şu reklam olayı, sırf bu yüzden instagram’a da elveda demek üzereyim.
hesabın var mı? giriş yap