98 entry daha
  • bugün cuvalladi resmen.
    sabahleyin 123 alıcı ekleyerek bir bayram mesajı attım. biraz kasarak yolladı.

şimdi birisini alıcılara ekleyip eklemedigimi merak ettim ve kimlere yolladığımı kontrol etmek için mesajı acmak istedim ama ne mümkün.

acayip bir seyler oluyor ama mesaja bir türlü bakamıyorum. dondu kaldı alet resmen.

ben de bi soft format atıp mesajlar ana sayfadan o buyuk mesajı sildim de normale dondü makina.

daha önce böyle sacmalarken görmemiştim.
  • en büyük artısının güncellemeleri aynı anda tüm dünyaya dağıtması olduğunu düşünürdüm. nokiada bölge kodunu falan değiştirmek için taklalar atardık ki güncelleme alan ülkelerden olabilsin diye. o olaya da kılım amk, bölge bölge dağıtmak da ney ver isteyen herkes çeksin internet diye bişe var amk

samsung hiç kullanmadım ama okuduğum kadarıyla onda da öyle bişeyler yapıyorlar ki son sürümü bir an önce indirelim diye.

2 yıldan fazladır ip4 kullanıyorum. ilk aylarda gelen her güncellemeyi jailbreak yoksa anında alıyordum ve büyük bir güven veriyordu bu durum.

son aylardaki acizliğine bakıyorum da telefonun, keşke güncelleme vermeseydin be apple diyorum.

4.2.1 veya 4.3.3 olarak kalsaydı telefonum keşke. hem pil ömrü çok daha iyiydi hem de böyle yerlerde sürünmüyordu performansı.

bence ios 5 ve 6 arasında telefonu bu kadar düşürecek bir gelişme de yok. özellikle yapıldığını düşünüyorum ki yenisini almak isteyelim.

ha bu arada telefonum tam garantisi bitecekken bozuldu ve yaklaşık 1 yıl önce sıfırıyla değiştirildi. yani şu an kullandığım alet 1 yıllık sayılır, yani yıpranma payı da yok o kadar.

geçen hafta kardeşime ip5 aldık vodafonun kontratıyla. ilk incelerkenki hızını ve akıcılığını görünce ip4 ün ilk zamanları geldi aklıma. aynen böyle idi. sonra ip5 in bir kaç güncelleme sonra düşeceği aciz durumu görür gibi oldum ve telefonu kardeşime uzattım sessizce. ha cihazı hızlı kullanabilmek için 1 yıl yeterli bir süre diyosan orda duracaksın. dediğim gibi yeni os de eski aletin donanımının kaldıramayacağı çok şey yoktu.
    veya apple denyosu 1 yıllık donanım koyuyor aletlere diyebiliriz. yetmiyo işte, her yıl telefon değiştirmek zorunda mıyız lan. keyfim isterse alırım sana ne. ama benim telefonuma 1 sene sonra "yeni sistemim süper ama senin makina eski, kaldırmaz bunu" diyosan hasiktir derim sana.

aha buraya yazıyom, ip5 en çok iki sene sonra sik gibi olacak. her güncellemeyi aynı gece alabilecek ama. mp3 ten zil sesi yapabilen ios 8 için yeterli gelmeyecek donanımı.

gelmesin amk güncelleme, şimdiki aklım olsa 4.3.3 den sonra güncelleme almazdım.

bundan sonra iphone almayacam o oldu amk.

xperia z yi gözüme kestirdim pusuya yattım, biraz da android takılalım bakalım. varsın güncelleme de anında gelmesin.
  • ipad de 6.1.3 olanı pil yönünden 5.1.1 e göre çok gerilerde. mini etek giyip çekiştiren kadınlar geliyor aklıma direk.

keşke 7 ye kadar güncellemeseydim diyorum ama onda da başka boklar olacak kesinlikle.
    buglar diyelim neyse hadi
  • açık kodlu olmamasının bir sebebi de eski cihazları yavaşlatacak kodlar bulundurduğu içindir belki de.
  • app2app, dosya indirme ve paylaşma gibi şeyler olsa aslında güzel işletim sistemi.
  • bunu kullanan cihazlar için " bilgisayarı açmaz oldum hiç aratmıyor " diyenlerin çok sıkıcı olduklarını düşünüyorum. insanın hiç mi torrent le veya herhangi bir içerik indirmeyle işi olmaz ya?

android olsa anlarım ki ben de söylüyorum o sözü.
  • ilk tanıştığım zaman çok heyecanlanmıştım. telefon + tablette epey de kullandım ama artık benim ihtiyaçlarımı minimum seviyede bile karşılamıyor.

evdeki son ios cihazı da elden çıkarttık.

elveda ios.
  • kızım ille de ipad isterim dedi ve evimize ios lu bir cihaz girdi yıllar sonra..

harbi iyi ki telefonda bırakmışım bu salak os'yi. nerden başlasam bilmiyorum, nerden baksan tutarsızlık, ahmakça..
  • 2013 de bırakmıştım ben ios 'u, bu sene ipad alarak tekrar kullanmaya başladım.

aman allahım ne olmuş lan bu böyle, her uygulamadan reklam fışkırıyor, öyle böyle değil, chrome dan sözlük okuyamadım yeminle. ben bırakırken de reklam vardı ama böyle küçücük tek satırlık gif ler, banner lar falan vardı aşırı rahatsız etmiyordu. şuan tam ekran video çıkıyor yuh anasını satayım.

çocuklar için birsürü oyun yükledim, oyuna girmek için 40 takla atıyorsun reklamdan kaçıp.

cep telefonunda androidi ya root yaparak adaway ile, veya rootsuz adguard ile kullanıyorum ve ne tarayıcılarda ne de uygulamalarda reklam görüyorum.

şimdi karar verdim ipad i satıp mipad 4 alacam. yasakları, sınırlamaları yetmezmiş gibi bir de bu reklam bombardımanı ile ios hiç çekilmez olmuş.
171 entry daha
hesabın var mı? giriş yap