546 entry daha
  • (bkz: irecep)
  • bir yıllık sigara parası.

bir karar verdim. yılbaşından beri sigara içmiyorum. eğer 2010 31 aralığa kadar sigara içmezsem 1 ocak 2011'de kendime hediye edicem bir tane.

sonra aklıma geldi lan şimdiden al işte nası olsa içmiyon dedim. biraz düşündüm, birbirimizi kandırmayalım canım şimdi alsam haftaya sigaraya da başlarsın sen dedim bana.

yemedim yani. sigara da içmedim. bekliyom. prensipli adamım sonuçta ben.

edit: unutmuşum la yazmayı. 22 ekim 2010 tarihinde carrusel du louvre apple store dan iphone 4 ü almış bulunmaktayım. ve evet 31.12.2009dan beri sigara içmiyorum. her sene iphone alabilirim.
  • operatör kullanım detaylarını inceleyince görüyoruz ki 5-10, en fazla 15 dakkada bir mail sunucusuyla bağlantı kuruyor. tabi eğer anında ilet seçeneği seçiliyse ki eğer seçili değilse pek anlamlı olmuyor bence.

öyle adamlar var ki çeşitli forumlarda falan, telefonun parlaklığını azaltıp (bu kabul edilebilir) push özelliğini kapatıp mail checki anında iletten elleye çevirip, interneti kapatıp vs.. şarjını maksimize etmeye çalışıyorlar..

kullanmadığın sürece 3g yi kapatmanın dışında bir şeyler yapmak telefonun amacına ters arkadaşım. niye aldın bunu o zaman. mobil olarak bilgilerine erişebilesin diye.

yoksa git 1100 al bir hafta gitsin şarjın.
  • itunes üzerinden her şeyi yedekleyip restore sonrası tekrar yükleyebiliyorsun telefona. ama hepsini paket olarak almak zorundasın.

dün pil problemleri yüzünden restore yaptım, itunesa yeni telefon olarak gösterdim bu mereti. içindeki tüm bilgilerin silineceğini biliyordum. bu yüzden fotoların yedeğini aldım.

gerçekten her şey silindi. işcep i bile tekrar aktive etmek zorunda kaldım, garanti cep şubesini halen aktive edemedim. tüm bunlar önemli değil ama mesajlarım da silinmiş haliyle ve bir şekilde geri getirme yolu yok. (komple geri yükleme yaparsam mesaj da geri gelir ama sadece mesajı gere getirmekten bahsediyorum) bu noktada çok canım sıkıldı. sevdiceğin güzelim canım mesajları artık yok. nokiadan geçerken buna, ovi suite ile sadece mesajları çekmiştim, mail kutumda duruyor öylece. bu alette yok amk
  • bu cihazları yurt dışından almamak lazımmış bence. tabi türkiye'de yaşayanlar için diyorum. yoksa adam pariste oturuyorsa berlinden mi alsın amk

ben aldım bitane yurtdışından iphone 4 ve şu an cihazım bozuldu, garantisi devam ediyor ama türkiyede hiç bir işe yaramıyor bu garanti. bir yolunu bulup aldığım yere yollamam lazım.

alırken çok uyguna almıştım burdaki fiyatlara göre ama risk işte. bir daha alacak olursam kesinlikle tr den alırım.

edit: sorunun ne olduğunu soran çok oldu

10 gün öncesine kadar hiç bir problem yoktu, birdenbire sorunlar çıktı. üstelik yere düşmedi, sıvı teması olmadı. bir anda patladı bir şeyler.

edge de telefon hiç çekmiyor, ya da çekiyor görünüyor ama arayan ulaşamıyor ve ben arama yapamıyorum hemen servis yok yazısı çıkıyor bu durumda

3g de açık havada ve merkezi yerlerde problem yok, ancak kapalı alanlarda o da çekmiyor. yani anlayacağınız gün içinde yarı yarıya ulaşılabiliyorum ancak.

operatördendir diye operatör değişikliği bile yaptım ama sorun devam ediyor. bazen de mikrofondan ses gitmiyor karşıya. viber gibi programlarda hiç sorun yok, mikrofon kusursuz çalışıyor.

anlamadım gitti arkadaş, ne yapacağımı bilemedim. bilkom, vodafone,turkcell hepsine başvurdum hiçbiri kabul etmedi.

son çare olarak paristen aldığım telefonu ingilteredeki arkadaşıma yolluycam, ordaki apple store a gidip değiştirin şunu diyecek. bakalım bunu paristen almışsın burdan işlem yapamayız mı derler, yoksa itiraz etmeden tamir/değişim mi yaparlar göreceğiz.

edit2: telefon factory unlock, microsimkartlı yani kırılma değil, defalarca restore yaptım, yeni bir telefon olarak tanıttım ama olmadı.

edit3: telefonu ingilterede yenisiyle değiştirdiler
  • telefonum birden bire bozuldu, kullanılmaz hale geldi. çekmiyor, ses gitmiyor ve pili 3 saatte bitiyordu. türkiyede garantisi sökmedi, dün ingiltereye yolladım arkadaşla. apple store a gidip kafalarına çarpacak, yenisini verirlerse getirecek.

lakin, 3 gündür kullanamıyorum, ve eksikliği baya hissediliyor.

edit: yeni bir iphone vermişler arkadaşa. ehehe
  • cebine telefonun hoparlör olan kısmı üste gelecek şekilde koyarsan home tuşunun tutukluk yapma riskini epey azaltırsın. bu şarj yerinden giren tozlar aleti tekletiyor.
  • çoğu insan kullandığı eşyaların en iyisi olmasını ister. ancak herkes en iyi arabayı alamaz. almak ister ama alamaz. parası yetmez.

bu insanların bazısı kolayca, bazısı da kasarak en iyi telefonu alabilir. iphone a da böyle bakıyorum ben, hayatı boyunca ferrari (en iyi araba anlayışım bu kadarmış benim, daha iyisi varsa bilmiyorum) alamayacak adamlar isterse sadece arama yapmak için kullanacak olsa bile neden iphone almasın? her ferrari alan arabayı sürekli 300km/s ile mi kullanmalıdır?
  • yapabildikleri (zor işler) ve yapamadıkları (çok basit işler) ile sürekli hayret uyandıran, organik olması muhtemel alet.
1674 entry daha
hesabın var mı? giriş yap